W godzinę na drugi koniec Polski

Już 18 czerwca br. z bydgoskiego lotniska uruchomione zostaną bezpośrednie loty do Krakowa. Nowe połączenie do historycznej stolicy Polski to doskonała informacja dla turystów oraz przedsiębiorców. Podróż z Bydgoszczy do Krakowa potrwa godzinę. Przewoźnik przygotował atrakcyjne ceny biletów, zaczynające się już od 99 złotych.  

 

Połączenie Bydgoszcz-Kraków będzie obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. To już drugie po rejsach do Warszawy, krajowe połączenie z Portu Lotniczego Bydgoszcz, realizowane przez narodowego przewoźnika. Loty realizowane będą 2 razy w tygodniu, w piątki i niedziele od 18 czerwca do 10 września. Samolot z Bydgoszczy będzie startował w piątki o godzinie 10.20 i lądował w Krakowie o 11.20. Loty w niedziele startować będą o 21.30. Samolot z Krakowa wyleci w piątek o godzinie 8.40 i po godzinie, czyli o 9.40 wyląduje na lotnisku Bydgoszcz. W niedzielę przewoźnik zaplanował lot z Małopolski na godzinę 19.55. Rejsy będą odbywać się na pokładzie Bombardiera Q400, z 78 miejscami. Bilety możemy rezerwować na stronie www.lot.com.

 

– Cieszę się, że po wielu miesiącach obostrzeń związanych z  epidemią możemy zaproponować pasażerom nową, atrakcyjną destynację – mówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. – Loty do Krakowa to kolejne połączenie z naszego regionalnego portu obsługiwane przez narodowego przewoźnika. Mam nadzieję, że w lotniczym ruchu pasażerskim powoli wrócimy do normalności i lotniska, również tej klasy co Bydgoszcz, rozpoczną szybkie odrabianie strat.

 

– Z przyjemnością informujemy wspólnie z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT o uruchomieniu właśnie tego połączenia lotniczego. Tym bardziej, że już niejednokrotnie funkcjonowało ono w siatce naszego lotniska, odnotowując wysoką frekwencję. Mamy nadzieję, że i tym razem spełni oczekiwania podróżnych – mówi prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA, Tomasz Moraczewski.

 

– Bardzo się cieszę, że LOT może zaproponować mieszkańcom województwa kujawsko-pomorskiego nowe połączenie lotnicze z południem Polski – mówi członek zarządu PLL LOT, Michał Fijoł. – Dzięki znakomitej współpracy z portem Bydgoszcz, Kraków, jak również polskie góry są dostępne z tego miasta w ciągu godzinnej podróży. Jesteśmy przekonani, że również dla mieszkańców Małopolski będzie to atrakcyjna propozycja, zarówno ze względu na turystyczne, jak i biznesowe walory stolicy Kujaw.

 

Kraków to turystyczna stolica Polski. Zamek Królewski na Wawelu, Kościół Mariacki i popularne na cały świat Sukiennice to tylko niektóre z miejsc, jakie warto odwiedzić. Tylko w 2019 roku Kraków odwiedziło 14 milionów turystów. Teraz dla mieszkańców naszego regionu będzie to jeszcze łatwiejsze i bardziej komfortowe. Dni i godziny rejsów pozwalają na wygodne zaplanowanie podróży i spędzenie weekendu w stolicy Małopolski.

 

Kraków to jednak tylko jedno z miejsc na południu Polski, jakie warto odwiedzić. Podróż do Zakopanego krótsza o kilka godzin, dlaczego nie? Po wylądowaniu na płycie krakowskiego lotniska, pasażerowie mogą wygodnie przesiąść się w inne środki transportu publicznego, takie jak autobusy i pociągi, by zwiedzić inne miejsca w Małopolsce. To chociażby kopalnia Soli w Wieliczce, Miejsce Pamięci i Muzeum w Oświęcimiu – Auschwitz Birkenau, papieskie Wadowice lub wcześniej wspomniane Zakopane i najpiękniejsze góry w Polsce – Tatry

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Sezon letnich podróży w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Moc czarterowych kierunków, sezonowe rejsy do Krakowa i regularne loty trzech przewoźników. Taki będzie rozpoczynający się w niedzielę 31 marca,...

Więcej…

2023 rok w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

366 067 Pasażerów odprawił w 2023 roku Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. Natomiast w sezonie letnim minionego roku pobiliśmy rekord odprawionych Pasażerów...

Więcej…

Do Krakowa na majówkę z wylotem z Bydgoszczy!

Połączenie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Kujaw i Pomorza ponownie, w sezonie letnim, dołączy do siatki połączeń Portu Lotniczego...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia