Leć na karnawał do Hurghady z BZG

Dzisiaj z bydgoskiego lotniska odleciał pierwszy w tym roku samolot do Hurghady. W podróż do Egiptu z BZG udało się 89 pasażerów, wśród ktorych byli podróżni m.in. z Bydgoszczy, Gdyni, Włocławka, Łodzi i Modlina. Połączenie to obsługiwane jest przez przewoźnika Nesma Airlines.

Do Bydgoszczy z Egiptu powróciło 73 turystów.

Loty do Hurghady odbywać się będą w piątki i oferowane są przez biuro podróży Alfa Star.

Ceny i ofertę hoteli można sprawdzić na stronie touroperatora oraz w biurach podróży w całym Regionie.

Zapraszamy także do skorzystania z promocji – dla podróżnych udających się z Bydgoszczy do Hurghady sklep BALTONA oferuje 20% zniżki (na wszystkie artykuły poza wyrobami tytoniowymi).

Karnawał w Egipcie!

Już w starożytnym Egipcie w niezwykle uroczysty sposób świętowano obniżenie wody w Nilu, w czym niektórzy dopatrują się początku tradycji karnawałowych zabaw.

Oferta lotów z Bydgoszczy do Hurghady spełni oczekiwania amatorów zabawy i ciepłych klimatów. W styczniu w Egipcie temperetura oscyluje w granicach 20-22 stopni, w lutym wzrasta nawet do 28-30 stopni. Karnawał w Egipcie to świetna okazja na pierwszą w tym roku opaleniznę. 

Hurghada usytuowana jest na Wschodnim Wybrzeżu Egiptu na wybrzeżu Morza Czerwonego. Jest to jeden z najbardziej popularnych kurortów Egiptu znany na całym świecie.

W miesiącach zimowych w Hurghadzie, temperatura powietrza waha się od 20-23 stopni, woda natomiast osiąga temperaturę od 18-22 stopni.

Miasto składa się z kilku części, z których najciekawsze to:

Dahar – najstarsza część Hurghady, gdzie mieści się największy bazar Hurghady,

Sakkala- nowsza niż Dahar, część głównie hotelowa, centrum miasta.

Village Road – najnowsza, południowa część. To budowane są najnowsze hotele, coraz więcej sklepów, restauracji. Już dziś uznawana za “nowe centrum”

W najbliższym otoczeniu Hurghady warto zobaczyć także:

El Gouna – bardzo luksusowe miasteczko hotelowe całkowicie sztucznie utworzone i będące prywatną własnością. Nazywane jest egipską Wenecją. Jest to populane miejsce dla amatorów sportów wodnych takich jak kitesurfing, windsurfing i dzięki piaszczystym i równym plażom – kitepower.

Sharm El Naga – wioska usytuowana około 40 km na południe od Hurghady. Wzdłuż tamtejszej plaży rozciąga się przepiękna rafa koralowa usytuowana zaledwie kilkanaście metrów od linii brzegowej.

نراكم في الغردقة!

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Wakacje w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A. rozpoczęte!

Pierwsi Pasażerowie do tureckiej Antalyi właśnie wystartowali! Lato 2023 będzie historycznie najdłuższym sezonem lotów czarterowych w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.,...

Więcej…

Kraków wraca do siatki połączeń Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.!

Wakacje tuż tuż, a my mamy dobre wieści – mieszkańcy regionu znów polecą z Bydgoszczy do Krakowa! Polskie Linie Lotnicze...

Więcej…

I kwartał 2023 roku z kolejnym wzrostem liczby Pasażerów

65 294 Pasażerów obsłużył w pierwszych trzech miesiącach 2023 roku, Port Lotniczy Bydgoszcz S.A., co stanowi ponad 188% wykonania w...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia