Stopniowo rośnie ruch w regionalnym porcie lotniczym

Po kilkunastu miesiącach przerwy, spowodowanej pandemią, od kwietnia stopniowo odmrażana jest branża lotnicza. Sytuacja jest wciąż dynamiczna, linie lotnicze i lotniska muszą funkcjonować w zmieniającym się otoczeniu legislacyjnym, jednak sukcesywnie wznawiane są połączenia lotnicze, wypełniające potrzebę podróżowania.

Drugi kwartał to stopniowe zwiększanie liczby połączeń z Portu Lotniczego Bydgoszcz. Od czerwca irlandzki przewoźnik Ryanair wznowił rejsy do Londynu Stansted i Luton, Birmingham i do Dublina.

Natomiast od 16 czerwca uruchomione zostało połączenie wakacyjne. W środy i soboty startuje samolot do tureckiej Antalyi. W siatce połączeń regionalnego lotniska pojawiło się także, nowe krajowe połączenie obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Do Krakowa można wylecieć w każdy piątek i niedzielę aż do 10 września.

Również Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększyły częstotliwość operacji do Warszawy. Do stolicy samolot odlatuje w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i soboty.

W drugim kwartale 2021 roku w Porcie Lotniczym Bydgoszcz zrealizowane zostały 1763 operacje lądowań i startów i obsłużono 7642 pasażerów.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Sezon letnich podróży w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Moc czarterowych kierunków, sezonowe rejsy do Krakowa i regularne loty trzech przewoźników. Taki będzie rozpoczynający się w niedzielę 31 marca,...

Więcej…

2023 rok w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

366 067 Pasażerów odprawił w 2023 roku Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. Natomiast w sezonie letnim minionego roku pobiliśmy rekord odprawionych Pasażerów...

Więcej…

Do Krakowa na majówkę z wylotem z Bydgoszczy!

Połączenie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Kujaw i Pomorza ponownie, w sezonie letnim, dołączy do siatki połączeń Portu Lotniczego...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia