Włoscy dziennikarze w regionie

Włoscy dziennikarze dziennikarzy z redakcji La Stampa i mediów turystycznych przez kilka ostatnich dni poznawało uroki regionu kujawsko-pomorskiego. Goście odwiedzili najważniejsze bydgoskie i toruńskie atrakcje, aby móc przybliżyć nasz region swoim włoskim czytelnikom i zachęcić do podróży nowym połączeniem na trasie Rzym –Bydgoszcz jakie zainagurowane zostało z Portu Lotniczego 16 czerwca br.

Zorganizowana z inicjatywy Miasta Bydgoszczy, Miasta Torunia, Portu Lotniczego Bydgoszcz oraz Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Rzymie wizyta studyjna trwała 4 dni tj. 16 –  20 czerwca. W czasie pobytu Włosi zobaczyli znane na cały świat toruńskie zabytki, jak też poznali nowe atrakcje turystyczne Bydgoszczy i regionu. Przez cały pobyt  towarzyszył im przewodnik, który przybliżał historię, kulturę oraz geografię regionu.

 fot. visitbydgoszcz

Liczymy na to, że zaproszeni dziennikarze, którzy spędzili cztery dni w naszym regionie, pomogą nam przekonać „stronę włoską” o tym, że warto wsiąść na pokład samolotu linii Mistral Air aby po niespełna 2,5 godzinnej podróży wylądować w Porcie Lotniczym Bydgoszcz. Służyć temu ma bogaty program wycieczek jakie zaplanowaliśmy dla włoskich gości – powiedziała Agnieszka Kowalkowska, Dyrektor Biura Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

Włoscy dziennikarze odwiedzając Bydgoszcz zobaczyli młode, aktywne miasto, które jest pełne zieleni i silnie związane z rzeką. Program dla nich przygotowany obejmował takie elementy jak rejs po Brdzie związany ze Sterem na Bydgoszcz, spacer po Starym Mieście i Śródmieściu, wizytę w Exploseum, a także odpoczynek w Myślęcinku. Naszym gościom szczególnie spodobała się kolekcja starodruków w Bibliotece Bernardynów (na czele z ulotką Savonaroli wydaną w XV w. we Florencji) oraz ekspozycja dzieł Leona Wyczółkowskiego na Wyspie Młyńskiej. Dziennikarze przez cały pobyt byli bardzo dociekliwi i korzystali ze stałej obecności włoskojęzycznego przewodnika.- dodaje Leszek Woźniak, Dyrektor Bydgoskiego Centrum Informacji.

Wasz region to nie tylko turystyka. Osobiście doceniam inicjatywy proekologiczne takie jak nowoczesna spalarnia śmieci w Bydgoszczy czy hybrydowe autobusy w Toruniu. W kujawsko- pomorskim znakomicie rozwija się branża IT, zarówno korporacyjna jak i startupowa. – mówi Marianna Padova z La Stampa.

Niewątpliwie Toruń przywitał włoskich dziennikarzy wręcz adriatyckim temperaturami oraz ulicami tętniącymi życiem turystycznym. Spacer z przewodnikiem oraz bogaty program wizyty umożliwił gościom poznanie naszego urokliwego starego miasta oraz najważniejszych atrakcji turystycznych. Odwiedzili oni między innymi: Muzeum Toruńskiego Piernika, zamek krzyżacki, Planetarium, Centrum Kulturalno – Kongresowe Jordanki. – mówi Maria Pałucka Kierownik Referatu Turystyki.

Dziennikarzom zaprezentowano również ofertę konferencyjną.  Przedstawiciele Urzędu Miasta Torunia odpowiadali na liczne pytania dziennikarzy dotyczące między innymi zieleni miejskiej, zrealizowanych projektów ze środków europejskich oraz kwestii rozwoju branż kreatywnych, IT, start – up. 

Uruchomione właśnie z naszego Portu połączenia lotnicze na trasie Rzym – Bydgoszcz to możliwość nie tylko szybkiej i bezpośredniej podróży mieszkańców naszego regionu do stolicy Włoch. To także zaproszenie dla włoskich turystów którzy chcieliby odwiedzić atrakcje naszego regionu czy skorzystać z oferty uzdrowiskowej –  powiedział Tomasz Moraczewski, Prezes Portu lotniczego w Bydgoszczy.

Wierzymy, że udało nam się zaprezentować najważniejsze walory naszego regionu a na efekty wizyty nie trzeba będzie długo czekać. Wraz z początkiem lipca z rewizytą do Włoch wyruszą przedstawiciele lokalnej prasy, członkowie organizacji turystycznych oraz przedstawiciele biur podróży. Liczymy, że wizyty te zaowocują wzmocnieniem współpracy środowisk turystycznych i biznesowych obu stron.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

2023 rok w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

366 067 Pasażerów odprawił w 2023 roku Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. Natomiast w sezonie letnim minionego roku pobiliśmy rekord odprawionych Pasażerów...

Więcej…

Do Krakowa na majówkę z wylotem z Bydgoszczy!

Połączenie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Kujaw i Pomorza ponownie, w sezonie letnim, dołączy do siatki połączeń Portu Lotniczego...

Więcej…

Wesołych Świąt!

W tym szczególnym czasie chcielibyśmy życzyć Państwu radosnych, rodzinnych i pełnych ciepła Świąt Bożego Narodzenia, aby rok 2024, podobnie jak...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia