Londyn Luton wystartował!

Londyn Luton wystartował! 

Z Portu Lotniczego Bydgoszcz odleciał pierwszy samolot do Londynu Luton. W sezonie zimowym pasażerowie mają do dyspozycji loty 3 razy w tygodniu. Już od marca 2018 liczba połączeń na tej trasie zwiększy się do 4 rotacji. Inauguracyjnym lotem do Luton poleciało 172 pasażerów, na których przed lotem czekał słodki poczęstunek. Nowe połączenie to już 6 kierunek oferowany przez Ryanair z bydgoskiego lotniska.

Rejsy do Londynu Luton odbywają się w środy, piątki i niedziele. Samolot z Londynu w środy i piątki startuje o godzinie 18:00. Lądowanie w Bydgoszczy zaplanowano na godzinę 21:10. W podróż powrotną samolot wyruszy o 21:35. W niedziele wylot samolotu z Londynu zaplanowano na 17.45, lądowanie w Bydgoszczy na 20:55, a powrót na 21:20.

Uruchomiony nowy kierunek Londyn Luton oraz regularnie zwiększana liczba lotów na najważniejszych połączeniach z naszego lotniska potwierdza potencjał regionu i samego Portu. Luton to już drugie – po Stansted – londyńskie lotnisko proponowane naszym pasażerom przez Ryanair. Ze względu na położenie jest bardzo atrakcyjną ofertą dla podróżujących na Wyspy Brytyjskie. – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz.

W rozpoczynającym się właśnie sezonie zimowym loty do Londynu (Stansted i Luton) będą oferowane 9 razy w tygodniu. Jednak już z początkiem sezonu letniego 2018 – od końca marca – oferowanie zostanie zwiększone. Loty do Stansted będą odbywały się codziennie, natomiast loty do Luton będą obsługiwane w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Łącznie operacje na oba londyńskie lotniska będą odbywały się 11 razy w tygodniu.

“Nadszedł sezon zimowy, a wraz z nim start nowego połączenia z Bydgoszczy do Londynu Luton. Pasażerowie z Kujaw i Pomorza, a także turyści mają do dyspozycji już 6 tras Ryanaira z i do Bydgoszczy. Z okazji uruchomienia nowego połączenia, wprowadziliśmy do sprzedaży bilety na podróż w listopadzie i grudniu już od 72 zł. Bilety w promocyjnej cenie dostępne są na Ryanair.com tylko do 2 listopada do północy. Chcąc zdążyć z rezerwacją najlepiej wejść na stronę www.ryanair.com już teraz.” –  mówi Olga Pawlonka, Sales and Marketing Manager CEE

Lotnisko w Luton położone jest ok. 50 km na północ od Londynu. Stanowi ciekawą alternatywę dla osób podróżujących zarówno do stolicy Wielkiej Brytanii, jak też do popularnych wśród Polaków miast w środkowej i wschodniej Anglii.

Port jest świetnie skomunikowany zarówno z Londynem oraz z innymi miastami w regionie. Lotnisko leży w pobliżu autostrady M1, łączącej Londyn oraz Leeds. Bezpośrednie połączenie kolejowe ze stacji „Luton Airport Parkway” pozwala na dogodny dojazd do Bedford, St Albans, Wimbledonu, Sutton, Gatwick Airport, Brighton, Leicester, Nottingham, Sheffield, Leeds oraz Londynu. Swoje połączenia autobusowe z lotniska oferują tacy przewoźnicy jak Terravision oraz EasyBus.

Bilety są dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika: ryanair.com

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Goście z Azji w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Województwo Kujawsko-Pomorskie gościło przedstawicieli Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej, któremu przewodniczy prezes Hu Xinyuan. Wizyta w ramach Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, była również...

Więcej…

Corendon Airlines rozpoczyna loty z Bydgoszczy do Turcji!

Z bydgoskiego lotniska już możemy latać na wakacje. Do siatki portu dołączył kolejny turecki przewoźnik z rejsami do Antalyi. Inauguracyjny...

Więcej…

Początek wakacyjnych podróży i słoneczna niespodzianka na zimę z wylotem z Bydgoszcz

Bydgoskie lotnisko zaczęło wakacje – pierwsi turyści polecieli do tureckiej Antalyi! Goście oglądali Port od kuchni. Zimą polecimy z Coral...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia