Na narty z Lufthansą

Warunki w Polsce nie zawsze sprzyjają sportom zimowym, dlatego też wszystkim miłośnikom nart polecamy najbardziej cenione ośrodki narciarskie w Europie. Wybierając połączenie Lufthansy mamy możliwość dostania się do każdego z nich z Bydgoszczy w ciągu zaledwie kilku godzin. Z powodu problemów ze śniegiem w niektórych częściach Europy, prosimy o sprawdzenie aktualnych warunków pogodowych w poszczególnych ośrodkach przed zaplanowaniem podróży.

            Bez względu na to, jaki ośrodek narciarski wybierzemy, to Lufthansa bezpiecznie i wygodnie przewiezie również nasz sprzęt narciarski. Abyśmy mogli wziąć swoje narty na pokład samolotu, należy skontaktować się z centrum obsługi Lufthansy co najmniej 24 godziny przed planowaną godziną odlotu. My zalecamy zrobić to wcześniej, aby mieć pewność, że będzie miejsce na nasz sprzęt. W przypadku wszystkich rejsów, których operatorem jest Lufthansa pasażerom przysługuje dodatkowy bagaż narciarski lub snowboardowy (23 kg w przypadku klasy ekonomicznej, 32 kg w przypadku klasy biznes). Bezpłatny bagaż nie przysługuje w przypadku klasy ekonomicznej light oraz przy lotach do USA, Meksyku i Ameryki Środkowej. Jeśli przekroczymy limit lub nasz bilet jest wystawiony w taryfie light, to koszt nadania sprzętu narciarskiego (jedna para nart, jedna para kijków, para butów (mogą być zapakowane oddzielnie), kask lub sprzętu snowboardowego (deska snowboardowa, para butów oraz kask) wynosi 50 euro.

Ziemia Salzburska (Austria)

            Najbardziej znany region narciarski w Europie. To tutaj znajdują się takie  kurorty, jak Saalbach oraz Zell am See. Sezon trwa do kwietnia, a pobliski lodowiec Kitzsteinhorn pozwala na jazdę na nartach przez ponad 9 miesięcy aż do wczesnych miesięcy letnich.  Zell am See-Kaprun to aż 138 kilometrów tras zjazdowych wszystkich stopni trudności i ponad 50 wyciągów. Po malowniczym szusowaniu na stokach, czeka nas prawdziwa oaza wellness z termami „Tauern Spa” na czele. Urocze miasteczko Zell am See to doskonałe miejsce na wieczorne spacery, podczas których możemy spróbować całą gamę kulinarnych miejscowych wyrobów. Pobliski kurort Saalbach to 270 kilometrów tras narciarskich z 70 nowoczesnymi wyciągami. To wszystko w otoczeniu Alp wraz z malowniczymi, krystalicznie czystymi jeziorami górskimi.

            Najbliższe lotnisko: Salzburg

            Podróż na pokładzie Lufthansy z Bydgoszczy do Salzburga trwa 4 h 10 min, a powrót 6 h 25 min. Odległość do ośrodków z lotniska to zaledwie 80 km.

Trentino (Włochy)

            To tutaj znajdują się takie ośrodki, jak Val di Sole, Val di Fiemme, Val de Fassa, czy też Madonna di Campiglio. Najpopularniejsze wśród polskich turystów są dwa pierwsze ośrodki. Słynna Dolina Słońca (Val di Sole) leży pomiędzy jeziorem Garda i Południowym Tyrolem. Nieprzypadkowa jest nazwa – w tym regionie słońce bardzo często będzie nam towarzyszyło na stoku. W sumie czeka na nas 136 km świetnie przygotowanych tras narciarskich. Val di Fiemme to dolina ciągnąca się na długości 35 km. Jest to część wielkiego kompleksu Dolomiti Superski, który posiada ponad 1200 km tras. Samo Val di Fiemme to około 140 km, obsługiwane przez 50 wyciągów.

            Najbliższe lotnisko: Werona

            Podróż na pokładzie Lufthansy z Bydgoszczy do Werony trwa 4 h 10 min, a powrót 6 h 45 min. Odległość do ośrodków z lotniska to 155 km.

Tyrol (Austria)

            Ośrodki narciarskie w austriackim Tyrolu zlokalizowane są na pięciu lodowcach. Dwa najbardziej popularne ośrodki wśród polskich turystów to Zillertal i Stubai. Pierwszy z regionów to imponująca liczba ponad 500 km tras narciarskich i aż 181 nowoczesnych wyciągów. Pobliski Stubai to ponad 100 kilometrów doskonale przygotowanych tras. Przewodnik narciarski ADAC wyróżnił ten ośrodek jako przyjazny dla rodziny. Region ten jest wyjątkowo efektowny, ponieważ jeżdżąc na nartach widzimy niżej położone zielone doliny. Są tutaj trasy o wszystkich poziomach trudności.

            Najbliższe lotnisko: Innsbruck

            Podróż na pokładzie Lufthansy z Bydgoszczy do Innsbrucku trwa 3 h 40 min, a powrót 6 h 15 min. Odległość do ośrodków z lotniska to zaledwie 40 km.

4 Vallées (Szwajcaria)

            Alpy Walijskie to aż prawie 30 ośrodków położonych znacznie wyżej niż podobne miejsca. Gwarantuje to świetne warunki pogodowe. Sezon kończy się tutaj dopiero pod koniec kwietnia. W regionie czterech dolin znajdują się niemal wszystkie czterotysięczniki, znajdujące się na terytorium Szwajcarii. Przygotowano aż 410 kilometrów tras narciarskich, a prawdziwym wyzwaniem nawet dla doświadczonych narciarzy jest lodowiec Mon Fort znajdujący sie na wysokości 3329 m n.p.m.

            Najbliższe lotnisko: Genewa

            Podróż na pokładzie Lufthansy z Bydgoszczy do Genewy trwa 3 h 25 min, a powrót 4 h 15 min. Odległość do ośrodków z lotniska to około 150 km.

Via Lattea (Włochy)

            Ośrodek Via Lettea, czyli Droga Mleczna, zyskał na popularności po Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, które odbyły się w Turynie w 2006 roku. Położny niedaleko granicy włosko-francuskiej jest trzecim największym ośrodkiem narciarskim we Włoszech. Teren jest całkowicie odnowiony i posiada m.in. nowoczesną technologię zaśnieżania stoków. Via Lattea posiada bardzo zróżnicowane trasy o łącznej długości 400 kilometrów. Dla miłośników biegów narciarskich przygotowano wiele kilometrów tras, a dla osób lubiących ekstremalne snowboardowe przeżycia – Sestriere snowpark. Jest to świetny ośrodek dla rodzin z dziećmi, ponieważ z myślą o najmłodszych przygotowano Baby Fun Parki, gdzie nasze pociechy mogą nauczyć się jeździć na nartach w bardzo bezpiecznych warunkach.

            Najbliższe lotnisko: Turyn

            Podróż na pokładzie Lufthansy z Bydgoszczy do Turynu trwa 4 h 05 min, a powrót 6 h 25 min. Odległość do ośrodków z lotniska to około 80 km.

            Loty Lufthansy z Bydgoszczy odbywają się w poniedziałki, wtorki (od 29.03.16), środy, piątki i niedziele. Rezerwacje poprzez stronę lh.com, telefonicznie 22 512 3917 lub w biurach podróży.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Początek wakacyjnych podróży i słoneczna niespodzianka na zimę z wylotem z Bydgoszcz

Bydgoskie lotnisko zaczęło wakacje – pierwsi turyści polecieli do tureckiej Antalyi! Goście oglądali Port od kuchni. Zimą polecimy z Coral...

Więcej…

Sezon letnich podróży w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Moc czarterowych kierunków, sezonowe rejsy do Krakowa i regularne loty trzech przewoźników. Taki będzie rozpoczynający się w niedzielę 31 marca,...

Więcej…

2023 rok w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

366 067 Pasażerów odprawił w 2023 roku Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. Natomiast w sezonie letnim minionego roku pobiliśmy rekord odprawionych Pasażerów...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia