Poradnik pasażera

 • 1. Parking

  Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. oferuje parking na 258 samochodów.
  Uwaga: Bilet wjazdowy stanowi podstawę do dokonania płatności za parking. Proszę pamiętać, aby zachować bilet w celu uiszczenia opłaty.

  Więcej
 • 2. Wejście do terminala

  Do terminala prowadzą dwa wejścia. Stanowiska check-in znajdują się na wprost wejścia. Stanowisko informacji lotniskowej wraz z kasą biletową zlokalizowane jest po lewej stronie od stanowisk check-in. Na parterze terminala znajduje się także bankomat. Na piętrze zlokalizowany jest punkt kontroli bezpieczeństwa oraz biura wynajmu samochodów.

 • 3. Odprawa biletowo-bagażowa

  Limity bagażu dla każdej linii lotniczej są inne. Proszę pamiętać o dokumentach niezbędnych do odbycia podróży - ważnym dowodzie osobistym lub paszporcie, wydrukowanej karcie pokładowej (jeśli jest to wymagane).

  Więcej
 • 4. Przejście przez bramkę bezpieczeństwa

  Podczas kontroli bezpieczeństwa proszę umieścić wszystkie przedmioty metalowe w kuwetach i położyć je na taśmie skanera wraz z bagażem podręcznym i okryciami wierzchnimi. Ułatwi to i przyspieszy kontrolę bezpieczeństwa.

  Więcej
 • 5. Hala odlotów

  Na terenie hali odlotów znajduje się restauracja, sklep Baltona, kącik dziecięcy, palarnia, salonik VIP, toalety i pomieszczenie dla matki z dzieckiem. Po wylądowaniu samolotu i komunikacie o rozpoczęciu boardingu tj. przechodzenia z hali odlotów do samolotu, proszę przygotować dokumenty uprawniające do podróży (dokument tożsamości i kartę pokładową). Po opuszczeniu hali odlotów proszę postępować zgodnie z instrukcjami personelu BZG.

 • 6. Gate

  Pasażer powinien pojawić się przed odpowiednim wyjściem (gate), w hali odlotów, co najmniej 30 minut przed zaplanowanym odlotem. Możliwość wejścia na pokład kończy się 20 minut przed odlotem. Pasażerowie, którzy zbyt późno zgłoszą się do wejścia, nie będą mogli wejść na pokład samolotu. Chcąc skorzystać z późniejszego lotu, konieczny będzie zakup nowego biletu.

 • 7. Wejście do samolotu

  W pierwszej kolejności do samolotu udają się pasażerowie z wykupioną kartą pierwszeństwa. Przy wejściu na pokład samolotu stewardessa poprosi o kartę pokładową. Uwaga: Kartę pokładową należy zachować aż do opuszczenia lotniska docelowego. Karta jest potrzebna przy złożeniu ewentualnej reklamacji lub zgłoszeniu zagubionego bagażu.

Poznaj
nasze lotnisko

Historia