Inauguracyjny lot Bydgoszcz-Kraków

Dzisiaj odbył się inauguracyjny lot na trasie Bydgoszcz-Kraków. Z Krakowa do Bydgoszczy przyleciało 39 osób, a do Krakowa udało się 43 pasażerów.

Cieszymy się z otwarcia drugiego połączenia krajowego, które w znacznym stopniu ułatwi podróżowanie pasażerom z Regionu. Duże zainteresowanie pierwszymi lotami do Krakowa stanowi dobry prognostyk dla naszego potencjału w kontekście jesiennych nowości w rozkładzie lotów z BZG – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Nowe połączenia na trasie Bydgoszcz – Kraków w poniedziałki, środy i piątki realizowane będą dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Wylot z Bydgoszczy rano o 8:55, przylot do Krakowa o 10:05, natomiast wieczorny wylot z Bydgoszczy o 20:15, przylot do Krakowa o godz. 21:25.

We wtorki i czwartki rejsy będą się odbywać raz dziennie, wylot z BZG o godz. 12:15.

W soboty wyloty z BZG odbywać się będą rano o godz. 8:55, a w niedziele wieczorem o 20:15.

Nowe połączenia będą obsługiwane przez samolot ATR 72, przystosowany do przewozu 68 pasażerów. Lot do Krakowa trwa 70 minut.

Bilety można nabyć za pośrednictwem strony www.oltexpress.com oraz call center: +48 58 735 55 55. Cena 99 zł za przelot jest dostępna na każdym z rejsów, na połowie miejsc na pokładzie. Pozostałe ceny przelotów zaczynają się od 149 zł za rejs w jedną stronę.

Pasażer wylatujący do Krakowa z Bydgoszczy powinien zjawić się na lotnisku najpóźniej na 40 minut przed planowanym wylotem (jeśli posiada tylko bagaż podręczny). W przypadku jeśli podróżuje z bagażem rejestrowanym, czas ten wydłuża się do 1,5 h.

Przewoźnik w cenie biletu umożliwia przewóz 16 kg bagażu rejestrowanego (1 sztuka) oraz 8 kg bagażu podręcznego. Jeśli waga bagażu zostanie przekroczona, dopłata za nadbagaż wynosi 25 zł za każdy dodatkowy (rozpoczęty) kilogram. Bagaż podręczny nie powinien przekraczać wymiarów 55x40x20. Na pokładzie w czasie lotów krajowych OLT Express serwuje pasażerom posiłek oraz zimne i gorące napoje, niezależnie od pory dnia i długości lotu i ta usługa również wliczona jest w cenę biletu.

OLT Express oferuje także atrakcyjne zniżki dla dzieci, które w dniu wylotu nie ukończyły 18 roku życia. Pasażerowie ci mogą podróżować ze zniżką w wysokości 50 %. Dzieci do 2 lat podróżują bezpłatnie, a wózek przypisany do dziecka zabierany jest na pokład samolotu bez dodatkowych opłat.

Nowe Polskie Linie Lotnicze OLT Express powstały w 2011 roku z połączenia dwóch spółek: OLT Jetair oraz Yes Airways. Składowa nazwy „OLT” pochodzi od nazwy jednej z najstarszych linii lotniczych w Niemczech. Właścicielem OLT Express jest firma Amber Gold z Gdańska.

 

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Sezon letnich podróży w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Moc czarterowych kierunków, sezonowe rejsy do Krakowa i regularne loty trzech przewoźników. Taki będzie rozpoczynający się w niedzielę 31 marca,...

Więcej…

2023 rok w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

366 067 Pasażerów odprawił w 2023 roku Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. Natomiast w sezonie letnim minionego roku pobiliśmy rekord odprawionych Pasażerów...

Więcej…

Do Krakowa na majówkę z wylotem z Bydgoszczy!

Połączenie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Kujaw i Pomorza ponownie, w sezonie letnim, dołączy do siatki połączeń Portu Lotniczego...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia