Odprawa biletowo-bagażowa

Zanim rozpoczną Państwo podróż, prosimy o spakowanie bagażu w taki sposób, aby mogli uniknąć Państwo problemów w trakcie kontroli bezpieczeństwa. Przed wyjściem z domu prosimy także upewnić się, czy posiadają Państwo przy sobie dokumenty niezbędne do odbycia podróży.

    • ważny dokument tożsamości lub paszport
    • wydrukowaną kartę pokładowa (check-in on-line w linii Ryanair jest wymagany)

Po przybyciu na lotnisko, należy udać się do stanowiska odprawy check-in, w celu zdania bagażu rejestrowanego oraz wydruku karty pokładowej (za opłatą), o ile takiej nie posiadamy.

Bagaż rejestrowany

Bagaż rejestrowany to ten, który przekażą Państwo do przewozu w luku bagażowym samolotu. Dopuszczalna ilość bagażu rejestrowanego oraz jego waga i wielkość jest limitowana przez linię lotniczą, z którą będą Państwo podróżować. Przed rozpoczęciem podróży zalecamy uzyskanie informacji od przewoźnika lotniczego, odnośnie ilości, wielkości oraz wagi bagażu, jaki mogą Państwo zabrać ze sobą w podroż. Informacje te mogą Państwo uzyskać na infolinii, bądź stronie internetowej przewoźnika.

Przed podróżą proszę sprawdzić listę przedmiotów zabronionych i dozwolonych w transporcie lotniczym.

Bagaż kabinowy

Bagaż kabinowy (podręczny) to ten, który mogą Państwo wnieść ze sobą na pokład samolotu. Przed rozpoczęciem podróży sugerujemy Państwu uzyskanie od przewoźnika informacji dotyczących ilości, wielkości oraz wadze bagażu kabinowego, który będą mogli Państwo zabrać na pokład samolotu. Informacje te można uzyskać na infolinii bądź stronie internetowej danego przewoźnika. Zalecamy Państwu przewóz sprzętu elektronicznego oraz cennych przedmiotów w bagażu kabinowym.

Bagaż ponadwymiarowy/nietypowy

Jeśli zamierzają Państwo przewieźć bagaż ponadwymiarowy, bądź bagaż nietypowy, taki jak sprzęt sportowy, sprzęt muzyczny, materiały łatwo tłukące się etc., należy o tym poinformować linię lotniczą już w trakcie składania rezerwacji. Dzięki temu uzyskają Państwo informacje odnośnie warunków przewozu i dodatkowej opłaty, jaką przewoźnik może od Państwa zażądać.

Informacje o bagażu dla poszczególnych przewoźników

Nie znalazłeś informacji, których szukasz?

Zapraszamy do kontaktu z infolinią lotniskową pod numerem +48 52 365 47 00

Poznaj
nasze lotnisko

Historia