Loty międzynarodowe wróciły na bydgoskie lotnisko.

Po dłuższej przerwie Ryanair wznowił rejsy z Portu Lotniczego Bydgoszcz. Pierwszy samolot irlandzkiego przewoźnika wylądował punktualnie o 9.40 i był to lot z Londynu Stansted.

Na ten moment czekaliśmy wszyscy. To dobry prognostyk dla rozwoju siatki naszego Portu Lotniczego. I mamy nadzieję, że lotów będzie już tylko przybywać. – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA.- To również dobra informacja dla mieszkańców regionu, którzy znów mogą spotkać się z bliskimi sobie osobami.

Od początku czerwca z Portu Lotniczego Bydgoszcz samoloty Ryanair startują w czterech kierunkach:

  • Bydgoszcz – Birmingham we wtorki i soboty
  • Bydgoszcz – Dublin we wtorki i soboty
  • Bydgoszcz – Londyn Luton w poniedziałki i piątki
  • Bydgoszcz – Londyn Stansted we wtorki i w piątki

Inną dobrą informacją jest zwiększenie częstotliwości lotów między Bydgoszczą, a Warszawą. Od 22 czerwca PLL LOT uruchamia dodatkowy wylot do stolicy we wtorki, natomiast rejs z Warszawy do Portu Lotniczego Bydgoszcz realizowany będzie w poniedziałki. Loty do stolicy odbywają się trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, czwartki i soboty. Wyloty z Bydgoszczy o 5.35 i przylot do Warszawy o 6.25. Rejs powrotny wylatuje z Warszawy o 22.55 i ląduje w Bydgoszczy o 23.45.

18 czerwca planowana jest inauguracja wakacyjnego połączenia PLL LOT do turystycznej stolicy Polski – Krakowa. Loty realizowane będą 2 razy w tygodniu, w piątki i niedziele od 18 czerwca do 10 września. Samolot z Bydgoszczy będzie startował w piątki o godzinie 10.20 i lądował w Krakowie o 11.20. Loty w niedziele startować będą o 21.30. Samolot z Krakowa wyleci w piątek o godzinie 8.40 i po godzinie, czyli o 9.40 wyląduje na lotnisku Bydgoszcz. W niedzielę przewoźnik zaplanował lot z Małopolski na godzinę 19.55. Rejsy odbywać będą się na pokładzie Bombardiera Q400, z 78 miejscami.

Kolejną nowością w Porcie Lotniczym Bydgoszcz od 1 czerwca jest otwarcie laboratorium Vitalabo. Dzięki tej współpracy pasażerowie i mieszkańcy Kujaw i Pomorza mogą wykonywać testy w kierunku COVID-19.

W laboratorium na terenie Portu Lotniczego Bydgoszcz pobierane są wymazy do badań w ramach dwóch rodzajów testów na obecność wirusa SARS-COV-2:

  • Test PCR (wynik po około 6 godzinach) – 360 zł
  • Szybki test antygenowy (wynik po około 30 minutach) – 119 zł

Wyniki testów dostępne są w dwóch językach – polskim i angielskim, w zależności od zapotrzebowania osoby poddającej się badaniu.

Przypominamy również o zasadach sanitarnych jakie obowiązują na terenie Portu Lotniczego Bydgoszcz. Wejście na teren lotniska, poprzedzone pomiarem temperatury, możliwe jest jedynie w maseczce. Do dyspozycji pasażerów przygotowane zostały dozowniki z płynem odkażającym, obowiązuje także zachowanie bezpiecznego dystansu między podróżującymi.

Mateusz Dul
Specjalista ds. PR
Port Lotniczy Bydgoszcz

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

II kwartał w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Port Lotniczy Bydgoszcz podsumowuje wyniki za II kwartał 2024 roku. Bydgoskie lotnisko wciąż na fali wzrostu! Sezon wakacyjny również z...

Więcej…

Majorka z Bydgoszczy bliżej niż ci się wydaje!

Wakacje pod palmami? Leć z Bydgoszczy do Palmy! Majorka to kolejny letni kierunek, który dołączył do siatki połączeń regionalnego lotniska....

Więcej…

Goście z Azji w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Województwo Kujawsko-Pomorskie gościło przedstawicieli Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej, któremu przewodniczy prezes Hu Xinyuan. Wizyta w ramach Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, była również...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia