Więcej lotów Lufthansy

Lufthansa podjęła decyzję o zwiększeniu liczby lotów na trasie z Bydgoszczy do Frankfurtu do 7 rejsów tygodniowo. Większa liczba lotów na tej trasie będzie do dyspozycji pasażerów już od 29 października, czyli z początkiem sezonu zimowego.

O dalszy rozwój połączenia do Frankfurtu poprzez dodatkowe dni operowania zabiegaliśmy już od dłuższego czasu – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz. – Efektem są kolejno szósty i siódmy dzień operowania, oba ogłoszone w bieżącym roku. Nowy dzień w rozkładzie- sobota- dostępny już od sezonu zimowego, to świetna wiadomość przede wszystkim dla przedsiębiorców ułatwiając im kontakty i ekspansję na inne rynki. Jest to też doskonała informacja dla tych mieszkańców Kujawsko-Pomorskiego, którzy latają w celach turystycznych. Fakt, że tak doświadczony przewoźnik jakim jest Lufthansa już drugi raz w tym roku zwiększa oferowanie do Frankfurtu potwierdza nie tylko szybki rozwój, ale też ogromy potencjał tego kierunku. – dodaje.

Sobotnie  loty z Frankfurtu zaplanowano na 12:40 natomiast przylot do Bydgoszczy nastąpi o 14:10. Do Niemiec samolot wystartuje o 14:50 i osiągnie Frankfurt o godzinie 16:20. Rejsy będą obsługiwane samolotem Bombardier CRJ-900 z miejscami w klasie biznes i ekonomicznej.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z dalszego wzrostu liczby połączeń w Bydgoszczy, który pokazuje, że nasz produkt cieszy się uznaniem wśród pasażerów w regionach. Liczba osób podróżujących na pokładach Lufthansy stale rośnie w satysfakcjonującym tempie. Dzięki dodatkowym rejsom do Frankfurtu zapewnimy im jeszcze bardziej komfortowe i szybkie przesiadki do ich miast docelowych na całym świecie. – mówi Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce

Lotnisko przesiadkowe we Frankfurcie jest jednym z najważniejszych portów lotniczych w Europie, położonym w drugim pod względem wielkości obszarze metropolitalnym w Niemczech. Ważną korzyścią dla pasażerów jest oferta połączeń przesiadkowych realizowanych z 30 liniami partnerskimi. Zapewnia to transfery do ponad 160 portów na całym świecie i dostęp do globalnej siatki lotów.

Rozszerzenie oferty połączeń Lufthansy to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Dla firm takich jak PESA, które za cel stawiają obecność na globalnych rynkach codzienne połączenie to jeden z elementów mocno wspierających rozwój. Mówimy tu o rynku europejskim, ale też połączeniach z innymi krajami na całym świecie, gdzie oferujemy nasze produkty. Jest to kolejna dobra informacja po zeszłotygodniowym ogłoszeniu lotów do Lwowa, która pokazuje że Port aktywnie działa i jego działania prowadzone są z myślą o rozwoju regionu –  powiedział Tomasz Zaboklicki, Prezes PESA SA

Lufthansa jest obecna w rozkładzie lotów bydgoskiego Portu Lotniczego od marca 2015 początkowo oferując mieszkańcom regionu 4 połączenia tygodniowo. Z końcem roku częstotliwość wzrosła do 5 rejsów tygodniowo. Pierwsze w tym roku zwiększenie ilości rejsów na trasie do niemieckiego HUBu lotniczego nastąpiło w marcu tego roku – do 6 tygodniowo. Jeszcze w maju przewoźnik podjął decyzję o utrzymaniu oferowania na sezon zimowy.

Dla pasażerów Lufthansy w Porcie Lotniczym Bydgoszcz przygotowano szereg udogodnień. Dedykowana linia kontroli bezpieczeństwa pozwala na sprawne i szybkie przejście do gate-u. Natomiast na posiadaczy kart Frequent Traveler i wyższych w nowej, rozbudowanej części terminala czeka nowoczesny salonik Business Executive Lounge.

Ponadto firmy dołączające do programu Partner Plus Benefit mogą zostać wyróżnione 1 z 5 darmowych upgrade’ów do Klasy Biznes na trasie Bydgoszcz-Frankfurt lub 1 z 10 zaproszeń do poczekalni Lufthansa Business Lounge na lotnisku we Frankfurcie. Dodatkowo za odbycie podróży Lufthansą z Bydgoszczy do 30.09.2017 partnerzy programu otrzymają potrójne punkty bonusowe Benefit. 

Dla pasażerów z Torunia dostępny jest też dedykowany, bezpośredni shuttle-bus kursujący na trasie Toruń- Port Lotniczy Bydgoszcz-Toruń. Rozkład jazdy skorelowany jest z dniami i godzinami operowania połączenia Lufthansy.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Goście z Azji w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Województwo Kujawsko-Pomorskie gościło przedstawicieli Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej, któremu przewodniczy prezes Hu Xinyuan. Wizyta w ramach Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, była również...

Więcej…

Corendon Airlines rozpoczyna loty z Bydgoszczy do Turcji!

Z bydgoskiego lotniska już możemy latać na wakacje. Do siatki portu dołączył kolejny turecki przewoźnik z rejsami do Antalyi. Inauguracyjny...

Więcej…

Początek wakacyjnych podróży i słoneczna niespodzianka na zimę z wylotem z Bydgoszcz

Bydgoskie lotnisko zaczęło wakacje – pierwsi turyści polecieli do tureckiej Antalyi! Goście oglądali Port od kuchni. Zimą polecimy z Coral...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia