Komunikat – Koronawirus – zasady bezpiecznego podróżowania

W związku z pojawiającymi się przypadkami zachorowań na koronawirusa informujemy, iż Port Lotniczy Bydgoszcz jest w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz innymi podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo zdrowotne pasażerów. Monitorujemy sytuację i na bieżąco reagujemy na wszelkie zalecenia i instrukcje ochrony zdrowia publicznego. Bezpieczeństwo i zdrowie Pasażerów są absolutnie priorytetowe zarówno dla lotniska, jak i dla linii lotniczych.

W celu prewencyjnej weryfikacji gotowości służb i procedur, w dniu 5 lutego 2020 zorganizowaliśmy nadzwyczajne posiedzenie Zespołu Ochrony Lotniska z udziałem m.in. Wojewódzkiej i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego, Straży Granicznej, Policji, Izby Celnej, Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Bydgoszczy. Zgodnie z procedurami wdrożone są odpowiednie działania minimalizujące ryzyko rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych. Sukcesywnie umieszczamy na terenie terminala lotniska dodatkowe dozowniki z płynami do dezynfekcji rąk. Port Lotniczy Bydgoszcz jest przygotowany na reagowanie w przypadku wystąpienia zagrożeń epidemiologicznych.

Informujemy, iż w celu ochrony zdrowia Pasażerów, linia lotnicza Lufthansa podjęła decyzję o czasowej zmianie korekcie siatki połączeń z Bydgoszczy do Frankfurtu. Od 10 do 28 marca rejsy odbywać się będą w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Pragniemy podkreślić, iż obecnie bez przeszkód odbywają się rejsy Ryanair do Londynu Stansted, Londynu Luton, Birmingham, Dublina i Kijowa Boryspol, oraz codzienne loty PLL LOT do Warszawy. Dzięki rejsom do Warszawy, Pasażerowie mogą kontynuować podróż z Bydgoszczy w ponad 140 kierunkach na całym świecie. Bilety można kupować na stornach przewoźników lub w biurach podróży.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć o podstawowych zasadach profilaktycznych i diagnostycznych, których przestrzeganie ograniczy rozprzestrzenianie wirusów:

👉 szczególna dbałość o higienę/dezynfekcję rąk;
👉 unikanie w miarę możliwości przebywania w miejscach publicznych;
👉 stosowanie się do wszystkich zaleceń lokalnych władz oraz służb medycznych.

Jeśli byłeś/aś w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i zaobserwowałeś/aś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, bezzwłocznie skontaktuj się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego,

Jeżeli miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem, bezzwłocznie skontaktuj się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

W razie wątpliwości co do postępowania, prosimy dzwonić na infolinię NFZ: 0800-190-590.

koronawirus plakat

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii przedłużony

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 5 stycznia 2021 roku w sprawie zakazów w ruchu lotniczym (Poz. 25), przedłuża do dnia...

Więcej…

BREXIT – informacje dla podróżnych

1 stycznia 2021 Brexit w pełni wszedł w życie. Co się zmieniło? Jakie dokumenty potrzebne są, by lecieć do UK?...

Więcej…

Aktualizacja rozkładu lotów z dnia 02.01.2021

Decyzją linii lotniczej Ryanair  z dnia 01.01.2021  związanej z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020  w sprawie zakazów...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia