Odbicie w IV kwartale 2021 roku. Lotnisko na drodze do odbudowy siatki połączeń sprzed pandemii

Wraz z początkiem „lotniskowej” zimy przywrócone zostało kolejne połączenie z Portu Lotniczego Bydgoszcz – loty Ryanair do Kijowa Boryspol. Porównując liczbę wykonywanych rotacji w III kwartale, zwiększone zostało o 18% oferowanie w innych kierunkach realizowanych przez irlandzkiego przewoźnika Ryanair. Loty do Londynu Stansted loty od 31.10.2021 odbywały się cztery razy w tygodniu, natomiast do Londynu Luton, Birmingham i Dublina trzy razy. Więcej lotów oferował również przewoźnik Polskie Linie Lotnicze LOT. Rejsy do Warszawy odbywały się 6 razy w tygodniu. W IV 2021 roku, z Portu Lotniczego Bydgoszcz zrealizowanych zostało 1 555 operacji lotniczych. Lotnisko Bydgoszcz odprawiło 42 725 pasażerów. To o 29 946 więcej niż w analogicznym okresie 2020 roku.

W całym 2021 roku z Portu Lotniczego Bydgoszcz skorzystało 99 303 pasażerów i wykonanych zostało 6 740 operacji startów i lądowań. Znaczne ożywienie w ruchu lotniczym zauważalne jest wraz z początkiem czerwca, kiedy przywrócone zostały połączenia do Londynu Luton, Londynu Stansted, Birmingham i Dublina, obsługiwane przez Ryanair. W czerwcu uruchomione zostało także połączenie PLL LOT do Krakowa. Połowa roku to również otwarcie sezonu czarterowego. Wakacyjne loty do tureckiej Antalyi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców regionu. Na riwierę odlatywały samoloty wypełnione do ostatniego miejsca.

Przywrócona zastała większość połączeń realizowanych z Portu Lotniczego Bydgoszcz przed pandemią, a liczba pasażerów korzystających z regionalnego lotniska stopniowo odbudowuje się. Należy jednak pamiętać o ograniczeniach związanych z podróżowaniem, to jest główny czynnik determinujący jak szybko Pasażerowie będą powracać na nasze lotnisko – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Oferta wakacyjna touroperatorów z wylotem z Lotniska Bydgoszcz jest zdecydowanie większa niż w ubiegłym sezonie letnim, wycieczki są już w sprzedaży z wylotami od czerwca do października br. Mieszkańcy województwa Kujawsko-Pomorskiego i okolic na wakacje będą mogli wylecieć przez 5 dni w tygodniu, dostosowując ofertę do swoich potrzeb. Latem 2022 realizowane będą loty do Turcji – Antalya i Bodrum, Grecji – Zakyntos i Rodos oraz do Bułgarii – Burgas.

Najbliższe miesiące i plany na przyszłość kształtowane będą w głównej mierze, aktualną sytuacją epidemiczną. Widzimy, że część Państw decyduje się na luzowanie obostrzeń, między innymi rząd Wielkiej Brytanii planuje podjęcie decyzji o zniesieniu stosowania certyfikatów COVID-19, podobne plany mają także inne europejskie kraje. Sytuacja epidemiczna wciąż jest jednak bardzo niepewna i wszelkie plany układane są z dozą ostrożności.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Majorka z Bydgoszczy bliżej niż ci się wydaje!

Wakacje pod palmami? Leć z Bydgoszczy do Palmy! Majorka to kolejny letni kierunek, który dołączył do siatki połączeń regionalnego lotniska....

Więcej…

Goście z Azji w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Województwo Kujawsko-Pomorskie gościło przedstawicieli Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej, któremu przewodniczy prezes Hu Xinyuan. Wizyta w ramach Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, była również...

Więcej…

Corendon Airlines rozpoczyna loty z Bydgoszczy do Turcji!

Z bydgoskiego lotniska już możemy latać na wakacje. Do siatki portu dołączył kolejny turecki przewoźnik z rejsami do Antalyi. Inauguracyjny...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia