LOTY MIĘDZYNARODOWE WRÓCIŁY NA REGIONALNE LOTNISKO

Po dłuższej przerwie Ryanair wznowił rejsy z Portu Lotniczego Bydgoszcz. Pierwszy samolot irlandzkiego przewoźnika wylądował punktualnie o 9.40 i był to lot z Londynu Stansted.

Na ten moment czekaliśmy wszyscy. To dobry prognostyk dla rozwoju siatki naszego Portu Lotniczego. I mamy nadzieję, że lotów będzie już tylko przybywać. – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA.- To również dobra informacja dla mieszkańców regionu, którzy znów mogą spotkać się z bliskimi sobie osobami.

Od początku czerwca z Portu Lotniczego Bydgoszcz samoloty Ryanair startują w czterech kierunkach:

  • Bydgoszcz – Birmingham we wtorki i soboty
  • Bydgoszcz – Dublin we wtorki i soboty
  • Bydgoszcz – Londyn Luton w poniedziałki i piątki
  • Bydgoszcz – Londyn Stansted we wtorki i w piątki

Inną dobrą informacją jest zwiększenie częstotliwości lotów między Bydgoszczą, a Warszawą. Od 22 czerwca PLL LOT uruchamia dodatkowy wylot do stolicy we wtorki, natomiast rejs z Warszawy do Portu Lotniczego Bydgoszcz realizowany będzie w poniedziałki. Loty do stolicy odbywają się trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, czwartki i soboty. Wyloty z Bydgoszczy o 5.35 i przylot do Warszawy o 6.25. Rejs powrotny wylatuje z Warszawy o 22.55 i ląduje w Bydgoszczy o 23.45.

18 czerwca planowana jest inauguracja wakacyjnego połączenia PLL LOT do turystycznej stolicy Polski – Krakowa. Loty realizowane będą 2 razy w tygodniu, w piątki i niedziele od 18 czerwca do 10 września. Samolot z Bydgoszczy będzie startował w piątki o godzinie 10.20 i lądował w Krakowie o 11.20. Loty w niedziele startować będą o 21.30. Samolot z Krakowa wyleci w piątek o godzinie 8.40 i po godzinie, czyli o 9.40 wyląduje na lotnisku Bydgoszcz. W niedzielę przewoźnik zaplanował lot z Małopolski na godzinę 19.55. Rejsy odbywać będą się na pokładzie Bombardiera Q400, z 78 miejscami.

Kolejną nowością w Porcie Lotniczym Bydgoszcz od 1 czerwca jest otwarcie laboratorium Vitalabo. Dzięki tej współpracy pasażerowie i mieszkańcy Kujaw i Pomorza mogą wykonywać testy w kierunku COVID-19.

W laboratorium na terenie Portu Lotniczego Bydgoszcz pobierane są wymazy do badań w ramach dwóch rodzajów testów na obecność wirusa SARS-COV-2:

  • Test PCR (wynik po około 6 godzinach) – 360 zł
  • Szybki test antygenowy (wynik po około 30 minutach) – 119 zł

Wyniki testów dostępne są w dwóch językach – polskim i angielskim, w zależności od zapotrzebowania osoby poddającej się badaniu.

Przypominamy również o zasadach sanitarnych jakie obowiązują na terenie Portu Lotniczego Bydgoszcz. Wejście na teren lotniska, poprzedzone pomiarem temperatury, możliwe jest jedynie w maseczce. Do dyspozycji pasażerów przygotowane zostały dozowniki z płynem odkażającym, obowiązuje także zachowanie bezpiecznego dystansu między podróżującymi.

Mateusz Dul
Specjalista ds. PR
Port Lotniczy Bydgoszcz

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

TESTY W KIERUNKU KORONAWIRUSA BEZPOŚREDNIO NA TERENIE LOTNISKA!

Od 1 czerwca pasażerowie Portu Lotniczego Bydgoszcz, a także mieszkańcy regionu kujawsko-pomorskiego, będą mogli wykonać testy w kierunku COVID-19 PCR...

Więcej…

W godzinę na drugi koniec Polski

Już 18 czerwca br. z bydgoskiego lotniska uruchomione zostaną bezpośrednie loty do Krakowa. Nowe połączenie do historycznej stolicy Polski to...

Więcej…

TERMINAL PORTU LOTNICZEGO BYDGOSZCZ, ZNÓW BĘDZIE TĘTNIŁ ŻYCIEM!

Irlandzkie Linie Lotnicze Ryanair, poinformowały, że od 1 czerwca wznawiają loty z Portu Lotniczego Bydgoszcz. Polecimy do Londynu Stansted, Londynu...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia