Mieszkańcy Kujaw i Pomorza znów latają z Bydgoszczy do Kijowa!

W niedzielę oficjalnie rozpoczęliśmy sezon zimowy, a wraz z nim wróciły loty z regionalnego lotniska, do Portu Lotniczego Kijów-Boryspol. Latają turyści, pracownicy, a także studenci! Loty do stolicy Ukrainy odbywają się dwa razy w tygodniu, w każdą środę i niedzielę.

Na studia, do pracy, by odwiedzić najbliższych – różne powody, cel ten sam. W niedzielę pierwsi Pasażerowie przylecieli z Kijowa do Bydgoszczy. Niektórzy wiele miesięcy czekali, by spotkać się z najbliższymi – nie dziwią zatem pełne emocji powitania w terminalu lotniska Bydgoszcz. Od teraz podróż z naszego regionu do stolicy Ukrainy znów jest możliwa w zaledwie 2 h. Rejsy realizuje  irlandzki przewoźnik Ryanair.

Wznowienie lotów do Kijowa to bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla studentów i pracowników z Ukrainy, którzy mieszkają w Bydgoszczy. Jestem przekonany, że zainteresowanie lotami będzie bardzo duże, bo skorzystają z niego nie tylko mieszkańcy Kijowa, także okolic. W tej chwili loty, to najbardziej komfortowa, najszybsza, a dzięki atrakcyjnym cenom biletów również najtańsza możliwość podróży na Ukrainę – mówi Krzysztof Sikora, Konsul Honorowy Ukrainy w Bydgoszczy. – Ukraina to nie tylko kraj osławionych stepów, rozległych lasów, pięknych gór i wybrzeża Morza Czarnego, ale także kraj o dobrych tradycjach kulinarnych. Kijowskie legendarne restauracje i lokalne klimatyczne knajpki czarują tradycyjnymi przysmakami.

Natomiast Pasażerom głodnym przygód polecamy wycieczkę do Czarnobyla – miasta gdzie czas się zatrzymał w 1986 roku po awarii jednego z reaktorów elektrowni jądrowej. Przywrócone połączenie to okazja, by znów odkrywać nowe miejsca w Europie. Inne najbardziej popularne atrakcje Kijowa to połyskujące w słońcu kopuły cerkwi i Majdan.

Loty do Kijowa zostały zaplanowane w taki sposób, by w kilka dni poznać tradycje, historię i kulturę Ukrainy, odwiedzić najważniejsze miejsca związane z tożsamością narodową Ukraińców. To również połączenie, które daje możliwość szybkiego podróżowania obywatelom Ukrainy, którzy pracują na kujawach i pomorzu oraz dla ich rodzin, by częściej mogli odwiedzać najbliższych – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. – Każde dodatkowe połączenie zwiększa dostępność komunikacyjną do naszego województwa.

Loty do Kijowa-Boryspol odbywają się na pokładzie Boeinga linii lotniczej Ryanair dwa razy w tygodniu. Podróż trwa niespełna dwie godziny. Samolot do Kijowa odlatuje w środę o godzinie 17:35 i na miejscu jest o 20:20 (czasu lokalnego), natomiast rejs powrotny zaplanowany jest na godzinę 20:55 z lądowaniem w Bydgoszczy o 21:50. W niedzielę mieszkańcy Kujaw i Pomorza wylecą do stolicy Ukrainy o godzinie 17:45 i wylądują o 20:30. Niedzielne rejsy powrotne realizowane będą o 21:05, a samolot wyląduje o 22:00.

 

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Goście z Azji w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Województwo Kujawsko-Pomorskie gościło przedstawicieli Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej, któremu przewodniczy prezes Hu Xinyuan. Wizyta w ramach Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, była również...

Więcej…

Corendon Airlines rozpoczyna loty z Bydgoszczy do Turcji!

Z bydgoskiego lotniska już możemy latać na wakacje. Do siatki portu dołączył kolejny turecki przewoźnik z rejsami do Antalyi. Inauguracyjny...

Więcej…

Początek wakacyjnych podróży i słoneczna niespodzianka na zimę z wylotem z Bydgoszcz

Bydgoskie lotnisko zaczęło wakacje – pierwsi turyści polecieli do tureckiej Antalyi! Goście oglądali Port od kuchni. Zimą polecimy z Coral...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia