Remonty na lotnisku na półmetku

Aktualnie na terenie lotniska trwają remonty płyt postojowych PPS2 i PPS4 oraz dróg kołowania. Sprzyjająca pogoda pozwoliła wykonawcy remontów – firmie SKANSKA, na sprawne prowadzenie prac, dzięki czemu roboty osiągnęły półmetek.

W chwili obecnej na płytach postojowych wykonywane są prace zwiazane z przygotowaniem podbudowy betonowej, kolejnym etapem będzie kładzenie warstwy poślizgowej i wierzchniej, a na końcu malowanie oznakowania poziomego na płytach.

Na drogach kołowania trwa wymiana nawierzchni, dokonano oczyszczenia i wymiany dylatacji na stanowiskach postojowych wzdłuż drogi kołowania Echo. Dalsze prace polegać będą na frezowaniu i układaniu nowej nawierzchni na pozostałych odcinkach, ostatnią czynnością będzie malowanie oznakowania poziomego.

Planowane zakończenie remontów ma nastąpić we wrześniu 2014r.

W wyniku realizacji remontu dróg kołowania i płyt postojowych znacząco poprawi się stan techniczny infrastruktury bydgoskiego lotniska, co przyczyni się do wzrostu standardu świadczonych usług – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz – Biorąc pod uwagę plany związane z dalszym rozwojem siatki połączeń z bydgoskiego lotniska, niezmiernie ważne jest, aby zapewnić komfortowe i bezpieczne korzystanie z lotniska zarówno dla pasażerów, jak i przewoźników lotniczych.

Wykonane badania diagnostyczne nawierzchni lotniskowych oraz ich ekspertyzy przeprowadzone na zlecenie Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. przez kompetentne w tym zakresie instytucje wykazały, iż ze względu na znaczną degradację nawierzchni konieczne jest wykonanie niezbędnych robót remontowych, nie tylko gwarantujących dalszą możliwość wykorzystania obiektu, ale co najważniejsze zapewniających bezpieczeństwo pasażerów oraz wykonywanych operacji lotniczych. Wykonanie nowych nawierzchni płaszczyzn postoju samolotów na potrzeby eksploatacji samolotów kodu C i D, pozwoli na bezproblemowe ich użytkowanie w okresie kolejnych 25-30 lat. Odpowiednio zaprojektowana konstrukcja nawierzchni pozwoli również na ciągły wzrost liczby wykonywanych operacji lotniczych oraz wzrost liczby przyjmowanych pasażerów w wieloletniej perspektywie, bez potrzeby wykonywania kolejnego remontu.

Zgodnie z podpisaną umową kwota inwestycji wyniesie ponad 22,5 mln PLN netto (27,6 mln PLN brutto) i będzie współfinansowana ze środków unijnych. Inwestycja realizowana jest w ramach Projektu pn. „Zintegrowany Projekt inwestycyjny rozwoju funkcji Portu Lotniczego w Bydgoszczy w ramach węzła komunikacyjnego aglomeracji bydgosko – toruńskiej” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013.

 

 


Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Sezon letnich podróży w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Moc czarterowych kierunków, sezonowe rejsy do Krakowa i regularne loty trzech przewoźników. Taki będzie rozpoczynający się w niedzielę 31 marca,...

Więcej…

2023 rok w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

366 067 Pasażerów odprawił w 2023 roku Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. Natomiast w sezonie letnim minionego roku pobiliśmy rekord odprawionych Pasażerów...

Więcej…

Do Krakowa na majówkę z wylotem z Bydgoszczy!

Połączenie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Kujaw i Pomorza ponownie, w sezonie letnim, dołączy do siatki połączeń Portu Lotniczego...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia