Stopniowo rośnie ruch w regionalnym porcie lotniczym

Po kilkunastu miesiącach przerwy, spowodowanej pandemią, od kwietnia stopniowo odmrażana jest branża lotnicza. Sytuacja jest wciąż dynamiczna, linie lotnicze i lotniska muszą funkcjonować w zmieniającym się otoczeniu legislacyjnym, jednak sukcesywnie wznawiane są połączenia lotnicze, wypełniające potrzebę podróżowania.

Drugi kwartał to stopniowe zwiększanie liczby połączeń z Portu Lotniczego Bydgoszcz. Od czerwca irlandzki przewoźnik Ryanair wznowił rejsy do Londynu Stansted i Luton, Birmingham i do Dublina.

Natomiast od 16 czerwca uruchomione zostało połączenie wakacyjne. W środy i soboty startuje samolot do tureckiej Antalyi. W siatce połączeń regionalnego lotniska pojawiło się także, nowe krajowe połączenie obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Do Krakowa można wylecieć w każdy piątek i niedzielę aż do 10 września.

Również Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększyły częstotliwość operacji do Warszawy. Do stolicy samolot odlatuje w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i soboty.

W drugim kwartale 2021 roku w Porcie Lotniczym Bydgoszcz zrealizowane zostały 1763 operacje lądowań i startów i obsłużono 7642 pasażerów.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Wakacje na Rodos

RODOS Starożytne zabytki, malownicze miasteczka, klimatyczne tawerny, przepiękne plaże, dźwięki cykad wieczorną porą… W jaki sposób doświadczyć tego wszystkiego podczas...

Więcej…

Przepisy wjazdowe do Irlandii i Wielkiej Brytanii

Od godz. 4.00 dnia 7 stycznia 2022 r. osoby w pełni zaszczepione oraz osoby poniżej 18 r.ż. są zwolnione z...

Więcej…

„Akcja Zima” w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

21 grudnia to pierwszy dzień kalendarzowej zimy, jednak w Porcie Lotniczym Bydgoszcz SA, w tym roku już w nocy z...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia