Loty do Dussedorfu Weeze powracają

Dusseldorf Weeze z Bydgoszczy

 

Od 27 października 2014 r. pasażerowie Portu Lotniczego Bydgoszcz ponownie będą mogli latać na trasie Bydgoszcz-Dusseldorf Weeze. Bilety na loty już od 118 zł* dostępne są w systemie rezerwacyjnym na stronie przewoźnika Ryanair .

Połączenia realizowane będą w poniedziałki i piątki, przylot do Bydgoszczy o godz. 20:30, wylot do Dusseldorfu Weeze o godz. 20:55.

Loty do Dusseldorfu Weeze realizowane są na bydgoskim lotnisku od 30 marca 2008 r. W sezonie letnim tego roku przewoźnik zawiesił loty na tej trasie, jednak już od 27 października 2014 r. Port Lotniczy Bydgoszcz będzie ponownie realizował to połączenie.

Lotnisko Weeze położone jest ok. 70 km od miasta Dusseldorf przy zachodniej granicy Niemiec i 6 km od miejscowości Weeze. Na lotnisku tym znajduje się baza operacyjna linii Ryanair, co stanowi doskonały łącznik w dalszej podróży tą linią do wielu miast w całej Europie (m.in. Agadir, Barcelona Girona, Bolonia, Edynburg, Faro, Fuerteventura, Goteborg, Gran Canaria, Porto, Wenecja). Lot do Düsseldorfu-Weeze otwiera wachlarz możliwości. Dzięki temu połączeniu w niespełna 90 minut można znaleźć się 10 kilometrów od granicy holenderskiej. Kontynuując podróż samochodem można w godzinę odwiedzić Eindhoven i centrum Düsseldorfu. Niespełna dwie godziny zajmuje podróż do Amsterdamu.

Düsseldorf kusi pięknym, starym miastem z unikatową architekturą i wspaniałym ratuszem z XVI wieku. Oferuje ponad 260 barów w rejonie starego miasta serwujących najlepsze trunki z miejscowych browarów. Dla koneserów sztuki w mieście funkcjonuje 17 teatrów i wiele wspaniałych muzeów. Wizytówką Düsseldorfu jest 240 metrowa wieża Rheinturm.

Loty do Weeze zapewniają także szybkie dotarcie do położonych w pobliżu central i oddziałów takich firm jak Ergo, Henkel, ThyssenKrupp czy Novell.

Ryanair to największy w Europie tani przewoźnik lotniczy. W Polsce Ryanair obecny jest od marca 2005 roku. Pierwszy lot odbył się z wrocławskiego lotniska na trasie Londyn Stansted-Wrocław. Lot do Londynu zainaugurował rozwój siatki połączeń Ryanair z Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Obecnie Ryanair oferuje połączenia z Bydgoszczy do Londynu Stansted, Dusseldorfu Weeze, Dublina i Birmingham.

 

*według oferty przewoźnika z dnia 05.05.2014 r. dostępnej na stronie internetowej.

 

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Goście z Azji w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Województwo Kujawsko-Pomorskie gościło przedstawicieli Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej, któremu przewodniczy prezes Hu Xinyuan. Wizyta w ramach Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, była również...

Więcej…

Corendon Airlines rozpoczyna loty z Bydgoszczy do Turcji!

Z bydgoskiego lotniska już możemy latać na wakacje. Do siatki portu dołączył kolejny turecki przewoźnik z rejsami do Antalyi. Inauguracyjny...

Więcej…

Początek wakacyjnych podróży i słoneczna niespodzianka na zimę z wylotem z Bydgoszcz

Bydgoskie lotnisko zaczęło wakacje – pierwsi turyści polecieli do tureckiej Antalyi! Goście oglądali Port od kuchni. Zimą polecimy z Coral...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia