Majówka w Bydgoszczy

Zapraszamy do spędzenia majówki w Bydgoszczy!

Miasto przygotowało wiele atrakcji na długi majowy weekend.

Dla miłośników muzyki klasycznej:

27 kwietnia – 12 maja – XX Bydgoski Festiwal Operowy http://www.opera.bydgoszcz.pl/8,festiwal.html

Majówka na sportowo:

1 maja – Rajd rowerowy Kujawia XC (LPKiW „Myślęcinek”) http://kujawiaxc.pl/

4 maja – Merida Mazovia MTB Marathon (LPKiW „Myślęcinek”) http://www.mazoviamtb.pl/index.php?news=2320

5 maja – 2. Bydgoszcz na Start http://www.bydgoszcz.pl/biegi

Bieg odbędzie się na trasie liczącej 10 km. Start do biegu zaplanowano na godz. 11.00 z ul. Dwernickiego. Meta zaplanowana jest na stadionie „Zawiszy”. Na ten moment do biegu zgłosiło się ok. 700 osób. Trasa będzie miała oznaczony każdy kilometr. Limit czasu na pokonanie trasy wynosi 1 godz. 30 min. Punkt odświeżenia zaopatrzony w wodę będzie na 5 kilometrze. Woda będzie również na starcie i na mecie. Warunkiem uczestnictwa w Biegu jest prawidłowa rejestracja na stronie www.bydgoszcznastart.pl oraz podpisanie oświadczenia w dniu startu. Formularz Rejestracyjny w formie elektronicznej jest dostępny na stronie www.bydgoszcznastart.pl Pierwsza trójka kobiet i pierwsza trójka mężczyzn w biegu głównym otrzyma nagrody pieniężne i rzeczowe.
Dodatkowo w każdej kategorii 3 pierwsze miejsca otrzymają nagrody w postaci sprzętu sportowego.

Majówka kulturalnie:

W długi weekend majowy zapraszamy do Ostromecka! (1-6.05)

Już 2 maja od godziny 13 zapraszamy do ZPP Ostromecko na Święto Flagi. Po raz drugi organizujemy imprezę wraz z Zespołem Szkół w Ostromecku.

13:00 – 17.00 program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z Ostromeckiej Szkoły. Nie zabraknie konkursów z nagrodami-konkursów sportowych, ale też wiedzowych.Dla najlepszych będziemy mieli oczywiście nagrody.O oprawę artystyczną zadbają także „Płomienie” z bydgoskiego Pałacu Młodzieży. Dużą atrakcją będzie wzorem minionego roku obozowisko sarmackie gdzie nasi zaprzyjaźnieni Rycerze będą uczyć strzelać z łuków czy fechtunku. Będzie można także podpatrzyć obyczaje polskiego rycerstwa.

Podczas imprezy nie zabraknie także kiermaszu który rozpocznie się troszeczkę wcześniej bo już o godzinie 11.00.Oczywiście będzie także stoisko Koła Gospodyń Wiejskich z Ostromecka.

3 maja o godzinie 16.oo zapraszamy do Pałacu Nowego na koncert bydgoskich chórów.Śpiewaków jak w ubiegłym roku poprowadzą: Marian Wiśniewski, Janusz Sierszulski i Michalina Spychalska. Prowadzący koncert zapraszają publiczność do wspólnego śpiewania, z tej okazji wydrukowane zostaną specjalne śpiewniki. Wstęp wolny.

Także 3 maja o godzinie 18.00 w Pałacu Starym odbędzie się kolejny wykład Grzegorza Pleszyńskiego z cyklu: Rock 'n’ Roll History of Art. Zapraszamy na kolejne spotkanie z Grzegorzem Pleszyńskim, awangardowym artystą, pedagogiem, animatorem kultury.Wstęp wolny.

W niedzielę 5 maja zapraszamy na koncert zespołu „Ad Libitum” zatytułowany:

„Słońce zaklęte w dźwiękach Hiszpanii, Włoch i Francji”. Wystąpią w nim Katarzyna Puch – sopran

Małgorzata Włodarczyk – gitara klasyczna Paulina Tkaczyk – klawesyn

 

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Majorka z Bydgoszczy bliżej niż ci się wydaje!

Wakacje pod palmami? Leć z Bydgoszczy do Palmy! Majorka to kolejny letni kierunek, który dołączył do siatki połączeń regionalnego lotniska....

Więcej…

Goście z Azji w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Województwo Kujawsko-Pomorskie gościło przedstawicieli Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej, któremu przewodniczy prezes Hu Xinyuan. Wizyta w ramach Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, była również...

Więcej…

Corendon Airlines rozpoczyna loty z Bydgoszczy do Turcji!

Z bydgoskiego lotniska już możemy latać na wakacje. Do siatki portu dołączył kolejny turecki przewoźnik z rejsami do Antalyi. Inauguracyjny...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia