Większe samoloty Lufthansy

W czerwcu i lipcu br. na wybranych rejsach z Bydgoszczy do Frankfurtu latać będą znacznie większe samoloty Lufthansy, które mogą zabrać na pokład nawet 200 pasażerów. Samoloty Airbus 321, Airbus 319 oraz Boeing  737 – 300 po raz pierwszy będą gościć na bydgoskim lotnisku w ramach rejsów rozkładowych.

Większe samoloty Lufthansy na trasie Frankfurt-Bydgoszcz-Frankfurt mają przede wszystkim obsłużyć większą liczbę uczestników ćwiczeń przybywających doCentrum Szkolenia Sił Połączonych NATO oraz gości i zawodników przybywających na Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce w dniach 19-24 lipca br.

„W lipcu Bydgoszcz stanie się stolicą światowej lekkoatletyki. Większość naszych gości będzie przybywać z różnych stron świata właśnie na bydgoskie lotnisko, a połączenie Lufthansy z Frankfurtem zapewnia wygodną i szybką podróż. Większe samoloty jakie podstawia przewoźnik świadczą o zainteresowaniu gości tą imprezą i jej prestiżu na arenie międzynarodowej” –  powiedział Krzysztof Wolsztyński, dyrektor Mistrzostw Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce.

 

„JFTC przyjmuje z dużym zadowoleniem wszelkie informacje dotyczące wzrostu poziomu usług świadczonych przez bydgoskie lotnisko.  Każde zwiększenie miejsc dostępnych dla pasażerów na trasie do Frankfurtu jest przez nas mile widziane”– mówi Goran Pijetlovic, rzecznik prasowy JFTC.

Samolot Airbus 321 Lufthansy zabiera na pokład do 200 pasażerów,  Airbus 319 oraz Boeing 737-300 do 140 pasażerów. Dla porównania latający obecnie na tej trasie Bombardiera CRJ900 zabiera na pokład maksymalnie 87 osób.

„Wizyta tych większych samolotów Lufthansy to nie tylko gratka dla fanów lotnictwa i spotterów, którzy zapewne uwiecznią ich przylot na zdjęciach. To także możliwość rezerwacji biletu na tej trasie dla pasażerów planujących w tym okresie podróż do Frankfurtu, lub poprzez ten jeden z największych hub lotniczych w Europie do jednej ze 160 dostępnych destynacji na całym świecie” – mówi Artur Niedźwiecki z Biura Prasowego Portu Lotniczego Bydgoszcz.

„Będzie to świetna okazja do obserwowania samolotów, które nie są częstymi gośćmi na bydgoskim lotnisku” – mówi Andrzej Machulski przedstawiciel EPBY Spotting Team Bydgoszcz – „Oczekujemy szczególnie na lądowanie Airbusa A321, który w 100-letniej historii bydgoskiego lotniska lądował w barwach tylko jednego przewoźnika”.

Większe samoloty Lufthansy będą lądować w Bydgoszczy w następujących dniach:

  • 12.06  -Airbus A319
  • 24.06 – Airbus A319
  • 15.07 – Airbus A319
  • 17.07 – Airbus A321
  • 18.07 – Boeing 737-300
  • 25.07 – Airbus A321
  • 26.07 – Airbus A319

 

Bilety na te loty dostępne są stronie internetowej lufthansa.com

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Goście z Azji w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Województwo Kujawsko-Pomorskie gościło przedstawicieli Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej, któremu przewodniczy prezes Hu Xinyuan. Wizyta w ramach Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, była również...

Więcej…

Corendon Airlines rozpoczyna loty z Bydgoszczy do Turcji!

Z bydgoskiego lotniska już możemy latać na wakacje. Do siatki portu dołączył kolejny turecki przewoźnik z rejsami do Antalyi. Inauguracyjny...

Więcej…

Początek wakacyjnych podróży i słoneczna niespodzianka na zimę z wylotem z Bydgoszcz

Bydgoskie lotnisko zaczęło wakacje – pierwsi turyści polecieli do tureckiej Antalyi! Goście oglądali Port od kuchni. Zimą polecimy z Coral...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia