Podróż z dzieckiem

W przypadku, gdy wybierają się Państwo w podróż lotniczą z dzieckiem, rekomendujemy wyrobienie z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym dokumentu potwierdzającego tożsamość Państwa dziecka.

Podróż noworodków

Podróż noworodków z powodów fizycznych uwarunkowań lotów dozwolona jest po ukończeniu przez dziecko 8 dni. W trosce o zdrowie noworodka radzimy, by rodzice lub opiekunowie przed podróżą zgłosili się do lekarza prowadzącego, z prośbą o wyrażenie zgody na podróż samolotem.

Jedzenie dla niemowląt

Jedzenie dla niemowląt zwolnione jest z ograniczeń dotyczących przewozu płynów. W związku z tym w trakcie podróży samolotem z niemowlęciem mogą Państwo wnieść do strefy zastrzeżonej lotniska, a także zabrać ze sobą na pokład samolotu, pokarm dla niemowląt w pojemniku o pojemności przekraczającej 100 ml oraz w większej ilości, niż mieści się w jednej litrowej torebce.

Podróż z wózkiem

Podróż z wózkiem dziecięcym jest dozwolona i powszechnie praktykowana. Jednakże ze względu na swoje rozmiary wózki najczęściej nie mogą być przewożone w kabinie statku powietrznego, a ich transport odbywa się w luku bagażowym. Odprawa wózka dziecięcego w Porcie Lotniczym Bydgoszcz wygląda zazwyczaj podobnie, jak w przypadku bagażu rejestrowanego. Zostaje on zaopatrzony w punkcie odprawy biletowo-bagażowej w przywieszkę i dopiero przed wejściem pasażera na pokład zostaje umieszczony w luku bagażowym (wydanie nastąpi bezpośrednio po wylądowaniu).

Wózek dziecięcy można oczywiście nadać jak zwykły bagaż rejestrowany. W tym przypadku zalecane jest jego odpowiednie zabezpieczenie.

Pokój matki i dziecka

Na terenie Portu lotniczego Bydgoszcz opiekunowie podróżujący z dzieckiem mogą znaleźć zarówno w hali głównej terminala, jak i w hali odlotów, pokoje rodzinne, w których można przewinąć maleństwo, bądź w ciszy i spokoju je nakarmić.
Informacje na temat lokalizacji tych pomieszczeń znajdą Państwo w punkcie Informacji.

UM – unaccompanied minors

Pasażerowie „unaccompanied minors” czyli w skrócie UM to pasażerowie nieletni, którzy podróżują samolotem bez opieki rodziców, bądź opiekunów.

Wybrane linie lotnicze oferują usługę asysty pasażera nieletniego, zarówno na pokładzie samolotu, jak i na lotnisku. Dedykowany personel przewoźnika zadba o to, aby dziecko dotarło do celu bezpiecznie i komfortowo. Aby skorzystać z takiej usługi należy skontaktować się bezpośrednio z przewoźnikiem.

Kącik dla dzieci w hali odlotów w strefie Schengen (pierwsze piętro)

Wychodząc naprzeciw potrzebom najmłodszych pasażerów, stworzyliśmy dwa kąciki dla dzieci. Pierwszy z nich znajdą Państwo na pierwszym piętrze hali odlotów w strefie Schengen.

Kącik dla Dzieci w hali odlotów w strefie Non-Schengen (parter)

Drugi kącik dla dzieci znajduje się na parterze hali odlotów w strefie Non-Schengen, za kontrolą paszportową.

Podróż podczas ciąży

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się, jak bezpiecznie podróżować samolotem podczas ciąży, prosimy o zapoznanie się z informacjami i wskazówkami.

Więcej

Nie znalazłeś informacji, których szukasz?

Zapraszamy do kontaktu z infolinią lotniskową pod numerem +48 52 365 47 00

Poznaj
nasze lotnisko

Historia