Pomysł na Lwów

Już od 4 sierpnia startują bezpośrednie loty Polskich Linii Lotniczych LOT z Bydgoszczy do Lwowa. Miasto jest przepiękne i z pewnością warto je odwiedzić. Przygotowaliśmy poradnik dla osób chcących odwiedzić piękny Lwów. Za weekend (przelot, nocleg i transfer) zapłacimy tylko 370 zł!

 

Co zobaczyć?

Lwów posiada imponujące stare miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Centralnym miejscem jest rynek, który został wyremontowany 10 lat temu. Prostokątny plac otoczony jest z każdej strony pięknymi kamienicami oraz ścianą nowego ratusza. Będąc na rynku możemy na chwilę przenieść się do Włoch, wchodząc na podwórko renesansowej kamienicy Bandinellich. Ratusz we Lwowie został zbudowany w 1381 roku, a w 1615 roku została wzniesiona efektowna, aż 58-metrowa wieża. Niestety po około 200 latach wieża runęła, przy okazji rutynowego przeglądu technicznego. Wtedy też odbudowano ratusz, który możemy dzisiaj podziwiać. Warto wejść na obecną wieżę ratuszową, aby podziwiać panoramę Lwowa.

Najsłynniejszym budynkiem Lwowa jest niewątpliwie Opera Lwowska. Imponujący gmach znajduje się na końcu bulwaru prospektu Swobody. Budynek zachwyca zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Niezwykle efektowne, bogate zdobienia sprawiają imponujące wrażenie. Warto sprawdzić plan spektakli na stronie Opery Lwowskiej, aby wybrać się na spektakl. Przeżycie sztuki w takich wnętrzach będzie niezapomnianym wspomnieniem.

Kolejnym miejscem wartym odwiedzin jest Arsenał Królewski. Pierwotnie znajdował się tam magazyn amunicji w związku ze zbliżającą się wojną z Turcją. Obecnie w budynku znajduje się muzeum militarne. Zwiedzanie można zakończyć w klimatycznej restauracji mieszczącej się w podziemiach.

Archikatedralny sobór św. Jura we Lwowie to jeden z zabytków położonych poza starym miastem. Zbudowany został w latach 1744-1772. Podobnie jak stare miasto znajduje się na liście UNESCO. Położony na wzgórzu zespół budowli zachwyca swoim wyglądem oraz licznymi zdobieniami.

Cmentarz Łyczakowski we Lwowie to miejsce ważne dla Polaków. Pochowanych jest tam wielu wybitnych Polaków, w tym m.in. poeci Władysław Bełza i Maria Konopnicka.

Lwów jest pełen niesamowitych miejsc, często niezbyt popularnych i nieodkrytych. Zachęcamy do poszukania takich niezwykłych miejsc, których jest naprawdę dużo.

 

Lot

            Proponowany termin podróży:

            15.09.2017 Bydgoszcz – Lwów 03:10 – 05:30

            18.09.2017 Lwów – Bydgoszcz 01:40 – 02:20

 

            Cena za przelot w dwie strony: 217,59 zł.

            Kup bilet: www.lot.om

 

Hotel

Trzygwiazdkowy hotel George Hotel położony przy Pl. Mickiewich to obiekt godny polecenia. Położony w centrum Lwowa hotel mieści się we wspaniałym budynku z którego roztacza widok na pomnik Adam Mickiewicza.  Sam hotel jest atrakcją turystyczną. Opera znajduje się tylko 2 minuty spacerem od obiektu. Hotel posiada bardzo wysokie oceny na stronie booking.com – 8,6/10. 

            Cena: 308 zł za pokój (154 zł za osobę). W cenie zawarte jest śniadanie.

 

Dojazd z lotniska

Lotnisko jest położone ponad 5 km od centrum Lwowa. Z lotniska do centrum można dojechać autobusem (ok. 0,30 zł), trolejbusem (ok. 0,22 zł) lub taksówką (ok. 10 zł).

 

Podsumowanie

W sumie za przelot, transfer z lotniska oraz nocleg zapłacimy 371,81 zł. Loty z Bydgoszczy do Lwowa będą odbywały się 2 razy w tygodniu (w poniedziałki i w piątki), a czas przelotu to tylko 1 h 20 minut. Ceny są aktualne na dzień 21.06 i mogą ulec zmianie. Zakup biletów możliwy jest w kasie biletowej Portu Lotniczego Bydgoszcz lub na stronie przewoźnika PLL LOT (www.lot.com). 

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Goście z Azji w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Województwo Kujawsko-Pomorskie gościło przedstawicieli Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej, któremu przewodniczy prezes Hu Xinyuan. Wizyta w ramach Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, była również...

Więcej…

Corendon Airlines rozpoczyna loty z Bydgoszczy do Turcji!

Z bydgoskiego lotniska już możemy latać na wakacje. Do siatki portu dołączył kolejny turecki przewoźnik z rejsami do Antalyi. Inauguracyjny...

Więcej…

Początek wakacyjnych podróży i słoneczna niespodzianka na zimę z wylotem z Bydgoszcz

Bydgoskie lotnisko zaczęło wakacje – pierwsi turyści polecieli do tureckiej Antalyi! Goście oglądali Port od kuchni. Zimą polecimy z Coral...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia