Pierwsze połączenie Wizz Air oficjalnie zainaugurowane!

To wyjątkowy wieczór w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A. WIZZ Air dołącza do siatki połączeń Lotniska Bydgoszcz. W środę 14 grudnia wylądowali pierwsi Pasażerowie węgierskiego przewoźnika z Londynu Luton.

 

WIZZ Air, czyli trzeci największy przewoźnik w Polsce, uruchomił pierwsze w historii regularne rejsy z Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. Dwa razy w tygodniu – w grudniu w każdą środę i niedzielę, a od stycznia we wtorki i piątki WIZZ zabierze mieszkańców regionu w podróż do Londynu Luton.

W środę 14 grudnia oficjalnie zainaugurowane zostały loty węgierskiego przewoźnika.

Cieszę się, że mieszkańcy naszego województwa, Pasażerowie Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A., zyskują dostęp do oferty kolejnego, znaczącego przewoźnika. Zwiększanie dostępności komunikacyjnej i poprawa komfortu podróżowania są istotne w kontekście rozwoju Kujaw i Pomorza. Lotnisko Bydgoszcz skraca dystans między naszym regionem, a innymi zakątkami Świata – powiedział Zbigniew Ostrowski, Wicemarszałek województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Londyn Luton to największa baza nowego przewoźnika i pierwszy kierunek jaki WIZZ Air uruchomił z Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.. Przedstawiciele węgierskich linii lotniczych stawiają jednak na dalszy rozwój siatki połączeń z regionalnego lotniska. Niebawem na tablicy odlotów pojawić ma się zupełnie nowy kierunek.

Głównym zadaniem Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A., jest otwarcie „Okna na Świat” wszystkim mieszkańcom Kujaw i Pomorza. Nowy przewoźnik w naszym porcie, to nowe możliwości rozwoju siatki połączeń. Widzimy ogromny popyt na bezpośrednie loty do Wielkiej Brytanii i cieszymy się z kolejnych dwóch rotacji tygodniowo, do Londynu Luton. Wkrótce poznamy kolejny kierunek, jaki uruchomi węgierski przewoźnik  – mówi Edward Hartwich, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

WIZZ Air to jeden z największych przewoźników w Polsce i Europie. Dla Lotniska Bydgoszcz uruchomienie pierwszych regularnych połączeń przez sprawdzoną linię lotniczą to kamień milowy dla dalszego rozwoju regionalnego portu. Sukcesywnie rozbudowując ofertę dla naszych Pasażerów, dążymy do odbudowy ruchu jaki znamy, np. z 2019 roku – powiedziała Monika Mejsner-Hermelin, Członek Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

Rejsy do Londynu Luton realizowane przez WIZZ Air wpisane zostały już do letniej siatki połączeń. Latem 2023 loty będą odbywały się w czwartki i niedziele. Bilety dostępne są na stronie internetowej przewoźnika www.wizzair.com.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Rok 2022 w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Nowy przewoźnik, kolejny kierunek w siatce połączeń, pierwszy historyczny bieg na drodze startowej – Odlotowa 5. To najważniejsze wydarzenia minionego...

Więcej…

Odlotowa 5 – znów pobiegniemy po lotnisku!

18 marca z Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A., wystartują nie tylko samoloty, także miłośnicy biegania i aktywnego spędzania czasu. Czas na...

Więcej…

Wizz Air UK launched its inaugural service between London Luton and Bydgoszcz!

December 14 – this is a special evening at Bydgoszcz Airport. The regular flights has been inaugurated by Wizz Air...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia