Prezentacja Dreamlinera w BZG

Dzisiaj (29 listopada 2012r.) rozpoczęły się ćwiczenia przelotowe Boeinga 787 Dreamliner PLL LOT. Samolot o numerach rejestracyjnych SP-LRA będzie wykonywał loty szkoleniowe na trasie Kraków-Bydgoszcz-Kraków od 29 listopada do 8 grudnia.

– „Bardzo cieszy nas fakt, że PLL LOT wybrał właśnie nasze lotnisko spośród innych ofert do wykonywania lotów szkoleniowych. Włożyliśmy sporo pracy w to, aby mieszkańcy Regionu mogli zobaczyć tę wspaniałą maszynę w Porcie Lotniczym Bydgoszcz” – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz – „Remont drogi startowej przeprowadzony kilka tygodni temu z pewnością był jednym z atutów bydgoskiego lotniska. Jesteśmy przygotowani operacyjnie na przyjmowanie najnowocześniejszych samolotów świata„.

Większość lotów szkoleniowych dla pilotów odbędzie się na trasie Kraków–Bydgoszcz-Kraków. Ćwiczenia przelotowe polegać będą na pokonaniu trasy z Krakowa do Bydgoszczy, pełnym lądowaniu i kołowaniu do płyty postojowej lotniska. Podczas dzisiejszego pobytu w Bydgoszczy samolot zostanie zaprezentowany zaproszonym gościom.

– „Loty szkoleniowe Dreamlinera na lotnisku w Bydgoszczy to doskonała promocja dla naszego miasta i Regionu. Jest to także znak, że Port Lotniczy Bydgoszcz rozwija skrzydła i staje się wizytówką naszego województwa” – mówi Edward Hartwich, Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Mieszkańcy Kujawsko-Pomorskiego mogą skorzystać z lotów nowoczesnym Dreamlinerem dzięki codziennym połączeniom Bydgoszcz-Warszawa-Bydgoszcz. Realizowanie lotów na tej trasie przez PLL LOT pozwala pasażerom na korzystanie z formuły lotów code-share, co oznacza, że rezerwując bilety LOT-u można polecieć z Bydgoszczy przez Warszawę do wielu miast na całym świecie. Pierwszy lot komercyjny Dreamlinera zostanie wykonany tuż po zakończeniu ćwiczeń, 14 grudnia, a  pasażerowie pierwszego rejsu polecą do Pragi. Kolejne loty Dreamliner wykona m.in. do Chicago, Toronto i Nowego Jorku, a w marcu także do Pekinu.

PLL LOT jest pierwszym przewoźnikiem w Europie, który dołączył do swojej floty Boeinga 787 Dreamliner. Samolot o numerach rejestracyjnych SP-LRa jest pierwszym z ośmiu Boeingów, które mają zostać dostarczone polskiemu przewoźnikowi. Dreamliner PLL LOT S.A. ma 3 klasy – Elite Club (biznes) z 18 w pełni rozkładanymi na płasko fotelami, nową Premium Club z 21 miejscami i klasę ekonomiczną dla 213 pasażerów z indywidualnymi ekranami w każdym fotelu. Samolot ma 56,72 metry długości, rozpiętość 60,13 metrów i zasięg  12 000 km.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Majorka z wylotem z Bydgoszczy!

Biuro podróży TUI rozszerza swoją ofertę z Lotniska Bydgoszcz o wakacyjny hit ostatnich lat – Majorkę. Loty do Palmy będą...

Więcej…

Informacja o składzie Zarządu Spółki

W dniu 27.11.2023 r. Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. dokonała zmiany w składzie Zarządu Spółki. Obecny skład Zarządu Spółki:...

Więcej…

Rekordowy sezon lotów czarterowych w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

60 310 mieszkańców naszego regionu zdecydowało się w minionym sezonie letnim na wakacyjną podróż z Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. To nowy...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia