Zmieniamy czas z letniego na zimowy

Nowe połączenie i dodatkowe rotacje od 31.10. Tradycyjnie w ostatnią niedzielę października, rozpoczyna się sezon zimowy. Zimę 2021/2022 zaczynamy od dobrych informacji z bydgoskiego lotniska!

Po ponad 1,5 rocznej przerwie spowodowanej pandemią, wraca lotnicze połączenie z Portu Lotniczego Bydgoszcz do Portu Lotniczego Kijów-Boryspol.

Połyskujące w słońcu złote kopuły cerkwi, Majdan, Meżyhiria to jedne z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Kijowa, które dla mieszkańców regionu, od niedzieli 31.10.2021r. znów będą dostępne na wyciągnięcie ręki.

Loty do Kijowa-Boryspol odbywać będą się na pokładzie Boeinga linii lotniczej Ryanair dwa razy w tygodniu. Podróż trwać będzie niespełna dwie godziny. Samolot do Kijowa odleci w środę o godzinie 17:35 i na miejscu będzie o 20:20 (czasu lokalnego), natomiast rejs powrotny zaplanowany jest na godzinę 20:55 z lądowaniem w Bydgoszczy o 21:50. W niedzielę mieszkańcy Kujaw i Pomorza wylecą do stolicy Ukrainy o godzinie 17:45 i wylądują o 20:30. Niedzielne rejsy powrotne realizowane będą o 21:05, a samolot wyląduje o 22:00. Bilety zaczynają się już od 19 zł za lot w jedną stronę i są dostępne na stronie www.ryanair.com.

Kolejne połączenie wraca do naszego regionalnego Portu, a to tylko jedna z dobrych informacji na początek sezonu zimowego 2021/2022. Siatka połączeń lotniska Bydgoszcz jest sukcesywnie odbudowywana. Na Kujawy i Pomorze wróciły już niemal wszystkie połączenia lotnicze realizowane przed pandemią koronawirusa – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. – Niepokojąca jest oczywiście rosnąca liczba zakażeń, dlatego cały czas stosujemy i apelujemy do przestrzegania zasad reżimu sanitarnego. Noszenie maseczek, zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego oraz dezynfekcja dłoni. W interesie wszystkich – portów lotniczych, przewoźników, a przede wszystkim Pasażerów – jest jak najszybszy powrót do lotów w warunkach jakie znamy chociażby z rekordowego dla Portu Lotniczego Bydgoszcz, 2019 roku.

Więcej lotów do Wielkiej Brytanii i Irlandii

Ryanair zaplanował na sezon zimowy, zwiększenie liczby operacji lotniczych realizowanych z Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Zimą 2021/2022 częściej polecimy do Londynu Luton i Stansted. W poniedziałki, środy, piątki i niedziele samolot odleci do/z Londynu Stansted, natomiast do Londynu Luton rejsy realizowane będą trzy razy w tygodniu – w środy, piątki i niedziele.

Irlandzki przewoźnik zwiększa także liczbę operacji do stolicy Irlandii – Dublina. Od niedzieli 31.10 rejsy realizowane będą trzy razy w tygodniu – we wtorki czwartki i niedziele.

Niezmiennie samolot Ryanaira poleci do Birmingham – we wtorki, czwartki i soboty.

Bydgoszcz-Warszawa-Świat 6 razy w tygodniu

Więcej połączeń w zimowym rozkładzie lotów, oferuje także narodowy przewoźnik – Polskie Linie Lotnicze LOT. Do stolicy loty realizowane będą sześć razy w tygodniu – w każdy poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek i sobotę. Godziny rejsów zaplanowane zostały w taki sposób, by wygodnie skorzystać z dostępnych przesiadek i wylecieć dalej – z regionu w świat, m.in. do Amsterdamu, Brukseli, Paryża czy do Dubaju. Szczegóły dotyczące połączeń transferowych znaleźć można na stronie www.plb.pl/flybzg.

Szczegółowy rozkład lotów z Portu Lotniczego Bydgoszcz dostępny jest na stronie www.plb.pl/rozklad-lotow/ oraz na stronach przewoźników www.lot.com i www.ryanair.com, gdzie można także kupić bilety na loty realizowane z bydgoskiego lotniska.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Goście z Azji w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Województwo Kujawsko-Pomorskie gościło przedstawicieli Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej, któremu przewodniczy prezes Hu Xinyuan. Wizyta w ramach Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, była również...

Więcej…

Corendon Airlines rozpoczyna loty z Bydgoszczy do Turcji!

Z bydgoskiego lotniska już możemy latać na wakacje. Do siatki portu dołączył kolejny turecki przewoźnik z rejsami do Antalyi. Inauguracyjny...

Więcej…

Początek wakacyjnych podróży i słoneczna niespodzianka na zimę z wylotem z Bydgoszcz

Bydgoskie lotnisko zaczęło wakacje – pierwsi turyści polecieli do tureckiej Antalyi! Goście oglądali Port od kuchni. Zimą polecimy z Coral...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia