Podsumowujemy III kwartał na bydgoskim lotnisku

Wakacje w cieniu koronawirusa. Jednak nie rezygnujemy z lotów na kierunkach urlopowych. Na wycieczki z wylotem z Bydgoszczy, mieszkańców regionu zabrał touroperator Coral Travel Poland Sp. z o.o., który realizował połączenia do tureckiej Antalyi. Polskie Linie Lotnicze LOT zaprosiły do stolicy Małopolski – Krakowa.

W trakcie III kwartału lotnisko odprawiło 46 541 pasażerów, obsłużyło 2 797 operacji lotniczych. Zainteresowaniem Pasażerów z Regionu cieszyły się loty do tureckiej Antalyi obsługiwane przez Coral Travel, jak i krajowy kierunek sezonowy – Kraków, do którego lataliśmy na pokładach PLL LOT.

Kwartalne dane wynikają z utrzymujących się w dalszym ciągu ograniczeń w ruchu międzynarodowym i obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa, co przekłada się na ruch pasażerski i lotniczy. Należy pamiętać, że przewoźnicy dostosowują siatkę połączeń do sytuacji pandemicznej i ostrożnie podchodzą do planowania i uruchamiania nowych połączeń.

Sezon zimowy zaczynamy od dobrych wiadomości. Wznowienie lotów do Kijowa już od 31.10, które odbywać się będą w środy i niedziele. Zwiększa się także liczba operacji do Dublina, do stolicy Irlandii samolot odleci 3 razy w tygodniu we wtorki, środy i niedziele. Mieszkańcy regionu częściej polecą także do Londynu. Rejsy do Londynu Stansted odbywać się będą 4 razy w tygodniu – w każdy poniedziałek, środę, piątek i niedzielę, natomiast do Londynu Luton samolot odleci trzy razy w tygodniu –  w środę, piątek i niedzielę. Także Polskie Linie Lotnicze LOT w sezonie zimowym zwiększają liczbę wykonywanych operacji z naszego Portu. Do Warszawy samolot poleci 6 razy w tygodniu – w każdy poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek i sobotę.

Porównując III kwartał br. z III kwartałem najlepszego w historii Portu 2019 roku, osiągnęliśmy ruch lotniczy na poziomie 75% z 2019 roku. Jak wskazują źródła branżowe, odbudowa ruchu sprzed pandemii, potrwa nawet kilka lat.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Wracają loty do Krakowa. Będzie także więcej rejsów do Warszawy!

Mieszkańcy Kujaw i Pomorza znów wyruszą w godzinną podróż do Krakowa na pokładzie samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT. Przewoźnik zdecydował...

Więcej…

Z Bydgoszczy do Chicago

Chicago to jedno z najciekawszych miast w Stanach Zjednoczonych, które co roku przyciąga ponad 40 milionów turystów. Położone jest nad...

Więcej…

Do Turcji bez paszportu!

Od 19.04.2022 wszyscy obywatele Polski, podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres do 90 dni są zwolnieni z obowiązku...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia