W wakacje z Bydgoszczy LOT-em do Chorwacji i Grecji

Nowe wakacyjne kierunki z bydgoskiego lotniska. Bilety już od 99 PLN.

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły dwa nowe kierunki z Portu Lotniczego Bydgoszcz. Od lipca polecimy do turystycznego kurortu Zadar w Chorwacji (strona kierunku) i na cieszącą się ogromną popularnością grecką wyspę Zakynthos (strona kierunku). Rejsy realizowane raz w tygodniu pozwolą na 7 lub 14 dniowe wakacje.

Już od soboty 4 lipca rozpoczną się rejsy do Zadaru w Chorwacji. Samolot wystartuje z Bydgoszczy o godzinie 16:40 i o 18:40 wyląduje na lotnisku w Zadarze. Rejs powrotny wystartuje o 13:40 i wyląduje w Bydgoszczy o 15:40. Loty będą realizowane w każdą sobotę.

Loty na Zakynthos rozpoczną się od czwartku 9 lipca. Wylot zaplanowany na godzinę 13:30, lądowanie w Grecji na 17:20. Rejs powrotny wystartuje o 10:40 i wyląduje na bydgoskim lotnisku o 12:30. Loty będą realizowane w każdy czwartek do 20 sierpnia.

Rejsy do Zadaru i Zakynthos realizowane będą samolotem Embraer 195.

– Nowe kierunki uruchamiane przez LOT z Portu Lotniczego Bydgoszcz to świetna informacja dla Pasażerów z regionu. Podróżni po raz pierwszy w historii naszego lotniska zyskują regularne połączenie z Chorwacją i Grecją. – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA –  Wylatując z Bydgoszczy pasażerowie będą mogli spędzić wakacje w malowniczych turystycznych miejscowościach, a dzięki podróży z lotniska blisko domu, zaoszczędzą nie tylko czas, ale i pieniądze.


– Rozwój oferty Polskich Linii Lotniczych LOT z naszego regionalnego portu świadczy o potencjale całego województwa. – mówi Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Zainteresowanie lotami z Bydgoszczy jest bardzo duże, a nowe połączenia umożliwiają mieszkańcom naszego województwa podróże wakacyjne, biznesowe, czy rodzinne. Rola międzynarodowego lotniska w rozwoju regionu jest bardzo istotna, dlatego cieszy, że po trzymiesięcznym wstrzymaniu rejsów pasażerskich, port dynamicznie przywraca ruch lotniczy i dostępność komunikacyjną do kujawsko-pomorskiego.

Wakacyjne promocje LOT-u

#LOTnaWakacje oznacza także oszczędność – połączenia oferowane przez LOT w lipcu i sierpniu dostępne
są w bardzo atrakcyjnych cenach. Bilet w jedną stronę z bagażem podręcznym można kupić już od 99 PLN, w dwie strony od 199 PLN. Rejsy nastawione są na ruch turystyczny, dlatego w sprzedaży dostępna jest tylko klasa Economy.

 

Komfort i bezpieczeństwo letnich podróży z LOT-em

Nowa siatka wakacyjnych połączeń to także pewne zmiany w ramach obsługi pasażerów:

 • od 1 lipca zniesiony zostaje dystans przestrzenny w postaci szachownicy, a w sprzedaży dostępne będą wszystkie miejsca znajdujące się w samolocie;
 • na rejsach wakacyjnych obowiązują standardowe warunki przewozu bagażu podręcznego – na pokład można zabrać bagaż o wadze do 8 kg i wymiarach 55x40x23 cm a dodatkowo np.: wózek lub akcesoria dla dzieci, parasolkę, torbę na laptopa czy małą torebkę lub saszetkę na ramię;
 • w ramach serwisu bezpłatnego pasażerowie otrzymają przekąskę słodką lub słoną i butelkę wody;
 • wraca serwis sprzedaży pokładowej Shop&More i SkyBar (przekąski, napoje, alkohol), dostępne na żądanie i z zachowaniem zasady dokonywania płatności jedynie za pomocą kart.

 

Jednocześnie zgodnie z procedurą #BezpiecznyLOT pasażerowie nadal mają obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki  przez cały czas trwania lotu i zachowania wyznaczonych odstępów w czasie odprawy. W samolotach dostępne są środki dezynfekujące do użytku podróżnych. Podczas lotu personel, wyposażony w odpowiednie środki ochronne, przeprowadzi serwis pokładowy z zachowaniem zasady ograniczonego kontaktu pomiędzy obsługą a pasażerami.

Bilety na połączenia można kupować na stronie www.lot.com

 • zadar

  Zadar

  Loty w każdą sobotę.
  Bilety od 99 zł w jedną stronę

  Zarezerwuj
 • zakynthos

  Zakynthos

  Loty w każdy czwartek.
  Bilety od 99 zł w jedną stronę

  Zarezerwuj

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

II kwartał w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Port Lotniczy Bydgoszcz podsumowuje wyniki za II kwartał 2024 roku. Bydgoskie lotnisko wciąż na fali wzrostu! Sezon wakacyjny również z...

Więcej…

Majorka z Bydgoszczy bliżej niż ci się wydaje!

Wakacje pod palmami? Leć z Bydgoszczy do Palmy! Majorka to kolejny letni kierunek, który dołączył do siatki połączeń regionalnego lotniska....

Więcej…

Goście z Azji w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Województwo Kujawsko-Pomorskie gościło przedstawicieli Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej, któremu przewodniczy prezes Hu Xinyuan. Wizyta w ramach Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, była również...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia