Podsumowujemy III kwartał na bydgoskim lotnisku

Wakacje w cieniu koronawirusa. Jednak nie rezygnujemy z lotów na kierunkach urlopowych. Na wycieczki z wylotem z Bydgoszczy, mieszkańców regionu zabrał touroperator Coral Travel Poland Sp. z o.o., który realizował połączenia do tureckiej Antalyi. Polskie Linie Lotnicze LOT zaprosiły do stolicy Małopolski – Krakowa.

W trakcie III kwartału lotnisko odprawiło 46 541 pasażerów, obsłużyło 2 797 operacji lotniczych. Zainteresowaniem Pasażerów z Regionu cieszyły się loty do tureckiej Antalyi obsługiwane przez Coral Travel, jak i krajowy kierunek sezonowy – Kraków, do którego lataliśmy na pokładach PLL LOT.

Kwartalne dane wynikają z utrzymujących się w dalszym ciągu ograniczeń w ruchu międzynarodowym i obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa, co przekłada się na ruch pasażerski i lotniczy. Należy pamiętać, że przewoźnicy dostosowują siatkę połączeń do sytuacji pandemicznej i ostrożnie podchodzą do planowania i uruchamiania nowych połączeń.

Sezon zimowy zaczynamy od dobrych wiadomości. Wznowienie lotów do Kijowa już od 31.10, które odbywać się będą w środy i niedziele. Zwiększa się także liczba operacji do Dublina, do stolicy Irlandii samolot odleci 3 razy w tygodniu we wtorki, środy i niedziele. Mieszkańcy regionu częściej polecą także do Londynu. Rejsy do Londynu Stansted odbywać się będą 4 razy w tygodniu – w każdy poniedziałek, środę, piątek i niedzielę, natomiast do Londynu Luton samolot odleci trzy razy w tygodniu –  w środę, piątek i niedzielę. Także Polskie Linie Lotnicze LOT w sezonie zimowym zwiększają liczbę wykonywanych operacji z naszego Portu. Do Warszawy samolot poleci 6 razy w tygodniu – w każdy poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek i sobotę.

Porównując III kwartał br. z III kwartałem najlepszego w historii Portu 2019 roku, osiągnęliśmy ruch lotniczy na poziomie 75% z 2019 roku. Jak wskazują źródła branżowe, odbudowa ruchu sprzed pandemii, potrwa nawet kilka lat.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Przyjazd do Polski spoza strefy Schengen

Zasady dla podróżnych przybywających do Polski spoza Unii Europejskiej, spoza strefy Schengen oraz spoza Turcji Podróżni niezależnie od środka transportu...

Więcej…

Wylot do Wielkiej Brytanii – zmiany w przepisach!

Wszyscy podróżni przybywający do Wielkiej Brytanii od 30 listopada są zobowiązani do przystąpienia do testu PCR w dniu 2. lub...

Więcej…

Gwiazdy na niebie, czerwonym dywanie i w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

29. Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCamerimage co roku przyciąga na Kujawy i Pomorze mnóstwo gwiazd kinematografii – między innymi reżyserów, aktorów,...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia