Rozpoczynamy sezon wakacyjnych podróży!

Pierwsi Pasażerowie do Turcji właśnie wylecieli! Rejs do Antalyi, zainaugurował sezon lotów wakacyjnych w Porcie Lotniczym Bydgoszcz. W ścisłym sezonie lata 2022 zaplanowanych zostało, aż 6 lotów wakacyjnych tygodniowo, to w porównaniu z rokiem 2021 300% wzrostu.

Riwiera Turecka, czyli absolutne numer jeden ostatnich lat wśród Pasażerów wybierających się na letni wypoczynek

Loty do Antalyi realizowane będę w sezonie letnim 2022, aż pięć razy w tygodniu – w środy i soboty na pokładach samolotów takich linii lotniczych jak Smartwings, Pegasus Airlines, czy EnterAir. Wycieczki dostępne są w biurach podróży Coral Travel, Itaka, TUI oraz Rainbow.

Czym zachwyca Turcja? Dobrą pogodą, pięknymi plażami, bazarami z lokalnymi produktami, ale także ruinami antycznych miast, czy Parkiem Krajobrazowym w niedalekiej miejscowości Belek, a także unikatowym wodospadem Kurunlu.

Mieszkańcy regionu wybrali po raz kolejny wypoczynek z wylotem z Portu Lotniczego Bydgoszcz, przede wszystkim na wybrzeżach Tureckiej Riwiery. Aż pięć rotacji tygodniowo daje Pasażerom możliwość odkrywania Turcji przez kilka, a nawet kilkanaście dni – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz. – W tym roku do Antalyi, w ofercie touroperatorów dołącza także bułgarskie Burgas. Uruchomione loty wakacyjne to kolejny krok, do odbudowy ruchu Pasażerskiego w naszym regionalnym Porcie.

Złociste plaże w bułgarskim Burgas – z twojego regionalnego lotniska

Drugim kierunkiem, który w tym roku znajduje się w ofercie touroperatorów jest Burgas, czyli malowniczy kurort położony w południowo-wschodniej Bułgarii nad Zatoką Bułgarską Morza Czarnego. Zachwyca nie tylko pięknymi plażami, czy wyjątkową w smaku kuchnią. Oprócz kąpieli w Morzu Czarnym, warto odwiedzić także Jezioro Atanasovsko – czyli naturalne spa położone na obrzeżach miasta. Jego słone wody zachwycają intensywnie różową barwą, a także leczniczymi wartościami, które podczas kąpieli pozytywnie wpłyną na organizm.

Loty do Burgas realizowane będą we wtorki, na pokładzie samolotu linii Ryanair Sun. Aktualną ofertę wypoczynku w tym popularnym kurorcie poznać można w biurach podróży Coral Travel, Rainbow oraz TUI.

Loty czarterowe w sezonie letnim 2022

TurcjaBułgaria
Wtorekloty do Burgas (TUI/Rainbow/Coral)
ŚrodaAntalya x3 (Itaka, Coral, TUI/Rainbow)
SobotaAntalya x2 (Coral, TUI/Rainbow)

Oferty wakacji znajdziesz u następujących touroperatorów:

Zdjęcia z pierwszego odlotu czarterów w sezonie Lato 2022:

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Wydłużony czas odprawy

W związku ze wzmożonym ruchem Pasażerskim jaki zauważamy ostatnio w naszym Porcie, wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych Pasażerów, na wybranych...

Więcej…

Uwaga! Utrudnienia w dojeździe na lotnisko

W związku ze strajkiem kierowców MZK w Bydgoszczy, nie kursuje dziś linia numer 80 obsługująca przystanek Port Lotniczy Bydgoszcz. Prosimy...

Więcej…

Trwa Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego to kilka dni muzyki, tańca i wspólnej zabawy w całym regionie. W miniony weekend odbyły się pierwsze...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia