Zimowy rozkład lotów i inauguracja nowego połączenia z regionalnego lotniska

W niedzielę inauguracyjnym lotem linii Ryanair odlecieli pasażerowie z Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. na lotnisko Kijów-Boryspol. Tym samym kujawsko-pomorskie jest połączone z Ukrainą sześcioma lotami w tygodniu. Od 28 października zmienił się też rozkład lotów na zimowy.

28 października z Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. odleciał pierwszy samolot Ryanair do Kijowa-Boryspol (KBP). Z inauguracyjnego rejsu na trasie Kijów-Bydgoszcz-Kijów skorzystało niemal 300 pasażerów. Nowe połączenie realizowane jest dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele. Samolot z Bydgoszczy wylatuje o godz. 17.05 i ląduje w Kijowie o godz. 19.50 czasu lokalnego. Z kolei z Kijowa maszyna wyleci w drogę powrotną o godz. 20.10 czasu lokalnego i wyląduje w Bydgoszczy o godz. 20.55. Bilety w cenie od 119 zł w jedną stronę można kupić na stronie przewoźnika, w biurach podróży i w kasie biletowej lotniska. To już drugie połączenie z Regionu do Kijowa, a trzecie na Ukrainę. Loty do Kijowa-Żulany i Lwowa odbywają się w poniedziałki i piątki na pokładzie samolotów PLL LOT.

Niedziela, 28 października, nastąpiła zmian sezonu z letniego na zimowy, a wraz z nią zmiana rozkładu lotów. W zimowej siatce połączeń Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A., wybierać możemy spośród oferty trzech przewoźników. Linia lotnicza Ryanair, poza wspomnianymi wyżej lotami do Kijowa, oferuje jeszcze 5 kierunków – Birmingham (3 razy w tygodniu), Dublin (2 razy w tygodniu), Dusseldorf-Weeze (raz w tygodniu), Londyn Stansted (6 razy w tygodniu) oraz Londyn Luton (3 razy w tygodniu). Narodowy przewoźnik PLL LOT z Bydgoszczy oferuje loty do Kijowa-Żulany i Lwowa, które odbywają się w poniedziałki i piątki. Niemiecka linia lotnicza Lufthansa obsługuje codziennie loty z kujawsko-pomorskiego do Frankfurtu nad Menem. Jedno z największych lotnisk przesiadkowych w Europie z ofertą ponad 200 połączeń daje nieograniczone możliwości kontynuowania podróży z wylotem z Bydgoszczy.

Koniec sezonu letniego to również dobry moment do rozpoczęcia planowania przyszłorocznych wakacji. Oferta wycieczek z wylotem z Bydgoszczy na sezon 2019 zawiera loty do Burgas, Korfu, Zakynthos i Antalyi, w sprzedaży jest też grecki Heraklion z wylotami w niedzielę, oraz chorwacki Dubrownik z wylotami w czwartki. Na rejsach do Dubrownika dostępna jest także oferta pobytu w Czarnogórze, Bośnia i Hercegowina, a na rejsach na Korfu – pobyty w Albanii. Oferty, również w taryfie First Minute, są już dostępne w sprzedaży w biurach podróży i na stronach internetowych touroperatorów, warto więc już dziś pomyśleć o lecie 2019.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Marzec na bydgoskim lotnisku

W marcu z Portu Lotniczego Bydgoszcz SA obsłużone zostały 296 operacje lotnicze. Lotnisko odprawiło 638 Podróżnych. Pasażerowie przylecieli do Bydgoszczy...

Więcej…

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Więcej…

Wznowienie lotów do Warszawy

Polskie Linie Lotnicze LOT od poniedziałku 29 marca wznawiają rejsy na trasie Bydgoszcz-Warszawa. Loty odbywać się będą 3 razy w...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia