Komunikat – Koronawirus – zasady bezpiecznego podróżowania

W związku z pojawiającymi się przypadkami zachorowań na koronawirusa informujemy, iż Port Lotniczy Bydgoszcz jest w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz innymi podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo zdrowotne pasażerów. Monitorujemy sytuację i na bieżąco reagujemy na wszelkie zalecenia i instrukcje ochrony zdrowia publicznego. Bezpieczeństwo i zdrowie Pasażerów są absolutnie priorytetowe zarówno dla lotniska, jak i dla linii lotniczych.

W celu prewencyjnej weryfikacji gotowości służb i procedur, w dniu 5 lutego 2020 zorganizowaliśmy nadzwyczajne posiedzenie Zespołu Ochrony Lotniska z udziałem m.in. Wojewódzkiej i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego, Straży Granicznej, Policji, Izby Celnej, Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Bydgoszczy. Zgodnie z procedurami wdrożone są odpowiednie działania minimalizujące ryzyko rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych. Sukcesywnie umieszczamy na terenie terminala lotniska dodatkowe dozowniki z płynami do dezynfekcji rąk. Port Lotniczy Bydgoszcz jest przygotowany na reagowanie w przypadku wystąpienia zagrożeń epidemiologicznych.

Informujemy, iż w celu ochrony zdrowia Pasażerów, linia lotnicza Lufthansa podjęła decyzję o czasowej zmianie korekcie siatki połączeń z Bydgoszczy do Frankfurtu. Od 10 do 28 marca rejsy odbywać się będą w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Pragniemy podkreślić, iż obecnie bez przeszkód odbywają się rejsy Ryanair do Londynu Stansted, Londynu Luton, Birmingham, Dublina i Kijowa Boryspol, oraz codzienne loty PLL LOT do Warszawy. Dzięki rejsom do Warszawy, Pasażerowie mogą kontynuować podróż z Bydgoszczy w ponad 140 kierunkach na całym świecie. Bilety można kupować na stornach przewoźników lub w biurach podróży.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć o podstawowych zasadach profilaktycznych i diagnostycznych, których przestrzeganie ograniczy rozprzestrzenianie wirusów:

👉 szczególna dbałość o higienę/dezynfekcję rąk;
👉 unikanie w miarę możliwości przebywania w miejscach publicznych;
👉 stosowanie się do wszystkich zaleceń lokalnych władz oraz służb medycznych.

Jeśli byłeś/aś w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i zaobserwowałeś/aś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, bezzwłocznie skontaktuj się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego,

Jeżeli miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem, bezzwłocznie skontaktuj się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

W razie wątpliwości co do postępowania, prosimy dzwonić na infolinię NFZ: 0800-190-590.

koronawirus plakat

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Ferie zimowe w Dubaju z wylotem z Bydgoszczy

Ferie zimowe w Dubaju? Z wylotem z Bydgoszczy? To możliwe! Na Kujawach i Pomorzu, temperatura w ostatnich dniach nie przekracza...

Więcej…

Przyjazd do Polski spoza strefy Schengen

Zasady dla podróżnych przybywających do Polski spoza Unii Europejskiej, spoza strefy Schengen oraz spoza Turcji Podróżni niezależnie od środka transportu...

Więcej…

Wylot do Wielkiej Brytanii – zmiany w przepisach!

Wszyscy podróżni przybywający do Wielkiej Brytanii od 30 listopada są zobowiązani do przystąpienia do testu PCR w dniu 2. lub...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia