Londyn: aż 11 lotów tygodniowo

Już od kwietnia2018 Pasażerowie będą mieli do dyspozycji kolejne loty na trasie Bydgoszcz-Londyn Luton. Rozmowy prowadzone przez Port Lotniczy Bydgoszcz zaowocowały zwiększeniem liczbą rejsów na tej trasie z 3 do 4 tygodniowo. Tym samym na trasie do Londynu będzie dostępnych 11 lotów tygodniowo (7x Londyn Stansted i 4x Londyn Luton) zwiększając tym samym elastyczność w planowaniu podróży.

To znakomita informacja dla mieszkańców województwa. Ryanair zwiększył oferowanie na trasie jeszcze przed jej inauguracją. W przyszłym sezonie letnim będziemy latać do Londynu z rekordową częstotliwością – 11 razy w tygodniu. Rozmowy cały czas trwają. Chcielibyśmy dalej rozbudowywać siatkę połączeń o kolejne rotacje i kierunki – powiedział  Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Połączenie Ryanair do Londynu Luton wystartuje już 29 października. W sezonie zimowym (od października do marca) loty na tej trasie będą odbywać się 3 razy w tygodniu – w środy, piątki oraz niedziele. Loty do Londynu (Stansted i Luton) będą oferowane 9 razy w tygodniu.

Natomiast w sezonie letnim – od 2 kwietnia –  na tej trasie pojawi się dodatkowy lot w poniedziałek oraz powróci wtorkowe połączenie do Londynu Stansted. Na trasie do Londynu będzie dostępnych już 11 lotów tygodniowo a pasażerowie uzyskają większą elastyczność w planowaniu podróży.

Połączenie Bydgoszcz – Luton będzie 6-tym kierunkiem oferowanym przez irlandzką linię lotniczą pasażerom regionu kujawsko-pomorskiego. Stanowi uzupełnienie dla popularnych kierunków w Wielkiej Brytanii –  Londyn Stansted, Birmingham oraz Glasgow.

Lotnisko w Luton położone jest ok. 50 km na północ od centrum Londynu. To ciekawa alternatywa dla osób podróżujących zarówno do stolicy Wielkiej Brytanii, jak też do popularnych wśród Polaków miast w środkowej i wschodniej Anglii. Wylot z Bydgoszczy do Londynu Luton będzie odbywał się o godzinie 21:00. Loty powrotny zaplanowano na godzinę 18:00. Podróż trwa 2 godziny 10 minut.

Port jest świetnie skomunikowany zarówno z Londynem oraz z innymi miastami w regionie. Lotnisko leży w pobliżu autostrady M1, łączącej Londyn oraz Leeds. Bezpośrednie połączenie kolejowe ze stacji „Luton Airport Parkway” pozwala na dogodny dojazd do Bedford, St Albans, Wimbledonu, Sutton, Gatwick Airport, Brighton, Leicester, Nottingham, Sheffield, Leeds oraz Londynu. Swoje połączenia autobusowe z lotniska oferują tacy przewoźnicy jak Terravision oraz EasyBus.

Pasażerowie Portu Lotniczego Bydgoszcz mają też od sierpnia br. możliwość skorzystania z nowego połączenia do Lwowa. Obsługiwane przez PLL LOT cieszyło się w sierpniu wysokim zainteresowaniem pasażerów. Wypełnienie samolotów wyniosło ponad 75%.

Sierpień w Porcie Lotniczym Bydgoszcz zakończył obsługując 33 414 pasażerów. Wynik ten jest nieznacznie, bo o 6,8% słabszy od ubiegłorocznego. 

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Majorka z Bydgoszczy bliżej niż ci się wydaje!

Wakacje pod palmami? Leć z Bydgoszczy do Palmy! Majorka to kolejny letni kierunek, który dołączył do siatki połączeń regionalnego lotniska....

Więcej…

Goście z Azji w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Województwo Kujawsko-Pomorskie gościło przedstawicieli Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej, któremu przewodniczy prezes Hu Xinyuan. Wizyta w ramach Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, była również...

Więcej…

Corendon Airlines rozpoczyna loty z Bydgoszczy do Turcji!

Z bydgoskiego lotniska już możemy latać na wakacje. Do siatki portu dołączył kolejny turecki przewoźnik z rejsami do Antalyi. Inauguracyjny...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia