Rusza remont PPS1

Dzisiaj (03.04.2013) została podpisana umowa pomiędzy Portem Lotniczym Bydgoszcz a firmą Skanska, która wygrała przetarg na remont płyty postojowej nr 1. Przygotowania do robót na płycie postojowej rozpoczną się niezwłocznie po podpisaniu umowy, a realizacja projektu potrwa około 3 miesiące.

Płyta postojowa nr 1 jest położoną najbliżej terminala i jedną z dwóch największych płaszczyzn postojowych lotniska. Remont obejmie prace na powierzchni ok. 15 tys. m². W tym czasie płyta postojowa będzie zamknięta dla statków powietrznych i pozostałego ruchu.

– Jest to już druga duża inwestycja na lotnisku, która będzie realizowana przez firmę Skanska. Pierwszą była droga startowa, której realizacja przebiegła zgodnie z założonym harmonogramem. Spodziewamy się tak samo sprawnej pracy przy projekcie związanym z płytą postojową – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Podpisanie umowy na remont PPS1 w BZG

Podczas trwania remontu płyty postojowej nr 1 samoloty pasażerskie będą zatrzymywały się na pozostałych płaszczyznach postojowych – nr 2 oraz nr 3. Samoloty general aviation będą umieszczane na miejscach postojowych wzdłuż drogi kołowania ECHO. Swoją dotychczasową lokalizację zmieni także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo remontu, wszystkie operacje lotnicze będą odbywały się bez przeszkód.

– W czasie trwania remontu ruch pasażerów z samolotu do terminala może być nieco utrudniony, jednak liczymy na wyrozumiałość podróżnych. Zrobiliśmy wszystko, aby wszelkie niedogodności ograniczyć do minimum. Remont głównej płyty postojowej jest ważną inwestycją, która jest konieczna dla zachowania bezpieczeństwa pasażerów oraz wykonywanych operacji lotniczych – powiedziała Joanna Sowińska, Rzecznik Prasowy Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Zgodnie z podpisaną umową kwota inwestycji wyniesie blisko 6,4 mln zł netto i będzie współfinansowana ze środków unijnych. Inwestycja realizowana jest w ramach Projektu pn. „Zintegrowany Projekt inwestycyjny rozwoju funkcji Portu Lotniczego w Bydgoszczy w ramach węzła komunikacyjnego aglomeracji bydgosko – toruńskiej” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013.

Do tej pory ze środków z Regionalnego Programu Operacyjnego wykorzystane zostało około 16 mln zł. Realizacja remontu płyty postojowej nr 1 spowoduje podwyższenie wykorzystania funduszy europejskich do około 21 mln zł z puli ok. 90 mln zł. Obecnie trwają prace nad realizacją kolejnych dużych inwestycji dotyczących systemu elektroświetlnego lotniska, remontu dróg kołowania oraz zakupu sprzętu handlingowego, co zwiększy wykorzystanie środków unijnych do ok. 45 mln zł i wyczerpie całą alokację środków na inwestycje w projekcie kluczowym.

Widok na płytę postojową nr 1 BZG, Fot. Mariusz Płąchocki

Fot. Widok na płytę postojową nr 1 w BZG, zdjęcie: Mariusz Płąchocki/EPBY Spotting Team

 

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

W CZERWCU RUSZAJĄ KOLEJNE WAKACYJNE KIERUNKI!

Rodos, Kreta, Burgas i kolejne rejsy do Antalyi – te kierunki dołączą do czarterowej oferty lotów z Portu Lotniczego Bydgoszcz...

Więcej…

Wakacje w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A. rozpoczęte!

Pierwsi Pasażerowie do tureckiej Antalyi właśnie wystartowali! Lato 2023 będzie historycznie najdłuższym sezonem lotów czarterowych w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.,...

Więcej…

Kraków wraca do siatki połączeń Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.!

Wakacje tuż tuż, a my mamy dobre wieści – mieszkańcy regionu znów polecą z Bydgoszczy do Krakowa! Polskie Linie Lotnicze...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia