Podsumowujemy III kwartał na bydgoskim lotnisku

Wakacje w cieniu koronawirusa. Jednak nie rezygnujemy z lotów na kierunkach urlopowych. Na wycieczki z wylotem z Bydgoszczy, mieszkańców regionu zabrał touroperator Coral Travel Poland Sp. z o.o., który realizował połączenia do tureckiej Antalyi. Polskie Linie Lotnicze LOT zaprosiły do stolicy Małopolski – Krakowa.

W trakcie III kwartału lotnisko odprawiło 46 541 pasażerów, obsłużyło 2 797 operacji lotniczych. Zainteresowaniem Pasażerów z Regionu cieszyły się loty do tureckiej Antalyi obsługiwane przez Coral Travel, jak i krajowy kierunek sezonowy – Kraków, do którego lataliśmy na pokładach PLL LOT.

Kwartalne dane wynikają z utrzymujących się w dalszym ciągu ograniczeń w ruchu międzynarodowym i obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa, co przekłada się na ruch pasażerski i lotniczy. Należy pamiętać, że przewoźnicy dostosowują siatkę połączeń do sytuacji pandemicznej i ostrożnie podchodzą do planowania i uruchamiania nowych połączeń.

Sezon zimowy zaczynamy od dobrych wiadomości. Wznowienie lotów do Kijowa już od 31.10, które odbywać się będą w środy i niedziele. Zwiększa się także liczba operacji do Dublina, do stolicy Irlandii samolot odleci 3 razy w tygodniu we wtorki, środy i niedziele. Mieszkańcy regionu częściej polecą także do Londynu. Rejsy do Londynu Stansted odbywać się będą 4 razy w tygodniu – w każdy poniedziałek, środę, piątek i niedzielę, natomiast do Londynu Luton samolot odleci trzy razy w tygodniu –  w środę, piątek i niedzielę. Także Polskie Linie Lotnicze LOT w sezonie zimowym zwiększają liczbę wykonywanych operacji z naszego Portu. Do Warszawy samolot poleci 6 razy w tygodniu – w każdy poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek i sobotę.

Porównując III kwartał br. z III kwartałem najlepszego w historii Portu 2019 roku, osiągnęliśmy ruch lotniczy na poziomie 75% z 2019 roku. Jak wskazują źródła branżowe, odbudowa ruchu sprzed pandemii, potrwa nawet kilka lat.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Początek wakacyjnych podróży i słoneczna niespodzianka na zimę z wylotem z Bydgoszcz

Bydgoskie lotnisko zaczęło wakacje – pierwsi turyści polecieli do tureckiej Antalyi! Goście oglądali Port od kuchni. Zimą polecimy z Coral...

Więcej…

Sezon letnich podróży w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Moc czarterowych kierunków, sezonowe rejsy do Krakowa i regularne loty trzech przewoźników. Taki będzie rozpoczynający się w niedzielę 31 marca,...

Więcej…

2023 rok w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

366 067 Pasażerów odprawił w 2023 roku Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. Natomiast w sezonie letnim minionego roku pobiliśmy rekord odprawionych Pasażerów...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia