Od dziś latamy do Rzymu!

Dzisiaj o godzinie 15.10 z bydgoskiego lotniska wystartował pierwszy samolot rejsowy do Rzymu. Z tej okazji Port przygotował dla pasażerów wiele włoskich niespodzianek. Połączenie obsługiwane przez włoską linię Mistral Air  jest pierwszym kierunkiem rejsowym tej linii nie tylko w Porcie Lotniczym Bydgoszcz, ale również w Polsce.

 

 

 

 

Loty na trasie Rzym-Bydgoszcz-Rzym odbywać się będą dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki. Podróż będzie trwała około 2,5 godziny, a pasażerowie będą podróżować  samolotem Boeing 737-300 ze 148 miejscami na pokładzie. Samolot z Rzymu Fiumicino będzie startował o godzinie 11:55. Lądowanie w Bydgoszczy przewidziano na godzinę 14:25. W podróż powrotną maszyna wyruszy o godzinie 15:10 i wyląduje na lotnisku Rzym-Fiumicino o godzinie 17:35. 

Port z okazji inauguracyjnego lotu na trasie Bydgoszcz – Rzym przygotował dla oczekujących   pasażerów i gości wiele niespodzianek. W terminalu wartę pełnili rzymscy legioniści, z którymi można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło również tradycyjnego inauguracyjnego tortu oraz włoskiego poczęstunku. Całość dopełnił mini koncert popularnych włoskich szlagierów, które wprowadziły pasażerów oczekujących w hali odlotów w klimat włoskich wakacji. Wszyscy pasażerowie i goście mogli tez złożyć swoje podpisy na pamiątkowej tablicy jaka zawiśnie w Porcie z okazji tego wyjątkowego lotu.

 

Pierwszym samolotem z Rzymu do Bydgoszczy przybyły także  władze linii Mistral Air oraz zaproszeni dziennikarze włoscy z redakcji La Stampa i mediów turystycznych, którzy przez najbliższe 4 dni będą poznawać uroki regionu kujawsko-pomorskiego. Goście odwiedzą najważniejsze bydgoskie i toruńskie atrakcje, aby móc przybliżyć nasz region swoim  czytelnikom i zachęcić do podróży nowym połączeniem na trasie Rzym – Bydgoszcz. Natomiast na pokład samolotu udającego się w lot powrotny do Rzymu wsiedli dzisiaj pierwsi szczęśliwcy, którym udało się wygrać bilety na to połączenie w organizowanym wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. konkursie z okazji 100 – lecia bydgoskiego lotniska.
 

To pierwsze regularne połączenie do Włoch w 100 letniej historii bydgoskiego lotniska. Liczymy, że będą z niego korzystali nie tylko turyści i pielgrzymi wybierający się do Rzymu ale również włoscy turyści, którzy wykorzystają bezpośrednie połączenie aby odwiedzić kujawsko-pomorskie. Połączenie będzie również bardzo atrakcyjne dla przedsiębiorców z naszego regionu, których łączą z włoskim rynkiem liczne relacje handlowe. – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego w Bydgoszczy. W najbliższych dniach będziemy gościć dziennikarzy z Włoch. Będzie to doskonała okazja do promowania naszego regionu we Włoszech. Wizyta jest zorganizowana z inicjatywy Województwa, Miasta Bydgoszcz, Miasta Toruń i Portu, a podczas jej trwania goście odwiedzą najważniejsze bydgoskie i toruńskie atrakcje. Natomiast w lipcu zorganizowana zostanie podobna wizyta dla mediów i touroperatorów z naszego regionu w Rzymie– dodaje.

To drugie po Frankfurcie zagraniczne połączenie z naszego portu do tak atrakcyjnego miejsca, będącego lotniskiem przesiadkowym. Chcielibyśmy, by połączenie to na stałe weszło do siatki połączeń. Jestem przekonany, że nowa linia zainteresuje naszych przedsiębiorców i udających się do Watykanu pielgrzymów. Liczymy też na przylatujących do nas włoskich turystów – podkreśla marszałek Zbigniew Ostrowski.

Latająca z Bydgoszczy linia lotnicza MistralAir operuje na trasach charterowych, przewozów regularnych oraz cargo. Firma jest obecna na rynku od ponad 40 lat. Od 2002 roku jest częścią grupy Poste Italiana. W 2013 roku MistralAir obsłużył ponad 10.000 lotów przewożąc ponad 600.000 pasażerów. Jest jednym z najważniejszych operatorów lotów średniodystansowych oraz jest jedynym włoskim przewoźnikiem cargo z całkowicie włoskim kapitałem wykorzystującym samoloty odrzutowe.

Kujawsko- Pomorskie jest od dziś połączone bezpośrednio z Włochami. Rzym, wieczne miasto to niebo dla turystów, oferuje bogatą historię, kulturę oraz sławną włoską kuchnię. Zaledwie 30 minut od centrum Rzymu znajdują się piękne plaże oraz jeziora. Nie zapominajmy też o tym, że Rzym to miasto Papieża!- Rosario Fava, Prezes Mistral Air- Pracujemy również nad tym aby zwiększać naszą obecność w Porcie Lotniczym Bydgoszcz.

Pasażerowie podróżujący z bydgoskiego lotniska na rzymskie lotnisko Fiumicino mają do dyspozycji szybki  dojazd do centrum Wiecznego Miasta. Mogą wybrać połączenie kolejowe (bezpośredni pociąg Leonardo na stacje Termini- cena biletu 14 euro), które zajmie zaledwie 30 minut, autobus który jedzie 45 minut (cena biletu 4 euro) lub taksówkę dla której pokonanie tej trasy to 30 minut.

Bilety na połączenia Bydgoszcz – Rym dostępne są na stronie internetowej przewoźnika: mistralair.it, w kasie biletowej Portu Lotniczego Bydgoszcz oraz w biurach podróży. Ceny biletów zaczynają się już od 189 złotych.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Goście z Azji w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Województwo Kujawsko-Pomorskie gościło przedstawicieli Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej, któremu przewodniczy prezes Hu Xinyuan. Wizyta w ramach Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, była również...

Więcej…

Corendon Airlines rozpoczyna loty z Bydgoszczy do Turcji!

Z bydgoskiego lotniska już możemy latać na wakacje. Do siatki portu dołączył kolejny turecki przewoźnik z rejsami do Antalyi. Inauguracyjny...

Więcej…

Początek wakacyjnych podróży i słoneczna niespodzianka na zimę z wylotem z Bydgoszcz

Bydgoskie lotnisko zaczęło wakacje – pierwsi turyści polecieli do tureckiej Antalyi! Goście oglądali Port od kuchni. Zimą polecimy z Coral...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia