Wygodniej na bydgoskim lotnisku

Otwarto nową ścieżkę pasażera na lotnisku. Podróżni mogą zostawić auto na rozbudowanym parkingu, szybko odprawić bagaż oraz przejść kontrolę bezpieczeństwa na pierwszym piętrze terminala. Dzięki zmianom mają do dyspozycji więcej miejsca w części ogólnodostępnej terminalu oraz dostęp do powiększonej strefy zakupowej Baltony. To kolejne inwestycje podnoszące standard obsługi i bezpieczeństwo odprawy w porcie lotniczym.

 

Przebudowa terminalu pasażerskiego Portu Lotniczego Bydgoszcz to kolejny etap pozytywnych zmian na lotnisku. Modernizacje planowane i realizowane są tak, by dostosować powierzchnię do rosnącej liczby pasażerów i stale podnosić jakość obsługi podróżnych. Dzięki zakończonym etapom przebudowy, wygodniejsza jest zarówno odprawa bagażowa, kontrola bezpieczeństwa, oczekiwanie na samolot, jak i korzystanie z części handlowej lotniska.

Dla podróżnych następują ważne zmiany. Po nadaniu bagażu rejestrowanego w jednym z siedmiu stanowisk check-in mieszczących się na parterze, przechodzą na pierwsze piętro, gdzie odbywa się kontrola bezpieczeństwa, powiększona o dodatkowe stanowisko oraz usługę ekspresowej kontroli – fast track. Następnie kierują się do hali odlotów, gdzie do dyspozycji mają strefę wolnocłową, gastronomiczną, kącik dziecięcy, VIP lounge. Schody ruchome ułatwiają pasażerom komunikację i dalsze przejście do punktu kontroli paszportowej oraz gate’ów na parterze hali odlotów.

Przebudowa terminala to nie jedyna zmiana w ostatnim czasie w infrastrukturze lotniska. W odpowiedzi na wzrost liczby pasażerów, stworzono dodatkowe miejsca postojowe oraz podzielono parking na 2 strefy. System opłat dostosowano do oczekiwań podróżnych.  Przebudowany parking wraz z nowym cennikiem uruchomiony zostanie w poniedziałek, 23 lipca.

Obecne prace stanowią istotne zmiany dla podróżnych, mają na celu zwiększenie wygody i bezpieczeństwa pasażerówmówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz. Równolegle pracujemy nad wypełnieniem postanowień do wydania decyzji środowiskowej dotyczącej planowanych inwestycji. Wszystkie działania skorelowane są ściśle z planami dalszego wzrostu liczby pasażerów i są realizacją postanowień i założeń właścicieli Portu, określonych w Planie Generalnym Portu Lotniczego Bydgoszcz na lata 2014-2034.

więcej o przebudowie parkingu lotniska TUTAJ

ścieżka pasażera

ścieżka pasażera

ścieżka pasażera

ścieżka

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Majorka z Bydgoszczy bliżej niż ci się wydaje!

Wakacje pod palmami? Leć z Bydgoszczy do Palmy! Majorka to kolejny letni kierunek, który dołączył do siatki połączeń regionalnego lotniska....

Więcej…

Goście z Azji w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Województwo Kujawsko-Pomorskie gościło przedstawicieli Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej, któremu przewodniczy prezes Hu Xinyuan. Wizyta w ramach Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, była również...

Więcej…

Corendon Airlines rozpoczyna loty z Bydgoszczy do Turcji!

Z bydgoskiego lotniska już możemy latać na wakacje. Do siatki portu dołączył kolejny turecki przewoźnik z rejsami do Antalyi. Inauguracyjny...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia