Loty do Dussedorfu Weeze powracają

Dusseldorf Weeze z Bydgoszczy

 

Od 27 października 2014 r. pasażerowie Portu Lotniczego Bydgoszcz ponownie będą mogli latać na trasie Bydgoszcz-Dusseldorf Weeze. Bilety na loty już od 118 zł* dostępne są w systemie rezerwacyjnym na stronie przewoźnika Ryanair .

Połączenia realizowane będą w poniedziałki i piątki, przylot do Bydgoszczy o godz. 20:30, wylot do Dusseldorfu Weeze o godz. 20:55.

Loty do Dusseldorfu Weeze realizowane są na bydgoskim lotnisku od 30 marca 2008 r. W sezonie letnim tego roku przewoźnik zawiesił loty na tej trasie, jednak już od 27 października 2014 r. Port Lotniczy Bydgoszcz będzie ponownie realizował to połączenie.

Lotnisko Weeze położone jest ok. 70 km od miasta Dusseldorf przy zachodniej granicy Niemiec i 6 km od miejscowości Weeze. Na lotnisku tym znajduje się baza operacyjna linii Ryanair, co stanowi doskonały łącznik w dalszej podróży tą linią do wielu miast w całej Europie (m.in. Agadir, Barcelona Girona, Bolonia, Edynburg, Faro, Fuerteventura, Goteborg, Gran Canaria, Porto, Wenecja). Lot do Düsseldorfu-Weeze otwiera wachlarz możliwości. Dzięki temu połączeniu w niespełna 90 minut można znaleźć się 10 kilometrów od granicy holenderskiej. Kontynuując podróż samochodem można w godzinę odwiedzić Eindhoven i centrum Düsseldorfu. Niespełna dwie godziny zajmuje podróż do Amsterdamu.

Düsseldorf kusi pięknym, starym miastem z unikatową architekturą i wspaniałym ratuszem z XVI wieku. Oferuje ponad 260 barów w rejonie starego miasta serwujących najlepsze trunki z miejscowych browarów. Dla koneserów sztuki w mieście funkcjonuje 17 teatrów i wiele wspaniałych muzeów. Wizytówką Düsseldorfu jest 240 metrowa wieża Rheinturm.

Loty do Weeze zapewniają także szybkie dotarcie do położonych w pobliżu central i oddziałów takich firm jak Ergo, Henkel, ThyssenKrupp czy Novell.

Ryanair to największy w Europie tani przewoźnik lotniczy. W Polsce Ryanair obecny jest od marca 2005 roku. Pierwszy lot odbył się z wrocławskiego lotniska na trasie Londyn Stansted-Wrocław. Lot do Londynu zainaugurował rozwój siatki połączeń Ryanair z Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Obecnie Ryanair oferuje połączenia z Bydgoszczy do Londynu Stansted, Dusseldorfu Weeze, Dublina i Birmingham.

 

*według oferty przewoźnika z dnia 05.05.2014 r. dostępnej na stronie internetowej.

 

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Więcej Pasażerów w październiku na bydgoskim lotnisku

Niemal 8 % więcej podróżnych odprawił w ubiegłym miesiącu Port Lotniczy Bydgoszcz. Uruchomione połączenie do Warszawy łączy region z kolejnym...

Więcej…

Latamy z Bydgoszczy do Warszawy

W niedzielę wieczorem pierwsi Pasażerowie przylecieli z Warszawy. Od teraz do stolicy możemy latać 10 razy w tygodniu. W życie...

Więcej…

Autobus miejski dowiezie na poranne loty do Warszawy

Dobra wiadomość dla Pasażerów porannych i wieczornych lotów na trasie Bydgoszcz – Warszawa. ZDMiKP uruchamia dodatkowe kursy autobusu nr 80....

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK