Więcej połączeń Lufthansy

Lufthansa ogłosiła zwiększenie ilości połączeń na trasie Frankfurt – Bydgoszcz do 6 rotacji tygodniowo. Pasażerowie już od 30 marca 2017 będą mieli do dyspozycji dodatkowy lot w czwartek. Kolejny dzień operowania i lepiej dopasowane do potrzeb podróżujących przesiadających się na lotnisku we Frankfurcie, godziny wylotów dają nowe możliwości podróżnym wylatującym z Bydgoszczy.

W letnim rozkładzie rejsów Lufthansy w 2017 roku, linia zaoferuje dodatkowe połączenie na trasie z Frankfurtu do Portu Lotniczego Bydgoszcz, zwiększając tym samym liczbę połączeń z tego miasta do 6 tygodniowo. Zmianie ulegną również godziny operowania. Samolot Bombardier CRJ-900 oferujący miejsca w Klasie Biznes i Ekonomicznej, będzie startował z Frankfurtu o godzinie 12:30. Lądowanie w Bydgoszczy zaplanowano na godzinę 14:05. Lot do Frankfurtu będzie rozpoczynał się o godzinie 14:45. Lotnisko docelowe samolot osiągnie o godzinie 16:15. Nowe godziny rejsów pozwolą na jeszcze sprawniejsze wykorzystanie możliwości transferowych jakie daje port lotniczy we Frankfurcie.

 

„Jesteśmy dumni z dalszego umacniania naszej pozycji w Porcie Lotniczym Bydgoszcz. W pierwszych dziesięciu miesiącach 2016 roku odnotowaliśmy 50% wzrost liczby pasażerów na tej trasie. Lufthansa stale powiększa swój udział wśród tradycyjnych przewoźników w regionach, który obecnie wynosi 63% (okres od maja do października 2016). Oznacza to, że nasze usługi są wysoko doceniane przez pasażerów również z  województwa kujawsko-pomorskiego. Polska jest rynkiem priorytetowym dla Lufthansy i jednym z nielicznych krajów europejskich, w których stale zwiększamy oferowanie,” – powiedział Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group Poland.

Ogłoszone przez Lufthansę zwiększenie oferowania lotów na tej trasie jest odpowiedzią na rosnące potrzeby biznesowe i turystyczne regionu. Nowy dzień operowania pozwoli planować podróż w każdy dzień roboczy-codziennie.

„To doskonała wiadomość dla wszystkich pasażerów z naszego regionu, chętnie korzystających z lotów Lufthansy. Od początku swojej obecności w Porcie Lotniczym Bydgoszcz niemiecki przewoźnik konsekwentnie zwiększa oferowanie. W zeszłym roku rozkład lotów na trasie Frankfurt-Bydgoszcz został uzupełniony piątym, wtorkowym połączeniem, które zostało utrzymane na okres zimowy. Kolejny, szósty dzień operowania, pozwala na jeszcze sprawniejsze, praktycznie codzienne podróżowanie do i z naszego regionu. Rozwój tego połączenia jest najlepszym dowodem na potencjał naszego regionu i zapotrzebowania mieszkańców oraz przedstawicieli biznesu na wygodne połączenie z europejskim portem przesiadkowym, jakim jest Frankfurt. – powiedział Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. – Już teraz pasażerowie Lufthansy korzystają z przebudowanego terminala, w tym z nowej restauracji, saloniku VIP oraz z dedykowanego połączenia autobusowego łączącego Toruń bezpośrednio z naszym lotniskiem”.– dodaje.

Lotnisko przesiadkowe we Frankfurcie jest jednym z najważniejszych portów lotniczych w Europie, położonym w drugim pod względem wielkości obszarze metropolitalnym w Niemczech. W zimowym rozkładzie obowiązującym od 29 października 2016, linie Lufthansa Group oferują swoim klientom jedną z najszerszych siatek połączeń na świecie, obejmującą ponad 20 000 rejsów tygodniowo. Tej zimy, włączając rejsy bezpośrednie oraz poprzez porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu i Brukseli, linie należące do Lufthansa Group oferują ponad 260 destynacji w 101 krajach. Co więcej, ponad 18 000 połączeń code-share realizowanych z 30 liniami partnerskimi pozwoliło na rozszerzenie oferty, dając pasażerom dostęp do imponującej, globalnej siatki połączeń.

ZOBACZ NOWE POWIERZCHNIE W TERMINALU

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Marzec na bydgoskim lotnisku

W marcu z Portu Lotniczego Bydgoszcz SA obsłużone zostały 296 operacje lotnicze. Lotnisko odprawiło 638 Podróżnych. Pasażerowie przylecieli do Bydgoszczy...

Więcej…

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Więcej…

Wznowienie lotów do Warszawy

Polskie Linie Lotnicze LOT od poniedziałku 29 marca wznawiają rejsy na trasie Bydgoszcz-Warszawa. Loty odbywać się będą 3 razy w...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia