Stopniowo rośnie ruch w regionalnym porcie lotniczym

Po kilkunastu miesiącach przerwy, spowodowanej pandemią, od kwietnia stopniowo odmrażana jest branża lotnicza. Sytuacja jest wciąż dynamiczna, linie lotnicze i lotniska muszą funkcjonować w zmieniającym się otoczeniu legislacyjnym, jednak sukcesywnie wznawiane są połączenia lotnicze, wypełniające potrzebę podróżowania.

Drugi kwartał to stopniowe zwiększanie liczby połączeń z Portu Lotniczego Bydgoszcz. Od czerwca irlandzki przewoźnik Ryanair wznowił rejsy do Londynu Stansted i Luton, Birmingham i do Dublina.

Natomiast od 16 czerwca uruchomione zostało połączenie wakacyjne. W środy i soboty startuje samolot do tureckiej Antalyi. W siatce połączeń regionalnego lotniska pojawiło się także, nowe krajowe połączenie obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Do Krakowa można wylecieć w każdy piątek i niedzielę aż do 10 września.

Również Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększyły częstotliwość operacji do Warszawy. Do stolicy samolot odlatuje w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i soboty.

W drugim kwartale 2021 roku w Porcie Lotniczym Bydgoszcz zrealizowane zostały 1763 operacje lądowań i startów i obsłużono 7642 pasażerów.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Majorka z wylotem z Bydgoszczy!

Biuro podróży TUI rozszerza swoją ofertę z Lotniska Bydgoszcz o wakacyjny hit ostatnich lat – Majorkę. Loty do Palmy będą...

Więcej…

Informacja o składzie Zarządu Spółki

W dniu 27.11.2023 r. Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. dokonała zmiany w składzie Zarządu Spółki. Obecny skład Zarządu Spółki:...

Więcej…

Rekordowy sezon lotów czarterowych w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

60 310 mieszkańców naszego regionu zdecydowało się w minionym sezonie letnim na wakacyjną podróż z Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. To nowy...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia