Inauguracyjny lot Bydgoszcz-Kraków

Dzisiaj odbył się inauguracyjny lot na trasie Bydgoszcz-Kraków. Z Krakowa do Bydgoszczy przyleciało 39 osób, a do Krakowa udało się 43 pasażerów.

Cieszymy się z otwarcia drugiego połączenia krajowego, które w znacznym stopniu ułatwi podróżowanie pasażerom z Regionu. Duże zainteresowanie pierwszymi lotami do Krakowa stanowi dobry prognostyk dla naszego potencjału w kontekście jesiennych nowości w rozkładzie lotów z BZG – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Nowe połączenia na trasie Bydgoszcz – Kraków w poniedziałki, środy i piątki realizowane będą dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Wylot z Bydgoszczy rano o 8:55, przylot do Krakowa o 10:05, natomiast wieczorny wylot z Bydgoszczy o 20:15, przylot do Krakowa o godz. 21:25.

We wtorki i czwartki rejsy będą się odbywać raz dziennie, wylot z BZG o godz. 12:15.

W soboty wyloty z BZG odbywać się będą rano o godz. 8:55, a w niedziele wieczorem o 20:15.

Nowe połączenia będą obsługiwane przez samolot ATR 72, przystosowany do przewozu 68 pasażerów. Lot do Krakowa trwa 70 minut.

Bilety można nabyć za pośrednictwem strony www.oltexpress.com oraz call center: +48 58 735 55 55. Cena 99 zł za przelot jest dostępna na każdym z rejsów, na połowie miejsc na pokładzie. Pozostałe ceny przelotów zaczynają się od 149 zł za rejs w jedną stronę.

Pasażer wylatujący do Krakowa z Bydgoszczy powinien zjawić się na lotnisku najpóźniej na 40 minut przed planowanym wylotem (jeśli posiada tylko bagaż podręczny). W przypadku jeśli podróżuje z bagażem rejestrowanym, czas ten wydłuża się do 1,5 h.

Przewoźnik w cenie biletu umożliwia przewóz 16 kg bagażu rejestrowanego (1 sztuka) oraz 8 kg bagażu podręcznego. Jeśli waga bagażu zostanie przekroczona, dopłata za nadbagaż wynosi 25 zł za każdy dodatkowy (rozpoczęty) kilogram. Bagaż podręczny nie powinien przekraczać wymiarów 55x40x20. Na pokładzie w czasie lotów krajowych OLT Express serwuje pasażerom posiłek oraz zimne i gorące napoje, niezależnie od pory dnia i długości lotu i ta usługa również wliczona jest w cenę biletu.

OLT Express oferuje także atrakcyjne zniżki dla dzieci, które w dniu wylotu nie ukończyły 18 roku życia. Pasażerowie ci mogą podróżować ze zniżką w wysokości 50 %. Dzieci do 2 lat podróżują bezpłatnie, a wózek przypisany do dziecka zabierany jest na pokład samolotu bez dodatkowych opłat.

Nowe Polskie Linie Lotnicze OLT Express powstały w 2011 roku z połączenia dwóch spółek: OLT Jetair oraz Yes Airways. Składowa nazwy „OLT” pochodzi od nazwy jednej z najstarszych linii lotniczych w Niemczech. Właścicielem OLT Express jest firma Amber Gold z Gdańska.

 

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

[27.03.2020] UWAGA! Zakaz lotów wydłużony do 11.04.2020r.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 24 marca 2020r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym, wydłużony został zakaz wykonywania...

Więcej…

[20.03.2020] UWAGA! Czasowo nieczynny parking P1

Uwaga! W związku z  pracami remontowymi, czasowo nieczynny jest parking P1. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kierowanie się na parking administracyjny...

Więcej…

[19.03.2020] UWAGA! Czasowa zmiana sposobu funkcjonowania firmy

Wszyscy przeżywamy teraz szczególnie trudne chwile spowodowane zagrożeniem koronawirusem. Czasowo wstrzymane są wszystkie międzynarodowe i krajowe połączenia lotnicze z/do Polski....

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK