Atrakcje w regionie

Po przylocie do Portu Lotniczego Bydgoszcz podróżni mogą zwiedzić nie tylko Bydgoszcz, ale i całe mnóstwo ciekawych miejsc w regionie – od zabytkowego Torunia, przez uzdrowiska w Inowrocławiu czy Ciechocinku, po zachwycające przyrodniczo Bory Tucholskie.

Poznaj Kujawy i Pomorze i daj się oczarować!

 • Przechodzący przez Brdę

  Główne atrakcje miasta

  Bydgoszcz to miasto związane z wodą. Nic więc dziwnego, że całe Stare Miasto pięknie opływa rzeka Brda. Wyspa Młyńska to ulubione miejsce spotkań i spacerów w samym sercu miasta. Jest to też punkt, z którego warto rozpocząć zwiedzanie Wenecji Bydgoskiej, a także Szlaku Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O, łączącego historię piętnastu miejsc wpisanych w przestrzeń miasta leżącego nad Brdą, Wisłą i Kanałem Bydgoskim.

  TOP15 atrakcji
 • Pomysł na przedłużony weekend w Bydgoszczy

  Nie masz czasu na planowanie? Żaden problem. Przygotowaliśmy dla Ciebie gotowy plan zwiedzania miasta i jego najbliższych okolic. Przeżyj niezapomniany weekend w Bydgoszczy - tutaj nie sposób się nudzić!

  Weekend w Bydgoszczy
 • Wycieczka do Torunia

  Toruń to rodzinne miasto wybitnego astronoma Mikołaja Kopernika, a także miejsce z masą atrakcji i zabytków o międzynarodowej renomie. Toruń jest jednym z najlepiej zachowanych pod względem liczby zabytków średniowiecznych miast. Toruńska Starówka to perła gotyckiej architektury. W 1997 roku Zespół Staromiejski został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Jednymi z symboli i najczęściej fotografowanych obiektów miasta są Krzywa Wieża oraz Ruiny Zamku Krzyżackiego. Toruń to jednak znacznie więcej niż same zabytki. To miejsce, które pobudza wyobraźnię. Po zwiedzeniu Domu Mikołaja Kopernika warto udać się do Planetarium czy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. To bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast Polski, co sprawia, że po prostu trzeba zobaczyć je na własne oczy. Będąc w Toruniu, koniecznie spróbuj pysznych pierników!

  Poznaj Toruń
 • Wycieczka do Inowrocławia

  Określany często "miastem na soli" Inowrocław to miasto o wyjątkowym położeniu. Jest ono usytuowane na olbrzymich pokładach soli, które są wykorzystywane w celach leczniczych. Wyjątkowy mikroklimat służy profilaktyce wielu chorób czy schorzeń. Zapraszamy do uzdrowiska Inowrocław i skorzystania z bogatej oferty sanatoryjnej i rekreacyjnej.

  Poznaj Inowrocław
 • Inne atrakcje Kujaw i Pomorza - Konstelacje dobrych miejsc

  Centralne położenie regionu w Polsce i Europie wykorzystywane było już ponad 2 tysiące lat temu, kiedy przebiegał tędy słynny „szlak bursztynowy” i powstały tutaj ważne ośrodki kulturalne i handlowe. Nie bez przyczyny jedno z najważniejszych miast regionu nazywane jest Krakowem Północy. Kujawsko-Pomorskie to jednak nie tylko Bydgoszcz i Toruń, lecz także wiele innych miejsc wartych odwiedzenia. Odkryj Chełmno - miasto zakochanych czy malowniczo położone Grudziądz i Włocławek. Muzeum Archeologiczne w Biskupinie jest jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych rezerwatów archeologicznych w Europie, a Ciechocinek czy Inowrocław to jedne z najważniejszych polskich uzdrowisk.

  Zapraszamy w podróż do kujawsko-pomorskich Konstelacji dobrych miejsc!

  Konstelacje dobrych miejsc
 • Transport

  Komunikacja Miejska pokrywa cały obszar miasta oraz pozwala dotrzeć w szybki i wygodny sposób w każde miejsce na terenie miasta. Bydgoszcz posiada również rozwinięty system wypożyczalni rowerów w ramach Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego oraz sieć wynajmu hulajnóg oraz skuterów elektrycznych: Lime/Blinkee.

  Stacja PKP Bydgoszcz Główna jest doskonale połączona z największymi miastami regionu. Podróż do Torunia trwa około 40 minut, do Inowrocławia ok. 30-40 minut, a do Grudziądza trwa ok. 1 godziny i 20 minut. W największych miastach regionu działa również system Panek CarSharing.

  Dojazd do PLB
 • Polecane hotele

  Kujawsko-Pomorskie dysponuje bardzo bogatą bazą hotelową, a podróżni mogą wybierać z oferty hoteli cztero- czy pięciogwiazdkowych, wysoko ocenianych hoteli uzdrowiskowych, jak również tanich noclegów i zajazdów.

  W linku poniżej prezentujemy hotele, które poleca Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. na najbardziej udany pobyt podczas letniego zwiedzania regionu.

  Wybierz hotel

Poznaj
nasze lotnisko

Historia