Sezon letnich podróży w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Moc czarterowych kierunków, sezonowe rejsy do Krakowa i regularne loty trzech przewoźników. Taki będzie rozpoczynający się w niedzielę 31 marca, sezon letni w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.  

Kraków – sezonowe połączenie ze stolicą polskiej turystyki

Majówka w grodzie Kraka? Czemu nie! W tym roku Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały się na uruchomienie lotów do stolicy Małopolski już 27 kwietnia. Dzięki temu mieszkańcy regionu mogą zaplanować krótki majówkowy city break na południu Polski. To połączenie, które każdego roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem podróżujących – krótki czas podróży i dni operacji lotniczych dostosowane do potrzeb „podróżników” – a to tylko niektóre z zalet tego rejsu. Wyloty z Bydgoszczy do Krakowa zaplanowane zostały na soboty i wtorki, natomiast rejsy do Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. z Lotniska w Balicach – w piątki i poniedziałki.

Antalya, Burgas, Kreta, Rodos i zupełna nowość – Majorka!

Głód wakacyjnych podróży stale rośnie i zauważają to touroperatorzy, którzy w tym roku zdecydowali się na uruchomienie rekordowej liczby wycieczek z wylotem z Bydgoszczy. Pierwsze rejsy czarterowe zaplanowane są już na 24 kwietnia.

Nowością w siatce wakacyjnych połączeń jest Majorka – uznawana za najpiękniejszą wyspę Morza Śródziemnego. Rejsy na hiszpańską wyspę odbywać będą się w każdą niedzielę, co pozwala
na zaplanowanie 7- oraz 14-dniowego pobytu wśród malowniczych zatok z piaszczystymi plażami, mnóstwa zabytków i urokliwych miasteczek.

W ofercie touroperatorów,  nie mogło zabraknąć absolutnego hitu sprzedażowego ostatnich lat – Antalyi. W sezonie letnim 2024 organizatorzy wycieczek zdecydowali się na uruchomienie aż 8 rejsów tygodniowo na Riwierę Turecką z naszego Portu.

Kolejnym kierunkiem, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem jest grecka wyspa – Kreta. Loty do Heraklionu w tym roku realizowane będą dwa razy w tygodniu.

W ofercie biur podróży nie zabraknie również Rodos i Burgas, które kuszą turystów zapierającymi dech w piersiach widokami.

Szczegóły dotyczące wakacyjnych podroży znaleźć można w biurach podróży i na naszej stronie internetowej.

Nowy rozkład rejsów regularnych

Wraz z początkiem sezonu letniego zmieniają się także dni operowania niektórych kierunków.

W siatce połączeń znajdziemy takich przewoźników jak Polskie Linie Lotnicze LOT, Ryanair oraz WIZZ Air.

PLL LOT, nasz narodowy przewoźnik dla Pasażerów oprócz wspomnianego wcześniej Krakowa oferuje również połączenie z HUB-em w Warszawie. Rejsy na lotnisko Chopina realizowane będą od poniedziałku do piątku oraz w niedziele.

Birmingham, Bristol, Londyn Luton, a także Londyn Stansted – to lotniska, na które podróżnych z naszego Portu zabierze irlandzki przewoźnik – linia lotnicza Ryanair.

Węgierski przewoźnik – WIZZ Air zwiększa liczbę rejsów na lotnisko w Londynie Luton do trzech. Na pokład swoich samolotów zaprosi we wtorki, a także w czwartki i soboty.

Szczegółowe godziny lotów oraz bilety dostępne są na stronach internetowych przewoźników.

Sezon letni potrwa tradycyjnie – do ostatniej soboty października.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Majorka z Bydgoszczy bliżej niż ci się wydaje!

Wakacje pod palmami? Leć z Bydgoszczy do Palmy! Majorka to kolejny letni kierunek, który dołączył do siatki połączeń regionalnego lotniska....

Więcej…

Goście z Azji w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Województwo Kujawsko-Pomorskie gościło przedstawicieli Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej, któremu przewodniczy prezes Hu Xinyuan. Wizyta w ramach Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, była również...

Więcej…

Corendon Airlines rozpoczyna loty z Bydgoszczy do Turcji!

Z bydgoskiego lotniska już możemy latać na wakacje. Do siatki portu dołączył kolejny turecki przewoźnik z rejsami do Antalyi. Inauguracyjny...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia