Stopniowo rośnie ruch w regionalnym porcie lotniczym

Po kilkunastu miesiącach przerwy, spowodowanej pandemią, od kwietnia stopniowo odmrażana jest branża lotnicza. Sytuacja jest wciąż dynamiczna, linie lotnicze i lotniska muszą funkcjonować w zmieniającym się otoczeniu legislacyjnym, jednak sukcesywnie wznawiane są połączenia lotnicze, wypełniające potrzebę podróżowania.

Drugi kwartał to stopniowe zwiększanie liczby połączeń z Portu Lotniczego Bydgoszcz. Od czerwca irlandzki przewoźnik Ryanair wznowił rejsy do Londynu Stansted i Luton, Birmingham i do Dublina.

Natomiast od 16 czerwca uruchomione zostało połączenie wakacyjne. W środy i soboty startuje samolot do tureckiej Antalyi. W siatce połączeń regionalnego lotniska pojawiło się także, nowe krajowe połączenie obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Do Krakowa można wylecieć w każdy piątek i niedzielę aż do 10 września.

Również Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększyły częstotliwość operacji do Warszawy. Do stolicy samolot odlatuje w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i soboty.

W drugim kwartale 2021 roku w Porcie Lotniczym Bydgoszcz zrealizowane zostały 1763 operacje lądowań i startów i obsłużono 7642 pasażerów.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Ryanair wznawia loty do Kijowa

Od 31 października Ryanair przywraca połączenie z Bydgoszczy do Kijowa. Rejsy realizowane będą w każdą środę i niedzielę wg. następującego...

Więcej…

Obywatele Ukrainy mogą podróżować do Polski, w celach turystycznych!

Od 09.09.2021 roku, obywatele Ukrainy mogą wjeżdżać do Polski, w celach turystycznych. Co to oznacza? By przekroczyć granicę Polski, niezbędny...

Więcej…

Utrudnienia w dojeździe na lotnisko

Uwaga Pasażerowie! W najbliższy weekend (28.08-29.08) w Bydgoszczy odbędzie się Enea Bydgoszcz Triathlon – w związku z tym wystąpią zmiany...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia