Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc ugościły małopolskich dziennikarzy

Bydgoska Wenecja, średniowieczna starówka w Toruniu, Chełmno – Miasto zakochanych i uzdrowiskowy Inowrocław. To tylko niektóre z miejsc, jakie odkryć mogą turyści na kujawach i pomorzu. W miniony weekend atrakcje turystyczne regionu, poznali dziennikarze z Małopolski, którzy przylecieli do naszego regionu na trzydniowy Press Tour.

Kubek gorącej kawy i pyszne śniadanie nad Brdą – czy można wymarzyć sobie lepszy piątkowy poranek? O tym jak bajeczne jest województwo Kujawsko-Pomorskie przekonali się dziennikarze z małopolskich redakcji. Weekendowy pobyt w naszym regionie to okazja do promocji krajowego połączenia lotniczego pomiędzy Bydgoszczą, a Krakowem oraz zachęcenie Małopolan do odwiedzenia naszego regionu.

Chcemy ożywić turystykę krajową. Połączenie lotnicze Bydgoszcz-Kraków to znakomita oferta dla osób, które chcą w czasie weekendu poznać atrakcyjny region Kujawsko-Pomorski. – mówi Zbigniew Ostrowski, Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego. – W naszym regionie są niepowtarzalne miejsca takie jak Exploseum, tężnie w Ciechocinku, czy bogaty w zabytki Toruń. Liczę, że w naszym regionie zakocha się wielu turystów, a już na pewno oczaruje swoim urokiem.

Zapraszamy w podróż po Kujawsko-Pomorskich Konstelacjach dobrych miejsc. Dzięki tak dużej różnorodności naszego województwa nawet weekendowy pobyt może być pełen wrażeń. Wycieczkę można dopasować do ulubionego stylu wypoczywania: zwiedzać historyczne miejsca, pływać kajakiem, jeździć  rowerem, wybrać się na letnie wędrówki czy kulinarne odkrycia – mówi Beata Sawińska, prezes Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. – Połączenie lotnicze pomiędzy Krakowem a Bydgoszczą jest jak specjalne zaproszenie skierowane do mieszkańców Małopolski by zechcieli odwiedzić Kujawsko-Pomorskie. Zachęcamy do wizyty na naszym portalu: www.kujawsko-pomorskie.travel i do czerpania z niego inspiracji by jak najlepiej zaplanować pobyt w gościnnych Konstelacjach dobrych miejsc.

Zainteresowanie krajowymi połączeniami lotniczymi ciągle rośnie. Dzięki nim, na drugi koniec Polski, możemy dostać się w niemal godzinę, podróż trwa kilka godzin krócej niż samochodem, czy pociągiem – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz. – Liczymy na  sukcesywny powrót do normalności w podróżowaniu, choć mamy świadomość, że będzie to jeszcze bardzo długi proces. Kolejne miesiące to coraz lepsze skomunikowanie regionu, dzięki uruchomionym rejsom do Krakowa i zwiększeniu liczby rotacji na trasie do Warszawy. Warto także przypomnieć, że podczas lotów krajowych procedury związane z epidemią koronawirusa nie są tak skomplikowane jak na rejsach międzynarodowych – pasażerowie nie są kierowani na kwarantannę,
a dokumenty takie jak certyfikaty COVID-owe nie są wymagane.

Industrialna historia Bydgoszczy to dopiero początek podróży po regionie. W sobotę dziennikarze odkryli tajemnice jakie skrywa Toruń – miasto Kopernika, zwiedzili miasto zakochanych – Chełmno oraz odwiedzili Winnicę przy Talerzyku.

Połączenie z Krakowa do Bydgoszczy umożliwia pokonanie niemal 600-kilometrowej trasy podczas trwającego godzinę, komfortowego lotu. Biznesowe, jak i turystyczne walory Kujaw są teraz na wyciągnięcie ręki mieszkańców Małopolski – mówi Michał Fijoł, Członek Zarządu PLL LOT ds. handlowych.

Loty z Krakowa do Bydgoszczy i z powrotem odbywają się dwa razy w tygodniu – w piątek samolot startuje ze stolicy małopolski o godzinie 8.40 i wraca tego samego dnia o godzinie 10.20. W niedzielę samolot z Krakowa odlatuje o godzinie 19.55 i po kilkudziesięciu minutach ląduje w Bydgoszczy, skąd rozpoczyna rejs powrotny o 21.30. Taki układ lotów, to idealna okazja do spędzenia weekendu na kujawach i pomorzu. Loty zaplanowane są do 10 września.

Dziennikarze z Małopolski oprócz wspomnianych wcześniej miejsc, zwiedzili także uzdrowiskowe miasto Inowrocław, wraz z Parkiem Solankowym i pijalnią wód oraz jedno z największych pól lawendy w Polsce, w Złotnikach Kujawskich. Podróż po regionie dziennikarze zakończyli wyjątkowym koncertem Rzeka Muzyki.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Corendon Airlines rozpoczyna loty z Bydgoszczy do Turcji!

Z bydgoskiego lotniska już możemy latać na wakacje. Do siatki portu dołączył kolejny turecki przewoźnik z rejsami do Antalyi. Inauguracyjny...

Więcej…

Początek wakacyjnych podróży i słoneczna niespodzianka na zimę z wylotem z Bydgoszcz

Bydgoskie lotnisko zaczęło wakacje – pierwsi turyści polecieli do tureckiej Antalyi! Goście oglądali Port od kuchni. Zimą polecimy z Coral...

Więcej…

I kwartał 2024 roku w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

71 938 Pasażerów wyruszyło w podróż z Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. w I kwartale 2024 roku, co stanowi 110% wykonania...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia