Rozpoczynamy sezon wakacyjnych podróży!

Pierwsi Pasażerowie do Turcji właśnie wylecieli! Rejs do Antalyi, zainaugurował sezon lotów wakacyjnych w Porcie Lotniczym Bydgoszcz. W ścisłym sezonie lata 2022 zaplanowanych zostało, aż 6 lotów wakacyjnych tygodniowo, to w porównaniu z rokiem 2021 300% wzrostu.

Riwiera Turecka, czyli absolutne numer jeden ostatnich lat wśród Pasażerów wybierających się na letni wypoczynek

Loty do Antalyi realizowane będę w sezonie letnim 2022, aż pięć razy w tygodniu – w środy i soboty na pokładach samolotów takich linii lotniczych jak Smartwings, Pegasus Airlines, czy EnterAir. Wycieczki dostępne są w biurach podróży Coral Travel, Itaka, TUI oraz Rainbow.

Czym zachwyca Turcja? Dobrą pogodą, pięknymi plażami, bazarami z lokalnymi produktami, ale także ruinami antycznych miast, czy Parkiem Krajobrazowym w niedalekiej miejscowości Belek, a także unikatowym wodospadem Kurunlu.

Mieszkańcy regionu wybrali po raz kolejny wypoczynek z wylotem z Portu Lotniczego Bydgoszcz, przede wszystkim na wybrzeżach Tureckiej Riwiery. Aż pięć rotacji tygodniowo daje Pasażerom możliwość odkrywania Turcji przez kilka, a nawet kilkanaście dni – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz. – W tym roku do Antalyi, w ofercie touroperatorów dołącza także bułgarskie Burgas. Uruchomione loty wakacyjne to kolejny krok, do odbudowy ruchu Pasażerskiego w naszym regionalnym Porcie.

Złociste plaże w bułgarskim Burgas – z twojego regionalnego lotniska

Drugim kierunkiem, który w tym roku znajduje się w ofercie touroperatorów jest Burgas, czyli malowniczy kurort położony w południowo-wschodniej Bułgarii nad Zatoką Bułgarską Morza Czarnego. Zachwyca nie tylko pięknymi plażami, czy wyjątkową w smaku kuchnią. Oprócz kąpieli w Morzu Czarnym, warto odwiedzić także Jezioro Atanasovsko – czyli naturalne spa położone na obrzeżach miasta. Jego słone wody zachwycają intensywnie różową barwą, a także leczniczymi wartościami, które podczas kąpieli pozytywnie wpłyną na organizm.

Loty do Burgas realizowane będą we wtorki, na pokładzie samolotu linii Ryanair Sun. Aktualną ofertę wypoczynku w tym popularnym kurorcie poznać można w biurach podróży Coral Travel, Rainbow oraz TUI.

Loty czarterowe w sezonie letnim 2022

TurcjaBułgaria
Wtorekloty do Burgas (TUI/Rainbow/Coral)
ŚrodaAntalya x3 (Itaka, Coral, TUI/Rainbow)
SobotaAntalya x2 (Coral, TUI/Rainbow)

Oferty wakacji znajdziesz u następujących touroperatorów:

Zdjęcia z pierwszego odlotu czarterów w sezonie Lato 2022:

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Wakacje w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A. rozpoczęte!

Pierwsi Pasażerowie do tureckiej Antalyi właśnie wystartowali! Lato 2023 będzie historycznie najdłuższym sezonem lotów czarterowych w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.,...

Więcej…

Kraków wraca do siatki połączeń Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.!

Wakacje tuż tuż, a my mamy dobre wieści – mieszkańcy regionu znów polecą z Bydgoszczy do Krakowa! Polskie Linie Lotnicze...

Więcej…

I kwartał 2023 roku z kolejnym wzrostem liczby Pasażerów

65 294 Pasażerów obsłużył w pierwszych trzech miesiącach 2023 roku, Port Lotniczy Bydgoszcz S.A., co stanowi ponad 188% wykonania w...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia