Więcej połączeń Lufthansy

Lufthansa ogłosiła zwiększenie ilości połączeń na trasie Frankfurt – Bydgoszcz do 6 rotacji tygodniowo. Pasażerowie już od 30 marca 2017 będą mieli do dyspozycji dodatkowy lot w czwartek. Kolejny dzień operowania i lepiej dopasowane do potrzeb podróżujących przesiadających się na lotnisku we Frankfurcie, godziny wylotów dają nowe możliwości podróżnym wylatującym z Bydgoszczy.

W letnim rozkładzie rejsów Lufthansy w 2017 roku, linia zaoferuje dodatkowe połączenie na trasie z Frankfurtu do Portu Lotniczego Bydgoszcz, zwiększając tym samym liczbę połączeń z tego miasta do 6 tygodniowo. Zmianie ulegną również godziny operowania. Samolot Bombardier CRJ-900 oferujący miejsca w Klasie Biznes i Ekonomicznej, będzie startował z Frankfurtu o godzinie 12:30. Lądowanie w Bydgoszczy zaplanowano na godzinę 14:05. Lot do Frankfurtu będzie rozpoczynał się o godzinie 14:45. Lotnisko docelowe samolot osiągnie o godzinie 16:15. Nowe godziny rejsów pozwolą na jeszcze sprawniejsze wykorzystanie możliwości transferowych jakie daje port lotniczy we Frankfurcie.

 

„Jesteśmy dumni z dalszego umacniania naszej pozycji w Porcie Lotniczym Bydgoszcz. W pierwszych dziesięciu miesiącach 2016 roku odnotowaliśmy 50% wzrost liczby pasażerów na tej trasie. Lufthansa stale powiększa swój udział wśród tradycyjnych przewoźników w regionach, który obecnie wynosi 63% (okres od maja do października 2016). Oznacza to, że nasze usługi są wysoko doceniane przez pasażerów również z  województwa kujawsko-pomorskiego. Polska jest rynkiem priorytetowym dla Lufthansy i jednym z nielicznych krajów europejskich, w których stale zwiększamy oferowanie,” – powiedział Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group Poland.

Ogłoszone przez Lufthansę zwiększenie oferowania lotów na tej trasie jest odpowiedzią na rosnące potrzeby biznesowe i turystyczne regionu. Nowy dzień operowania pozwoli planować podróż w każdy dzień roboczy-codziennie.

„To doskonała wiadomość dla wszystkich pasażerów z naszego regionu, chętnie korzystających z lotów Lufthansy. Od początku swojej obecności w Porcie Lotniczym Bydgoszcz niemiecki przewoźnik konsekwentnie zwiększa oferowanie. W zeszłym roku rozkład lotów na trasie Frankfurt-Bydgoszcz został uzupełniony piątym, wtorkowym połączeniem, które zostało utrzymane na okres zimowy. Kolejny, szósty dzień operowania, pozwala na jeszcze sprawniejsze, praktycznie codzienne podróżowanie do i z naszego regionu. Rozwój tego połączenia jest najlepszym dowodem na potencjał naszego regionu i zapotrzebowania mieszkańców oraz przedstawicieli biznesu na wygodne połączenie z europejskim portem przesiadkowym, jakim jest Frankfurt. – powiedział Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. – Już teraz pasażerowie Lufthansy korzystają z przebudowanego terminala, w tym z nowej restauracji, saloniku VIP oraz z dedykowanego połączenia autobusowego łączącego Toruń bezpośrednio z naszym lotniskiem”.– dodaje.

Lotnisko przesiadkowe we Frankfurcie jest jednym z najważniejszych portów lotniczych w Europie, położonym w drugim pod względem wielkości obszarze metropolitalnym w Niemczech. W zimowym rozkładzie obowiązującym od 29 października 2016, linie Lufthansa Group oferują swoim klientom jedną z najszerszych siatek połączeń na świecie, obejmującą ponad 20 000 rejsów tygodniowo. Tej zimy, włączając rejsy bezpośrednie oraz poprzez porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu i Brukseli, linie należące do Lufthansa Group oferują ponad 260 destynacji w 101 krajach. Co więcej, ponad 18 000 połączeń code-share realizowanych z 30 liniami partnerskimi pozwoliło na rozszerzenie oferty, dając pasażerom dostęp do imponującej, globalnej siatki połączeń.

ZOBACZ NOWE POWIERZCHNIE W TERMINALU

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Sezon letnich podróży w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Moc czarterowych kierunków, sezonowe rejsy do Krakowa i regularne loty trzech przewoźników. Taki będzie rozpoczynający się w niedzielę 31 marca,...

Więcej…

2023 rok w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

366 067 Pasażerów odprawił w 2023 roku Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. Natomiast w sezonie letnim minionego roku pobiliśmy rekord odprawionych Pasażerów...

Więcej…

Do Krakowa na majówkę z wylotem z Bydgoszczy!

Połączenie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Kujaw i Pomorza ponownie, w sezonie letnim, dołączy do siatki połączeń Portu Lotniczego...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia