Remont drogi startowej w pigułce

Przedstawiamy film z remontu drogi startowej, który od września 2012 roku odbywał się w Porcie Lotniczym Bydgoszcz. Firma Skanska rozpoczęła przygotowania do robót 6 września 2012, a realizacja całego projektu trwała około 2 miesiące. Najintensywniejszy okres prac wyniósł jednak blisko dwa tygodnie, w czasie których wykonywane były prace obejmujące frezowanie, nakładanie siatki, zalewanie masą bitumiczną, walcowanie oraz malowanie oznakowania poziomego.

Zobacz jak wyglądał remont drogi startowej w Porcie Lotniczym Bydgoszcz:

 

Podczas robót pracowały jednocześnie m.in. 4 frezarki, 4 rozściełacze, 4 koparko-ładowarki, 5 szczotek, 8 walców i 1 malowarka.

W prace zaangażowanych było ponad 170 osób.

Pas został podzielony na 11 odcinków po 30 m szerokości.

Masę bitumiczną dowoziło do lotniska około 80 samochodów dziennie z dwóch wytwórni.

Do remontu nawierzchni bitumicznych zużyto ok. 15 tys. ton masy mieszanki mineralno-bitumicznej, wylano masę na 120 tys. m² powierzchni drogi startowej.

Remont obejmował prace na nawierzchni o długości 2,5 km i szerokości 60 m.

Prace remontowe wykonywane były poza ruchem lotniczym, w godzinach nocnych i wczesnoporannych. Pozwoliło to na realizację większości połączeń regularnych i czarterowych zgodnie z rozkładem lotów.

– „Do tej pory ze środków z Regionalnego Programu Operacyjnego wykorzystane zostało około 10%. Dofinansowanie do tej inwestycji spowoduje podwyższenie wykorzystania funduszy europejskich do około 17%, a jest to pierwsza z dyżuch inwestycji w części infrastrukturalnej lotniska” – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz.

W najbliższym czasie Port Lotniczy Bydgoszcz przystąpi do prac związanych ze zwiększeniem powierzchni dla pasażerów w terminalu lotniska, dzięki czemu podniesie się komfort podróżowania. Inwestycja ta powinna być ukończona na początku sezonu letniego 2013r.

Zgodnie z podpisaną umową kwota inwestycji wyniosła blisko 9 mln zł netto i będzie współfinansowana ze środków unijnych. Inwestycja realizowana jest w ramach Projektu pn. „Zintegrowany Projekt inwestycyjny rozwoju funkcji Portu Lotniczego w Bydgoszczy w ramach węzła komunikacyjnego aglomeracji bydgosko – toruńskiej” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

[27.03.2020] UWAGA! Zakaz lotów wydłużony do 11.04.2020r.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 24 marca 2020r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym, wydłużony został zakaz wykonywania...

Więcej…

[20.03.2020] UWAGA! Czasowo nieczynny parking P1

Uwaga! W związku z  pracami remontowymi, czasowo nieczynny jest parking P1. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kierowanie się na parking administracyjny...

Więcej…

[19.03.2020] UWAGA! Czasowa zmiana sposobu funkcjonowania firmy

Wszyscy przeżywamy teraz szczególnie trudne chwile spowodowane zagrożeniem koronawirusem. Czasowo wstrzymane są wszystkie międzynarodowe i krajowe połączenia lotnicze z/do Polski....

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK