Po ponad 100 dniach znów latamy z Bydgoszczy

Pierwszy lot z Londynu Stansted z kompletem pasażerów. Nowe kierunki, nowy parking, nowa eko-tradycja i nowe zasady dla podróżnych. Bilety na loty dostępne w promocyjnych cenach.

W środę 1 lipca o godzinie 9:30 na bydgoskim lotnisku wylądował Boeing 737 linii Ryanair z Londynu Stansted z kompletem Pasażerów na pokładzie. Po ponad 100 dniach drastycznego ograniczenia lotów pasażerskich rejsów do i z Polski, podróżni znów latają z Portu Lotniczego Bydgoszcz. Już na czwartek 2 lipca planowany jest lot do Birmingham, a od soboty 4 lipca rozpoczną się rejsy do Dublina. Od sierpnia zaczną się loty do Londynu Luton i Edynburga.

– Kołująca na płycie regionalnego lotniska maszyna i pasażerowie wypełniający terminal to widok, na który czekaliśmy z niecierpliwością. Tym razem powitał ich nie tradycyjny inauguracyjny salut wodny, ale zasadzone symbolicznie drzewko. Kierownictwo portu wybrało dekoracyjną egzotyczną pachirę, uchodzącą za przynoszącą szczęście w sprawach finansowych. Podzielam pogląd, że oszczędność wody, ekologia i podnoszenie się gospodarki po Covid-19 to bardzo trafiona symbolika na obecny czas. Cieszę się, że lotnisko w Bydgoszczy, które przed epidemią radziło sobie z roku na rok coraz lepiej, znowu działa – mówi marszałek Piotr Całbecki.

– Cieszymy się z przywrócenia lotów w Bydgoszczy po prawie czterech miesiącach. Nasz rozkład z Bydgoszczy na lato 2020 będzie liczył 5 kierunków. Jesteśmy przekonani, że przewiezienie tysięcy pasażerów pobudzi gospodarkę w regionie i pomoże uratować tak wiele lokalnych miejsc pracy. – powiedziała Olga Pawlonka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Ryanaira w Europie Środkowo-Wschodniej i na Bałkanach – Z okazji przywrócenia lotów wprowadzamy do sprzedaży bilety na podróż z Polski w lipcu i sierpniu już od 69 zł.  Rezerwacji lotów w promocyjnych cenach można dokonać jedynie na Ryanair.com do poniedziałku (6 lipca). Aby zdążyć, najlepiej wejść na www.Ryanair.com już teraz.”

– To było najdłuższe 100 dni w moim życiu i ogromnie się cieszę, że ten czas mamy już za sobą, a w terminalu znowu słychać gwar podróżnych. – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA – Odbudowa ruchu lotniczego będzie niewątpliwie wyjątkowo trudnym okresem, ale widzimy, że zainteresowanie lotami z Bydgoszczy jest duże. Pierwszym samolot przyleciał z Londynu niemal komplet Pasażerów, co wyraźnie pokazuje jak bardzo wyczekiwane były podróże na nasze lotnisko. Potencjał portu dostrzegli też przewoźnicy, wprowadzając do oferty nowe kierunki w ścisłym sezonie wakacyjnym.

Nowe kierunki to ogłoszone w ostatnich dniach przez PLL LOT loty do Zadaru, w soboty od 4 lipca i do Zakynthos, w czwartki od 9 lipca. Bilety na loty dostępne są już w sprzedaży na stronie przewoźnika www.lot.com oraz w biurach podróży. Ceny zaczynają się już od 99 zł za lot w jedną stronę.

Na bydgoskim lotnisku podróżnych czekają też kolejne nowości. Pierwszą z nich jest długo wyczekiwany nowy parking lotniskowy. Po 10 miesiącach zakończyły się prace obejmujące gruntowną wymianę nawierzchni, układ drogowy oraz montaż nowego systemu. Zmiany obejmują też dodatkowe zasady sanitarne – pomiar temperatury i wstęp do terminala wyłącznie dla osób z wynikiem do 38 stopni oraz obowiązkowe zakrywanie ust i nosa maseczką. Zgodnie z wytycznymi przewoźników Pasażerowie powinni pojawić się na lotnisku minimum 2 godziny przed planowaną godziną odlotu, jednak lotnisko będzie otwarte już trzy godziny przed planowanymi rejsami.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Ankieta pasażerska

Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. w trosce o jak najlepszą ofertę połączeń lotniczych zwraca się z uprzejmą prośbą o wypełnienie kwestionariusza...

Więcej…

F-16 wylądował w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

 To pierwsze w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A. lądowanie samolotu wielozadaniowego General Dynamics F-16 Fighting Falcon z zastosowaniem systemu hamowania BAK-12....

Więcej…

Wystartowało połączenie z Bydgoszczy do Bristolu!

Ryanair rozpoczął loty z Portu Lotniczego Bydgoszcz do Bristolu. Rejs trwa niespełna 2 i pół godziny, a bilety można kupić...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia