Od dziś LOT-em do Kijowa-komplet pasażerów!

Dziś z bydgoskiego lotniska odleciał pierwszy samolot do Kijowa. Podróże do stolicy Ukrainy odbywają się w każdy poniedziałek i piątek, a lot trwa zaledwie dwie godziny. To kolejne, po dobrze przyjętym Lwowie, połączenie lotnicze ze wschodem.

Dziś o godzinie 5.10 zainaugurowane zostało nowe, bezpośrednie połączenie lotnicze Polskich Linii Lotniczych LOT z Bydgoszczy do Kijowa-Żulany. Połączenie realizowane jest, podobnie jak loty do Lwowa, w każdy poniedziałek i piątek. Pasażerowie podróżują samolotami  Embraer 170 lub 175, zabierającymi na pokład odpowiednio: 70 i 82 pasażerów. Samolot startuje z Bydgoszczy o godzinie 05:10 i ląduje w Kijowie o 08:00 czasu lokalnego. Wylot z Kijowa zaplanowany jest na 23:40 a przylot do Bydgoszczy na godzinę 00:40 czasu lokalnego. Czas lotu, wynoszący ok. 2 godziny, stanowi doskonałą alternatywę dla podróży samochodem, pociągiem czy busem. Dodatkowo pozwala ominąć kolejki na polsko-ukraińskim lądowym przejściu granicznym. Dzisiejszy odlot to komplet pasażerów na pokładzie.

To dobrze, że nasz narodowy przewoźnik umacnia swoją pozycję na naszym lotnisku. Liczymy też oczywiście na dalszy rozwój siatki połączeń LOT z Bydgoszczy – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. – Potencjał kierunków Ukraińskich został dostrzeżony przez przewoźników lotniczych i spotkał się z zainteresowaniem zarówno wśród turystów z naszego regionu, przedsiębiorców działających na obu rynkach, jak i wśród Ukraińców mieszkających w województwie kujawsko-pomorskim.

Kijów to już drugie po Lwowie ukraińskie miasto, do którego latamy z Portu Lotniczego Bydgoszcz. Jednocześnie jest to już 10. trasa LOT-u na Ukrainę. Co warte podkreślenia, pod względem udziałów w ukraińskim rynku LOT jest numerem jeden spośród przewoźników z UE – mówi Adrian Kubicki, dyr. komunikacji korporacyjnej w LOT. – W naszych kalkulacjach zakładamy dalszy wzrost popytu na rejsy z Polski na Ukrainę, m.in. z Bydgoszczy. Sprzyja temu m.in. znaczący wzrost pozwoleń na prace dla mieszkańców Ukrainy w Polsce, których liczba do końca 2018 r. może wynieść ponad 3 mln osób – szacuje

Lotnisko Kijów-Żulany, położone zaledwie kilka kilometrów od centrum miasta z dogodnym dojazdem transportem publicznym, to jedno z dwóch lotnisk obsługujących stolicę Ukrainy. Siatka połączeń umożliwia kontynuowanie podróży w kilkudziesięciu kierunkach Europy, Azji i Afryki. Dla pasażerów podróżujących na tej trasie ZDMiKP w Bydgoszczy wprowadził dodatkowe kursy nocnej linii autobusowej 37N. Autobus wyruszać będzie z Portu o godzinie 1.35, natomiast odjazd ze Zbożowego Rynku zaplanowano na godzinę 3:20.

Bilety są dostępne w sprzedaży na stronie przewoźnika (lot.com), w kasie Portu Lotniczego oraz w biurach podróży. Szczegółowe informacje nt. połączenia znajdują się na stronie plb.pl/pl/contents/375.

Jak podaje nasz narodowy przewoźnik W 2017 r. LOT przewiózł między Polską i Ukrainą prawie 400 tys. pasażerów, co oznacza wzrost w ciągu dwóch lat o ponad 120 proc. Z tegorocznych wyników sprzedaży wynika, że tegoroczny wynik będzie znacząco lepszy. Oprócz połączenia Bydgoszcz-Kijów LOT oferuje pasażerom rejsy z Warszawy do dwóch portów w Kijowie (Boryspol i Żuliany), do Lwowa, Odessy, Charkowa i Zaporoża. Dodatkowo polski przewoźnik lata do Lwowa także z portów regionalnych: Bydgoszczy, Poznania i Olsztyna. 

Zdjęcia K. Dymel

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Majorka z Bydgoszczy bliżej niż ci się wydaje!

Wakacje pod palmami? Leć z Bydgoszczy do Palmy! Majorka to kolejny letni kierunek, który dołączył do siatki połączeń regionalnego lotniska....

Więcej…

Goście z Azji w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Województwo Kujawsko-Pomorskie gościło przedstawicieli Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej, któremu przewodniczy prezes Hu Xinyuan. Wizyta w ramach Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, była również...

Więcej…

Corendon Airlines rozpoczyna loty z Bydgoszczy do Turcji!

Z bydgoskiego lotniska już możemy latać na wakacje. Do siatki portu dołączył kolejny turecki przewoźnik z rejsami do Antalyi. Inauguracyjny...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia