Pierwszym LOT-em z Małopolski, przyleciały krakowskie obwarzanki

W piątek 18 czerwca, o godzinie 9.40 na płycie bydgoskiego lotniska, wylądował samolot PLL LOT z Krakowa. A wraz z nim krakowskie obwarzanki! O 10.20 pierwsi pasażerowie wyruszyli na wycieczkę do turystycznej stolicy Polski. A powrót już w niedzielę!

Rejsy do Krakowa, to wakacyjna oferta dla miłośników turystyki krajowej. Weekendowy  pobyt w stolicy Małopolski jest od dzisiaj jeszcze bardziej atrakcyjny – bo podróż jest zdecydowanie krótsza, trwa tylko godzinę! To doskonała okazja spędzenia city break w Krakowie i zwiedzenia najważniejszych zabytków w turystycznej stolicy Polski! A to tylko jedna z możliwości, bo małopolska bogata jest w takie zabytki jak kopalnia soli w Wieliczce, czy Muzeum i miejsce pamięci w Oświęcimiu.

Pierwszych pasażerów, na płycie bydgoskiego lotniska powitali Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz – Pan Tomasz Moraczewski, Członkini Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Pani Aneta Jędrzejewska, Prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice – Pan Radosław Włoszek, a także Wiceprezes Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej – Pan Leszek Woźniak oraz Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej – Pan Grzegorz Biedroń.

Cieszę się, że po wielu miesiącach obostrzeń związanych z  epidemią możemy zaproponować pasażerom nową, atrakcyjną destynację – Piotr Całbecki, Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego. – Mam nadzieję, że w lotniczym ruchu pasażerskim powoli wracamy do normalności i lotniska, również tej klasy co Bydgoszcz, szybko odrobią straty.

Krajowe połączenia lotnicze to doskonała alternatywa dla podróży samochodem, która do Krakowa trwa kilka godzin. Liczymy, że te komfortowe warunki podróży i atrakcyjne turystycznie regiony przyciągną do naszego terminala pasażerów. – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz SA. – Liczę, że walory turystyczne naszego regionu zachęcą Małopolan do zwiedzenia Kujaw i Pomorza.  

Szeroka wakacyjna siatka połączeń PLL LOT to efekt doskonałej współpracy narodowego przewoźnika z krakowskim lotniskiem. Cieszymy się, że wśród bogatej oferty letnich połączń do słonecznych miast Europy, PLL LOT proponują także pasażerom kolejne połączenie, które pozwoli turystom na odkrywanie uroków Małopolski i Kujaw, dwóch wyjątkowych miejsc na mapie Polski. – mówi Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice.

Loty odbywają się dwa razy w tygodniu – w piątki i w niedziele. Dokładny rozkład lotów na stronie internetowej przewoźnika www.lot.com oraz lotniska – www.plb.pl/rozklad-lotow/. Warto nadmienić, że Pasażerowie na rejsach krajowych nie muszą okazywać testów czy certyfikatów szczepień przeciw Covid-19. Dla bezpieczeństwa podróżnych na terenie portu lotniczego, jak i podczas lotu obowiązuje noszenie maseczek.

Nowe wakacyjne połączenie to okazja by bliżej poznać tradycje obu regionów. W piątek na Starym Rynku z Bydgoszczanami spotkali się małopolscy Flisacy, którzy wręczyli mieszkańcom Kujaw i Pomorza tradycyjne krakowskie obwarzanki. Małopolska Organizacja Turystyczna zachęcała, by zabrać najpotrzebniejsze rzeczy i wylecieć w podróż pełną historycznych przygód, na południe Polski.

– 2020 rok pokazał nam wszystkim jak istotna jest turystyka krajowa i jak ważne są bliskie relacje pomiędzy polskimi regionami. Pomimo, że od 2008 roku budujemy w Polsce co roku około 300 km nowych dróg i autostrad to nadal połączenia lotnicze pomiędzy polskimi miastami są niezbędne dla rozwoju ruchu turystycznego i współpracy gospodarczej. – mówi Grzegorz Biedroń, Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej. – Bardzo cieszy mnie decyzja Polskich Linii Lotniczych LOT o otwarciu połączeń na trasie Kraków – Bydgoszcz. Ta decyzja niewątpliwie jest dużym wsparciem lotniska Bydgoszcz i jestem przekonany, że mieszkańcy województwa Kujawsko – Pomorskiego i Małopolskiego będą dzięki temu jeszcze bliżej siebie.

Uruchomione połączenie to również okazja do promocji walorów turystycznych naszego regionu. Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna aktywnie włączyła się do współpracy i będzie zachęcać Małopolan do odwiedzenia Kujaw i Pomorza.

Wierzymy, że tak wygodne i szybkie połączenie będzie miało znaczący wpływ na turystykę. Dla mieszkańców Małopolski nie jest to tylko propozycja city break w Bydgoszczy i Toruniu, ale też komfortowego dotarcia do znanych kujawskich uzdrowisk (Ciechocinek, Inowrocław), w Bory Tucholskie, czy na Pałuki (Żnin-Biskupin-Wenecja). Serdecznie zapraszam w Kujawsko-Pomorskie Konstelacje Dobrych miejsc! – mówi Beata Sawińska, Prezes Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

Wakacyjne połączenie obsługiwane będzie do 10 września. Bilety można kupić na stronie www.lot.com – ich ceny zaczynają się od 99 złotych.

W środę 16 czerwca zainaugurowane zostały również wakacyjne rejsy do tureckiej Antalyi. Loty odbywają się dwa razy w tygodniu. Natomiast od wtorku, 22 czerwca, PLL LOT zwiększa częstotliwość połączeń z Bydgoszczy do Warszawy. Loty odbywać się będą 4 razy w tygodniu. Szczegóły i rezerwacja biletów na stronie przewoźnika www.lot.com.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Sezon letnich podróży w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Moc czarterowych kierunków, sezonowe rejsy do Krakowa i regularne loty trzech przewoźników. Taki będzie rozpoczynający się w niedzielę 31 marca,...

Więcej…

2023 rok w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

366 067 Pasażerów odprawił w 2023 roku Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. Natomiast w sezonie letnim minionego roku pobiliśmy rekord odprawionych Pasażerów...

Więcej…

Do Krakowa na majówkę z wylotem z Bydgoszczy!

Połączenie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Kujaw i Pomorza ponownie, w sezonie letnim, dołączy do siatki połączeń Portu Lotniczego...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia