Prezentacja Dreamlinera w BZG

Dzisiaj (29 listopada 2012r.) rozpoczęły się ćwiczenia przelotowe Boeinga 787 Dreamliner PLL LOT. Samolot o numerach rejestracyjnych SP-LRA będzie wykonywał loty szkoleniowe na trasie Kraków-Bydgoszcz-Kraków od 29 listopada do 8 grudnia.

– “Bardzo cieszy nas fakt, że PLL LOT wybrał właśnie nasze lotnisko spośród innych ofert do wykonywania lotów szkoleniowych. Włożyliśmy sporo pracy w to, aby mieszkańcy Regionu mogli zobaczyć tę wspaniałą maszynę w Porcie Lotniczym Bydgoszcz” – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz – “Remont drogi startowej przeprowadzony kilka tygodni temu z pewnością był jednym z atutów bydgoskiego lotniska. Jesteśmy przygotowani operacyjnie na przyjmowanie najnowocześniejszych samolotów świata“.

Większość lotów szkoleniowych dla pilotów odbędzie się na trasie Kraków–Bydgoszcz-Kraków. Ćwiczenia przelotowe polegać będą na pokonaniu trasy z Krakowa do Bydgoszczy, pełnym lądowaniu i kołowaniu do płyty postojowej lotniska. Podczas dzisiejszego pobytu w Bydgoszczy samolot zostanie zaprezentowany zaproszonym gościom.

– “Loty szkoleniowe Dreamlinera na lotnisku w Bydgoszczy to doskonała promocja dla naszego miasta i Regionu. Jest to także znak, że Port Lotniczy Bydgoszcz rozwija skrzydła i staje się wizytówką naszego województwa” – mówi Edward Hartwich, Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Mieszkańcy Kujawsko-Pomorskiego mogą skorzystać z lotów nowoczesnym Dreamlinerem dzięki codziennym połączeniom Bydgoszcz-Warszawa-Bydgoszcz. Realizowanie lotów na tej trasie przez PLL LOT pozwala pasażerom na korzystanie z formuły lotów code-share, co oznacza, że rezerwując bilety LOT-u można polecieć z Bydgoszczy przez Warszawę do wielu miast na całym świecie. Pierwszy lot komercyjny Dreamlinera zostanie wykonany tuż po zakończeniu ćwiczeń, 14 grudnia, a  pasażerowie pierwszego rejsu polecą do Pragi. Kolejne loty Dreamliner wykona m.in. do Chicago, Toronto i Nowego Jorku, a w marcu także do Pekinu.

PLL LOT jest pierwszym przewoźnikiem w Europie, który dołączył do swojej floty Boeinga 787 Dreamliner. Samolot o numerach rejestracyjnych SP-LRa jest pierwszym z ośmiu Boeingów, które mają zostać dostarczone polskiemu przewoźnikowi. Dreamliner PLL LOT S.A. ma 3 klasy – Elite Club (biznes) z 18 w pełni rozkładanymi na płasko fotelami, nową Premium Club z 21 miejscami i klasę ekonomiczną dla 213 pasażerów z indywidualnymi ekranami w każdym fotelu. Samolot ma 56,72 metry długości, rozpiętość 60,13 metrów i zasięg  12 000 km.

Related posts

Stay tuned with our news

New shopping point at Bydgoszcz Airport

From today, our Passengers can use the new shopping point opened in the public hall of Bydgoszcz Airport terminal. At...

More...

ORLEN w ruchu oficjalnie otwarty!

Od dzisiaj nasi Pasażerowie mogą korzystać z nowego punktu handlowego otwartego w hali ogólnodostępnej terminalu Lotniska Bydgoszcz. Tym samym ORLEN...

More...

Informacja o składzie Zarządu Spółki

W dniu 27.07.2023 r. Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. dokonała zmian w składzie Zarządu Spółki. Pani Monika Mejsner-Hermelin dotychczasowy...

More...
See all news

Get to know
our airport

History