Lufthansa 6 razy w tygodniu

Już od jutra (30 marca br.) pasażerowie będą mieli do dyspozycji 6 lotów tygodniowo na trasie do Frankfurtu.  Dodatkowy lot – w czwartki – pozwoli planować pasażerom podróż we wszystkie dni tygodnia z wyłączeniem sobót. Lufthansa od początku obecności w Porcie Lotniczym Bydgoszcz już dwukrotnie zwiększała oferowanie na tej trasie. Dodatkowo wraz z letnim rozkładem lotów powróciły połączenia Ryanair do Glasgow i Dusseldorfu Weeze, a od 27 kwietnia ponownie polecimy do Rzymu.

Samolot Bombardier CRJ-900 oferujący miejsca w Klasie Biznes i Ekonomicznej, startować będzie z Frankfurtu w czwartek o godz. 12.30, a lądowanie w Bydgoszczy nastąpi o godz. 14.00. Samolot w drogę powrotną wystartuje z Bydgoszczy o godz. 14.45, a lądowanie we Frankfurcie planowane jest na godz. 16.15.

Dodatkowo w lipcu br. na wybranych rejsach z Bydgoszczy do Frankfurtu polecimy większymi samolotami. Samoloty Airbus A320, które mogą zabrać na pokład do 168 pasażerów, będą obsługiwały rejsy na tej trasie 10,11,12,16 oraz 17 lipca.

Ogłoszone przez Lufthansę zwiększenie oferowania na tej trasie jest odpowiedzią na rosnące potrzeby biznesowe i turystyczne regionu. To też potwierdzenie bardzo dobrej współpracy Lufthansy z naszym Portem oraz potencjału naszego lotniska – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz. Nowy dzień operowania pozwoli planować podróż praktycznie codziennie, bez kłopotliwych i czasochłonnych dojazdów do sąsiednich lotnisk.

17 lipca br. Lufthansa zaoferuje podróżnym ponadplanowy, dodatkowy rejs na trasie Bydgoszcz – Frankfurt. Airbus A319 wyleci z Portu Lotniczego Bydgoszcz o 18:10 (przylot do Frankfurtu zaplanowano na godz. 19.40). Zwiększenie oferowania to możliwość jeszcze sprawniejszego transferu we Frankfurcie.

Wraz z letnim rozkładem lotów powróciły połączenia Ryanair do Glasgow i Dusseldorfu Weeze. Loty do tych miast są wykonywane w poniedziałki i piątki.

Już za niespełna miesiąc do siatki połączeń powróci sezonowe połączenie do Rzymu wykonywane przez włoską linię Mistral Air. Oferowane w zeszłym roku loty do stolicy Włoch znalazły wielu entuzjastów wśród mieszkańców naszego regionu, ale także województw sąsiednich. Z atrakcyjnych cen i godzin wylotu korzystali również touroperatorzy oferujący zorganizowane wycieczki z wylotem z Bydgoszczy.

Mieliśmy wiele sygnałów od pasażerów, że chcieliby aby w 2017 roku to atrakcyjne połączenie turystyczne były kontynuowane. Warto przypomnieć, że Neapol to niewiele ponad godzina drogi z Rzymu a Wieczne Miasto to nie tylko wspaniałe zabytki, ale również blisko położone piękne plaże. – mówi Artur Niedźwiecki z Biura Prasowego Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Jest to jedyne bezpośrednie połączenie do stolicy Włoch z Polski północnej. Loty będą odbywały się w poniedziałki i czwartki. 

Bilety na wszystkie rejsy w sezonie letnim są dostępne w systemach rezerwacyjnych przewoźników.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

PIERWSZYM LOT-em Z MAŁOPOLSKI, PRZYLECIAŁY KRAKOWSKIE OBWARZANKI!

W piątek 18 czerwca, o godzinie 9.40 na płycie bydgoskiego lotniska, wylądował samolot PLL LOT z Krakowa. A wraz z...

Więcej…

Wakacje z wylotem z Bydgoszczy – czas start!

Już 16 czerwca inaugurujemy wakacyjne loty z Portu Lotniczego Bydgoszcz! W środę pierwsi wczasowicze wyruszą na wakacje w Turcji, a...

Więcej…

LOTY MIĘDZYNARODOWE WRÓCIŁY NA REGIONALNE LOTNISKO

Po dłuższej przerwie Ryanair wznowił rejsy z Portu Lotniczego Bydgoszcz. Pierwszy samolot irlandzkiego przewoźnika wylądował punktualnie o 9.40 i był...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia