Rekordowy sezon lotów czarterowych w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

60 310 mieszkańców naszego regionu zdecydowało się w minionym sezonie letnim na wakacyjną podróż z Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. To nowy rekord pasażerów czarterowych na Lotnisku Bydgoszcz. W porównaniu z sezonem letnim 2022 to wzrost o ponad 94%, a porównując to z 2019 rokiem, zanotowaliśmy ponad 42% wzrost, a prognozy na kolejne lata są jeszcze lepsze!

W sezonie letnim 2023 touroperatorzy przygotowali ofertę lotów wakacyjnych do Antalyi (Turcja), Burgas (Bułgaria) oraz na wyspy – Rodos i Kretę (Grecja). W szczytowym momencie każdego tygodnia z Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. odlatywało aż 6 rejsów na Riwierę Turecką oraz po jednej rotacji na pozostałych wakacyjnych kierunkach.

Zróżnicowana oferta lotów z Lotniska Bydgoszcz, jaką przedstawili touroperatorzy tacy jak – Coral Travel, Grecos Holiday, Nowa Itaka Sp. z o.o., Rainbow Tours SA, TUI Polska Sp. z o.o., sprawiła, że mieszkańcy Kujaw i Pomorza chętnie korzystali z wypoczynku z wylotem z regionalnego portu. W minionym sezonie letnim odprawiliśmy 60 310 Pasażerów udających się na wakacyjny wypoczynek. To wzrost o ponad 94% w porównaniu z sezonem letnim 2022 oraz blisko 42% więcej niż w 2019 roku.

Mieszkańcy naszego regionu, coraz chętniej wybierają wakacje z wylotem z Bydgoszczy. Decyduje o tym głównie dobra oferta touroperatorów oraz fakt, iż na Lotnisko Bydgoszcz, nie trzeba daleko jechać. Cieszymy się z rekordowego sezonu, ale przede wszystkim z optymizmem patrzymy w przyszłość, bo kolejny rok czarterowy zapowiada się dla naszego lotniska jeszcze lepiej – mówi Monika Mejsner-Hermelin, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. – Znamy już pierwsze oferty zaprezentowane przez biura podróży. Wiemy, jednak, że touroperatorzy planują uruchomienie kolejnych wakacyjnych kierunków, tak by mieszkańcy naszego regionu, w 2024 roku mogli odkryć zupełnie nowe miejsca.

Do systemów rezerwacyjnych, wprowadzone zostały pierwsze oferty wycieczek na sezon 2024, który podobnie jak w tym roku, ma rozpocząć się już przed majówką. Natomiast ostatni rejs zaplanowany został pod koniec października.

Dobry sezon 2023 zachęcił organizatorów wycieczek do zwiększenia liczby rotacji na niektórych kierunkach – do Antalyi rejsy realizowanych ma być aż 8 lotów tygodniowo, a na Kretę Pasażerowie wylecą nie raz, a dwa razy w tygodniu. W ofercie znajdują się także rejsy do Burgas oraz na Rodos.

Wycieczki z wylotem z Bydgoszczy dostępne są już w sprzedaży w biurach podróży oraz na stronach internetowych touroperatorów.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Goście z Azji w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Województwo Kujawsko-Pomorskie gościło przedstawicieli Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej, któremu przewodniczy prezes Hu Xinyuan. Wizyta w ramach Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, była również...

Więcej…

Corendon Airlines rozpoczyna loty z Bydgoszczy do Turcji!

Z bydgoskiego lotniska już możemy latać na wakacje. Do siatki portu dołączył kolejny turecki przewoźnik z rejsami do Antalyi. Inauguracyjny...

Więcej…

Początek wakacyjnych podróży i słoneczna niespodzianka na zimę z wylotem z Bydgoszcz

Bydgoskie lotnisko zaczęło wakacje – pierwsi turyści polecieli do tureckiej Antalyi! Goście oglądali Port od kuchni. Zimą polecimy z Coral...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia