Weekend w Bydgoszczy

Lista aktualnych wydarzeń w Bydgoszczy dostępna tutaj.

Korzystając z poniższego planu, koniecznie zapoznaj się z Bydgoską Kartą Turysty: https://karta.visitbydgoszcz.pl/

Jeśli podróżujesz w większej grupie lub preferujesz zwiedzanie miasta z przewodnikiem, zapraszamy do sprawdzenia oferty Biura Podróży Visite.pl https://visite.pl/


Przykładowy plan zwiedzania miasta*

Sobota

10:00-12:00  Zwiedzanie Exploseum.

12:10-12:45 Droga powrotna do centrum (sprawdź jak dojechać).

13:00-15:00 Skosztuj bydgoskich specjałów.

15:00-18:30  Spacer bulwarami nad Brdą w kierunku Opery Nova. Zapoznanie się z symbolami miasta: Spichrze w Bydgoszczy, Przechodzący przez Rzekę, pomnikami Łuczniczka Nova oraz Trzech Gracji. Przejście mostem Jana Kiepury na Wyspę Młyńską i koniecznie spytaj o możliwość zwiedzania Młynów Rothera.

18:30-21:00 Kolacja w jednej z popularnych restauracji na Starym Rynku (sprawdź ul. Jatki).

21:13 Przywitaj się z Panem Twardowskim na Starym Rynku.

21:30 Odszukaj 18. południk długości geograficznej wschodniej. Może też zajrzysz na Starówce do któregoś z pubów?

Niedziela

10:00-10:30  Spróbuj lokalnych przysmaków – FryMARK Bydgoski.

10:30-12:30 Spacer do Dzielnicy Muzycznej. Znajdziecie tu wiele rzeźb i pomników światowej sławy kompozytorów, ale przede wszystkim piękną Łuczniczkę wypuszczającą strzałę nieopodal budynku Teatru Polskiego. W drodze powrotnej warto zajrzeć na ul. Cieszkowskiego, należącą do najciekawszych architektonicznie ulic w Bydgoszczy, oddającą ducha „bydgoskiej secesji” z okresu fin de siecle’u.

12:30-15:00  Zwiedzanie Bydgoszczy wraz z przewodnikiem. Polecamy też odwiedzić Muzeum Mydła i Historii Brudu i własnoręcznie wykonać swoje mydło.

15:00-17:00 Nie zapomnij o obiedzie – może skusisz się na obiad w którejś z knajpek w Wenecji Bydgoskiej i spacer po jej malowniczych zakątkach?

*powyższy plan jest tylko przykładowy, pamiętaj, by przed zwiedzaniem sprawdzić aktualne rozkłady jazdy, godziny otwarcia i dostępność wspomnianych atrakcji. Niektóre miejsca wymagają wcześniejszej rezerwacji.

Poznaj
nasze lotnisko

Historia