Nowe godziny lotów Bydgoszcz-Warszawa (2011-09-26)

SprintAirOd 17 października w nocy zmienią się godziny operowania na trasie Bydgoszcz-Warszawa. Dla pasażerów oznacza to nowe możliwości podróżowania. Loty nadal obsługiwać będzie PLL LOT, natomiast realizowane będą przez przewoźnika SprintAir, a nie jak dotychczas przez Eurolot.

Nowy rozkład lotów na trasie Warszawa-Bydgoszcz został ułożony tak, aby pasażer mógł dostać się do stolicy i stąd polecieć dalej w wybranym kierunku. Dzięki nowej godzinie porannego lotu zwiększy się możliwość korzystania z połączeń, które do tej pory, ze względu na późny przylot do Warszawy, były poza zasięgiem pasażerów z Regionu. Chodzi m.in. o poranne loty do Europy Zachodniej (Bruksela, Genewa, Sztokholm, Edynburg; wyloty 7:00-10:00).

Odlot Przylot Dni tygodnia
BZG-WAW    5:45    6:45    1,2,3,4,5,6   
WAW-BZG 16:25 17:25 1,2,3,4,5,7
BZG-WAW 17:50 18:50 1,2,3,4,5,7
WAW-BZG 22:30 23:30 1,2,3,4,5,7

Ponadto połączenia poranne umożliwiają dalszą podróż w kierunku Europy Wschodniej (Moskwa, Kijów, wyloty 11:00-12:00) oraz połączenia transatlantyckie (wyloty 12:00-13:00). W ramach połączeń popołudniowych pasażer dostanie się do miast Europy Zachodniej – Londynu, Paryża, Luksemburga, etc. (wyloty 21:00). Wieczorne połączenie z Warszawy o godz. 22:30 umożliwi licznym pasażerom tranzytowym powrót do Bydgoszczy. To ważna zmiana, o którą zabiegaliśmy od dłuższego czasu – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz – Liczymy na to, że zmiana godzin lotów do Warszawy będzie korzystna dla pasażerów z Regionu i spowoduje wzrost liczby osób podróżujących w tranzycie z naszego lotniska. Loty realizowane będą samolotem Saab 340, który jest nowoczesnym samolotem turbośmigłowym o zasięgu regionalnym. Samolot dysponuje 33 miejscami pasażerskimi. Z kompletem pasażerów pokona dystans do 900 km (ok. 1:45 min lotu). Samolot SprintAir na tej trasie nie będzie debiutował, gdyż od lipca tego roku wielokrotnie pojawiał się na bydgoskim lotnisku. Istotne jest to, że Saab będzie nocował w Bydgoszczy, dzięki czemu możliwe będzie uniknięcie opóźnień i odwołań lotów. Będzie to już drugi samolot SprintAir, stacjonujący na bydgoskim lotnisku.  

SprintAir
Warto podkreślić, że od momentu uruchomienia lotów na trasie Warszawa-Bydgoszcz liczba pasażerów systematycznie wzrasta. Większość stanowią pasażerowie tranzytowi, korzystający z połączeń międzynarodowych za pośrednictwem lotniska w Warszawie. Dla tych pasażerów, których celem podróży jest Warszawa, nowe godziny pozwalają na bardziej efektywne wykorzystanie pobytu w stolicy i powrotu jeszcze tego samego dnia do Bydgoszczy. Pasażer nadal będzie mógł skorzystać z formuły lotów code-share oraz systemu Interline, który umożliwia wysłanie bagażu do ostatecznej destynacji. Oferta LOT obejmuje także program gromadzenia mil dla często podróżujących pasażerów Miles&More. Już od dzisiaj w systemach rezerwacyjnych PLL LOT można kupić bilety na loty w nowych godzinach. Wszelkie informacje o rozkładzie lotów i jego zmianach, a także sprzedaż biletów dostępne są na stronie linii lotniczej PLL LOT (www.lot.com).

Spółka SprintAir od ponad ośmiu lat świadczy wyspecjalizowane usługi na rynku lotniczym. Obok lotniczych przewozów cargo, będących głównym profilem działalności spółki, SprintAir realizuje czartery pasażerskie, a od 20 czerwca bieżącego roku obsługuje również regularne połączenie pasażerskie z Zielonej Góry do Warszawy. W swojej działalności przewoźnik wykorzystuje największą na świecie flotę samolotów SAAB 340 w konfiguracji towarowej. W chwili obecnej dwa spośród 12 użytkowanych przez linię SprintAir Saabów są samolotami w wersji pasażerskiej. Flotę uzupełniają swa samoloty turbośmigłowe L-410 oraz jeden podnajmowany AN-26.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Sezon letnich podróży w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Moc czarterowych kierunków, sezonowe rejsy do Krakowa i regularne loty trzech przewoźników. Taki będzie rozpoczynający się w niedzielę 31 marca,...

Więcej…

2023 rok w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

366 067 Pasażerów odprawił w 2023 roku Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. Natomiast w sezonie letnim minionego roku pobiliśmy rekord odprawionych Pasażerów...

Więcej…

Do Krakowa na majówkę z wylotem z Bydgoszczy!

Połączenie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Kujaw i Pomorza ponownie, w sezonie letnim, dołączy do siatki połączeń Portu Lotniczego...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia