Majówka w Bydgoszczy

Zapraszamy do spędzenia majówki w Bydgoszczy!

Miasto przygotowało wiele atrakcji na długi majowy weekend.

Dla miłośników muzyki klasycznej:

27 kwietnia – 12 maja – XX Bydgoski Festiwal Operowy http://www.opera.bydgoszcz.pl/8,festiwal.html

Majówka na sportowo:

1 maja – Rajd rowerowy Kujawia XC (LPKiW „Myślęcinek”) http://kujawiaxc.pl/

4 maja – Merida Mazovia MTB Marathon (LPKiW „Myślęcinek”) http://www.mazoviamtb.pl/index.php?news=2320

5 maja – 2. Bydgoszcz na Start http://www.bydgoszcz.pl/biegi

Bieg odbędzie się na trasie liczącej 10 km. Start do biegu zaplanowano na godz. 11.00 z ul. Dwernickiego. Meta zaplanowana jest na stadionie „Zawiszy”. Na ten moment do biegu zgłosiło się ok. 700 osób. Trasa będzie miała oznaczony każdy kilometr. Limit czasu na pokonanie trasy wynosi 1 godz. 30 min. Punkt odświeżenia zaopatrzony w wodę będzie na 5 kilometrze. Woda będzie również na starcie i na mecie. Warunkiem uczestnictwa w Biegu jest prawidłowa rejestracja na stronie www.bydgoszcznastart.pl oraz podpisanie oświadczenia w dniu startu. Formularz Rejestracyjny w formie elektronicznej jest dostępny na stronie www.bydgoszcznastart.pl Pierwsza trójka kobiet i pierwsza trójka mężczyzn w biegu głównym otrzyma nagrody pieniężne i rzeczowe.
Dodatkowo w każdej kategorii 3 pierwsze miejsca otrzymają nagrody w postaci sprzętu sportowego.

Majówka kulturalnie:

W długi weekend majowy zapraszamy do Ostromecka! (1-6.05)

Już 2 maja od godziny 13 zapraszamy do ZPP Ostromecko na Święto Flagi. Po raz drugi organizujemy imprezę wraz z Zespołem Szkół w Ostromecku.

13:00 – 17.00 program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z Ostromeckiej Szkoły. Nie zabraknie konkursów z nagrodami-konkursów sportowych, ale też wiedzowych.Dla najlepszych będziemy mieli oczywiście nagrody.O oprawę artystyczną zadbają także „Płomienie” z bydgoskiego Pałacu Młodzieży. Dużą atrakcją będzie wzorem minionego roku obozowisko sarmackie gdzie nasi zaprzyjaźnieni Rycerze będą uczyć strzelać z łuków czy fechtunku. Będzie można także podpatrzyć obyczaje polskiego rycerstwa.

Podczas imprezy nie zabraknie także kiermaszu który rozpocznie się troszeczkę wcześniej bo już o godzinie 11.00.Oczywiście będzie także stoisko Koła Gospodyń Wiejskich z Ostromecka.

3 maja o godzinie 16.oo zapraszamy do Pałacu Nowego na koncert bydgoskich chórów.Śpiewaków jak w ubiegłym roku poprowadzą: Marian Wiśniewski, Janusz Sierszulski i Michalina Spychalska. Prowadzący koncert zapraszają publiczność do wspólnego śpiewania, z tej okazji wydrukowane zostaną specjalne śpiewniki. Wstęp wolny.

Także 3 maja o godzinie 18.00 w Pałacu Starym odbędzie się kolejny wykład Grzegorza Pleszyńskiego z cyklu: Rock 'n' Roll History of Art. Zapraszamy na kolejne spotkanie z Grzegorzem Pleszyńskim, awangardowym artystą, pedagogiem, animatorem kultury.Wstęp wolny.

W niedzielę 5 maja zapraszamy na koncert zespołu „Ad Libitum” zatytułowany:

„Słońce zaklęte w dźwiękach Hiszpanii, Włoch i Francji”. Wystąpią w nim Katarzyna Puch – sopran

Małgorzata Włodarczyk – gitara klasyczna Paulina Tkaczyk – klawesyn

 

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Marzec na bydgoskim lotnisku

W marcu z Portu Lotniczego Bydgoszcz SA obsłużone zostały 296 operacje lotnicze. Lotnisko odprawiło 638 Podróżnych. Pasażerowie przylecieli do Bydgoszczy...

Więcej…

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Więcej…

Wznowienie lotów do Warszawy

Polskie Linie Lotnicze LOT od poniedziałku 29 marca wznawiają rejsy na trasie Bydgoszcz-Warszawa. Loty odbywać się będą 3 razy w...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia