Zmieniamy czas z letniego na zimowy

Nowe połączenie i dodatkowe rotacje od 31.10. Tradycyjnie w ostatnią niedzielę października, rozpoczyna się sezon zimowy. Zimę 2021/2022 zaczynamy od dobrych informacji z bydgoskiego lotniska!

Po ponad 1,5 rocznej przerwie spowodowanej pandemią, wraca lotnicze połączenie z Portu Lotniczego Bydgoszcz do Portu Lotniczego Kijów-Boryspol.

Połyskujące w słońcu złote kopuły cerkwi, Majdan, Meżyhiria to jedne z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Kijowa, które dla mieszkańców regionu, od niedzieli 31.10.2021r. znów będą dostępne na wyciągnięcie ręki.

Loty do Kijowa-Boryspol odbywać będą się na pokładzie Boeinga linii lotniczej Ryanair dwa razy w tygodniu. Podróż trwać będzie niespełna dwie godziny. Samolot do Kijowa odleci w środę o godzinie 17:35 i na miejscu będzie o 20:20 (czasu lokalnego), natomiast rejs powrotny zaplanowany jest na godzinę 20:55 z lądowaniem w Bydgoszczy o 21:50. W niedzielę mieszkańcy Kujaw i Pomorza wylecą do stolicy Ukrainy o godzinie 17:45 i wylądują o 20:30. Niedzielne rejsy powrotne realizowane będą o 21:05, a samolot wyląduje o 22:00. Bilety zaczynają się już od 19 zł za lot w jedną stronę i są dostępne na stronie www.ryanair.com.

Kolejne połączenie wraca do naszego regionalnego Portu, a to tylko jedna z dobrych informacji na początek sezonu zimowego 2021/2022. Siatka połączeń lotniska Bydgoszcz jest sukcesywnie odbudowywana. Na Kujawy i Pomorze wróciły już niemal wszystkie połączenia lotnicze realizowane przed pandemią koronawirusa – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. – Niepokojąca jest oczywiście rosnąca liczba zakażeń, dlatego cały czas stosujemy i apelujemy do przestrzegania zasad reżimu sanitarnego. Noszenie maseczek, zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego oraz dezynfekcja dłoni. W interesie wszystkich – portów lotniczych, przewoźników, a przede wszystkim Pasażerów – jest jak najszybszy powrót do lotów w warunkach jakie znamy chociażby z rekordowego dla Portu Lotniczego Bydgoszcz, 2019 roku.

Więcej lotów do Wielkiej Brytanii i Irlandii

Ryanair zaplanował na sezon zimowy, zwiększenie liczby operacji lotniczych realizowanych z Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Zimą 2021/2022 częściej polecimy do Londynu Luton i Stansted. W poniedziałki, środy, piątki i niedziele samolot odleci do/z Londynu Stansted, natomiast do Londynu Luton rejsy realizowane będą trzy razy w tygodniu – w środy, piątki i niedziele.

Irlandzki przewoźnik zwiększa także liczbę operacji do stolicy Irlandii – Dublina. Od niedzieli 31.10 rejsy realizowane będą trzy razy w tygodniu – we wtorki czwartki i niedziele.

Niezmiennie samolot Ryanaira poleci do Birmingham – we wtorki, czwartki i soboty.

Bydgoszcz-Warszawa-Świat 6 razy w tygodniu

Więcej połączeń w zimowym rozkładzie lotów, oferuje także narodowy przewoźnik – Polskie Linie Lotnicze LOT. Do stolicy loty realizowane będą sześć razy w tygodniu – w każdy poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek i sobotę. Godziny rejsów zaplanowane zostały w taki sposób, by wygodnie skorzystać z dostępnych przesiadek i wylecieć dalej – z regionu w świat, m.in. do Amsterdamu, Brukseli, Paryża czy do Dubaju. Szczegóły dotyczące połączeń transferowych znaleźć można na stronie www.plb.pl/flybzg.

Szczegółowy rozkład lotów z Portu Lotniczego Bydgoszcz dostępny jest na stronie www.plb.pl/rozklad-lotow/ oraz na stronach przewoźników www.lot.com i www.ryanair.com, gdzie można także kupić bilety na loty realizowane z bydgoskiego lotniska.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Przyjazd do Polski spoza strefy Schengen

Zasady dla podróżnych przybywających do Polski spoza Unii Europejskiej, spoza strefy Schengen oraz spoza Turcji Podróżni niezależnie od środka transportu...

Więcej…

Wylot do Wielkiej Brytanii – zmiany w przepisach!

Wszyscy podróżni przybywający do Wielkiej Brytanii od 30 listopada są zobowiązani do przystąpienia do testu PCR w dniu 2. lub...

Więcej…

Gwiazdy na niebie, czerwonym dywanie i w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

29. Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCamerimage co roku przyciąga na Kujawy i Pomorze mnóstwo gwiazd kinematografii – między innymi reżyserów, aktorów,...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia