Więcej lotów Lufthansy

Lufthansa podjęła decyzję o zwiększeniu liczby lotów na trasie z Bydgoszczy do Frankfurtu do 7 rejsów tygodniowo. Większa liczba lotów na tej trasie będzie do dyspozycji pasażerów już od 29 października, czyli z początkiem sezonu zimowego.

O dalszy rozwój połączenia do Frankfurtu poprzez dodatkowe dni operowania zabiegaliśmy już od dłuższego czasu – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz. – Efektem są kolejno szósty i siódmy dzień operowania, oba ogłoszone w bieżącym roku. Nowy dzień w rozkładzie- sobota- dostępny już od sezonu zimowego, to świetna wiadomość przede wszystkim dla przedsiębiorców ułatwiając im kontakty i ekspansję na inne rynki. Jest to też doskonała informacja dla tych mieszkańców Kujawsko-Pomorskiego, którzy latają w celach turystycznych. Fakt, że tak doświadczony przewoźnik jakim jest Lufthansa już drugi raz w tym roku zwiększa oferowanie do Frankfurtu potwierdza nie tylko szybki rozwój, ale też ogromy potencjał tego kierunku. – dodaje.

Sobotnie  loty z Frankfurtu zaplanowano na 12:40 natomiast przylot do Bydgoszczy nastąpi o 14:10. Do Niemiec samolot wystartuje o 14:50 i osiągnie Frankfurt o godzinie 16:20. Rejsy będą obsługiwane samolotem Bombardier CRJ-900 z miejscami w klasie biznes i ekonomicznej.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z dalszego wzrostu liczby połączeń w Bydgoszczy, który pokazuje, że nasz produkt cieszy się uznaniem wśród pasażerów w regionach. Liczba osób podróżujących na pokładach Lufthansy stale rośnie w satysfakcjonującym tempie. Dzięki dodatkowym rejsom do Frankfurtu zapewnimy im jeszcze bardziej komfortowe i szybkie przesiadki do ich miast docelowych na całym świecie. – mówi Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce

Lotnisko przesiadkowe we Frankfurcie jest jednym z najważniejszych portów lotniczych w Europie, położonym w drugim pod względem wielkości obszarze metropolitalnym w Niemczech. Ważną korzyścią dla pasażerów jest oferta połączeń przesiadkowych realizowanych z 30 liniami partnerskimi. Zapewnia to transfery do ponad 160 portów na całym świecie i dostęp do globalnej siatki lotów.

Rozszerzenie oferty połączeń Lufthansy to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Dla firm takich jak PESA, które za cel stawiają obecność na globalnych rynkach codzienne połączenie to jeden z elementów mocno wspierających rozwój. Mówimy tu o rynku europejskim, ale też połączeniach z innymi krajami na całym świecie, gdzie oferujemy nasze produkty. Jest to kolejna dobra informacja po zeszłotygodniowym ogłoszeniu lotów do Lwowa, która pokazuje że Port aktywnie działa i jego działania prowadzone są z myślą o rozwoju regionu –  powiedział Tomasz Zaboklicki, Prezes PESA SA

Lufthansa jest obecna w rozkładzie lotów bydgoskiego Portu Lotniczego od marca 2015 początkowo oferując mieszkańcom regionu 4 połączenia tygodniowo. Z końcem roku częstotliwość wzrosła do 5 rejsów tygodniowo. Pierwsze w tym roku zwiększenie ilości rejsów na trasie do niemieckiego HUBu lotniczego nastąpiło w marcu tego roku – do 6 tygodniowo. Jeszcze w maju przewoźnik podjął decyzję o utrzymaniu oferowania na sezon zimowy.

Dla pasażerów Lufthansy w Porcie Lotniczym Bydgoszcz przygotowano szereg udogodnień. Dedykowana linia kontroli bezpieczeństwa pozwala na sprawne i szybkie przejście do gate-u. Natomiast na posiadaczy kart Frequent Traveler i wyższych w nowej, rozbudowanej części terminala czeka nowoczesny salonik Business Executive Lounge.

Ponadto firmy dołączające do programu Partner Plus Benefit mogą zostać wyróżnione 1 z 5 darmowych upgrade’ów do Klasy Biznes na trasie Bydgoszcz-Frankfurt lub 1 z 10 zaproszeń do poczekalni Lufthansa Business Lounge na lotnisku we Frankfurcie. Dodatkowo za odbycie podróży Lufthansą z Bydgoszczy do 30.09.2017 partnerzy programu otrzymają potrójne punkty bonusowe Benefit. 

Dla pasażerów z Torunia dostępny jest też dedykowany, bezpośredni shuttle-bus kursujący na trasie Toruń- Port Lotniczy Bydgoszcz-Toruń. Rozkład jazdy skorelowany jest z dniami i godzinami operowania połączenia Lufthansy.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Ferie zimowe w Dubaju z wylotem z Bydgoszczy

Ferie zimowe w Dubaju? Z wylotem z Bydgoszczy? To możliwe! Na Kujawach i Pomorzu, temperatura w ostatnich dniach nie przekracza...

Więcej…

Przyjazd do Polski spoza strefy Schengen

Zasady dla podróżnych przybywających do Polski spoza Unii Europejskiej, spoza strefy Schengen oraz spoza Turcji Podróżni niezależnie od środka transportu...

Więcej…

Wylot do Wielkiej Brytanii – zmiany w przepisach!

Wszyscy podróżni przybywający do Wielkiej Brytanii od 30 listopada są zobowiązani do przystąpienia do testu PCR w dniu 2. lub...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia