Połączenie Bydgoszcz-Frankfurt nagrodzone

Nagroda 'Trasa Roku 2015′ za połączenie lotnicze Bydgoszcz- Frankfurt powędrowała do Lufthansy. Statuetka została wręczona podczas Gali 'Najlepsza Linia Lotnicza 2015′ organizowanej przez portal pasażer.com. Już od 29 marca pasażerowie bydgoskiego lotniska będą mogli skorzystać z dodatkowego połączenia na tej trasie, które będzie dostępne już 5 razy w tygodniu.

Połączenie jest obecne w Bydgoszczy od niespełna roku i cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno pasażerów podróżujących po Europie jak i na trasach transkontynentalnych.

Eksperci i przedstawiciele biznesu wyraźnie rozumieją znaczenie połączenia do jednego z największych hubów lotniczych. Dlatego wybrali tę trasę, a nie jedną z licznych nowości od linii niskokosztowych – zaznaczył Dominik Sipiński, redaktor prowadzący Pasazer.com.

Zainteresowanie pasażerów tą trasą i starania Portu sprawiły że w letnim rozkładzie rejsów Lufthansy w 2016 roku – czyli  od 29 marca – linia  zaoferuje dodatkowe połączenie na trasie z Bydgoszczy do Frankfurtu, zwiększające tym samym liczbę połączeń z tego miasta do 5 tygodniowo. Nowoczesny i wydajny Bombardier CRJ-900 oferujący konfiguracje Klasy Biznes i Ekonomicznej, startować będzie z Frankfurtu we wtorki o godz. 10.40, a lądowanie w Bydgoszczy nastąpi o godz. 12.10. Samolot w drogę powrotną wystartuje z Bydgoszczy o godz. 13.40, a lądowanie we Frankfurcie planowane jest na godz. 15.10.

Lotnisko przesiadkowe we Frankfurcie jest położone w drugim pod względem wielkości obszarze metropolitalnym w Niemczech i jednym z największych regionów ekonomicznych w Europie. Rozpoczynając podróż w Bydgoszczy możemy kontynuować ją w ponad 160 kierunkach oferowanych przez Lufthansę z Frankfurtu.  Jest to największe z pięciu lotnisk centralnych przewoźnika.

Cieszymy się, że ta trasa została doceniona przez media branżowe.  Jest to tym bardziej dobra informacja gdyż już od 29 marca pasażerowie bydgoskiego portu będą mieli do dyspozycji dodatkowe, wtorkowe rejsy na trasie Bydgoszcz – Frankfurt. Region kujawsko-pomorski staje się dzięki temu jeszcze łatwiej dostępny dla gości z całej Europy, przybywających biznesowo i turystycznie. Cieszymy się, że taki przewoźnik jak Lufthansa widzi potencjał naszego regionu, oraz docenia starania portu w postaci nowych inwestycji, realizowanych z myślą o pasażerach. Mamy oczywiście nadzieję, że ten kierunek będzie dalej rozwijany. – powiedział  Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego w Bydgoszczy.

 
Bilety lotnicze można rezerwować na stronie LH.com oraz pod numerami infolinii 0 801 312 312 i 22 33 81 300 lub w biurach podróży.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Majorka z Bydgoszczy bliżej niż ci się wydaje!

Wakacje pod palmami? Leć z Bydgoszczy do Palmy! Majorka to kolejny letni kierunek, który dołączył do siatki połączeń regionalnego lotniska....

Więcej…

Goście z Azji w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Województwo Kujawsko-Pomorskie gościło przedstawicieli Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej, któremu przewodniczy prezes Hu Xinyuan. Wizyta w ramach Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, była również...

Więcej…

Corendon Airlines rozpoczyna loty z Bydgoszczy do Turcji!

Z bydgoskiego lotniska już możemy latać na wakacje. Do siatki portu dołączył kolejny turecki przewoźnik z rejsami do Antalyi. Inauguracyjny...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia