I kwartał 2022 roku w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

35 569 Pasażerów w I kwartale 2022 roku odprawił  Port Lotniczy Bydgoszcz, w pierwszych trzech miesiącach roku wykonane zostały 1504 operacje startów i lądowań. To dane, które wskazują na stabilizację sytuacji w lotnictwie cywilnym.

Początek 2022 roku, to czas sukcesywnej odbudowy ruchu pasażerskiego na regionalnym lotnisku, a także czas kiedy w całej Europie zmagano się z V falą koronawirusa. Koniec lutego i marzec przyniósł jednak stabilizację. Kraje takie jak Irlandia, czy Wielka Brytania rozpoczęły proces rezygnacji z obostrzeń wjazdowych dla Pasażerów, początkowo tych, którzy posiadali Unijny Certyfikat COVID-19, a następnie dla wszystkich podróżujących. Także w Polsce zrezygnowano z obowiązku przedstawiania dowodu szczepień bądź negatywnego wyniku w kierunku SARS-COV-2. Te decyzje powodują, iż coraz więcej osób decyduje się na podróże. Z dużą dozą ostrożności zakładać można, że kolejne miesiące przyniosą dalszy wzrost liczby Pasażerów.

Warto przypomnieć, iż letnia siatka połączeń to więcej lotów z Portu Lotniczego Bydgoszcz. Polskie Linie Lotnicze LOT realizują loty do Warszawy 6 razy w tygodniu – od poniedziałku do piątku oraz w niedziele. Godziny lotów zostały dostosowane tak, by z krótką nawet kilkudziesięciominutową przesiadką dostać się z Bydgoszczy do największych miast Europy, a także do Stanów Zjednoczonych oraz Kanady.

Więcej lotów z regionalnego lotniska oferuje irlandzki przewoźnik Ryanair. Rejsy do Londynu Stansted realizowane są w poniedziałki, środy, czwartki oraz piątki, natomiast od maja rejsy będą odbywać się 6 razy w tygodniu – od poniedziałku do soboty. Do Dublina loty realizowane są 2 razy w tygodniu – we wtorki i soboty, do Birmingham 3 razy w tygodniu w każdy wtorek, czwartek oraz sobotę, natomiast do Londynu Luton trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i niedziele.

Natomiast od czerwca touroperatorzy zapraszają na wakacje z wylotem z regionalnego lotniska. Biura podróży oferują wypoczynek m.in. na Riwierze Tureckiej, greckich wyspach, czy w Bułgarii.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

ORLEN w ruchu oficjalnie otwarty!

Od dzisiaj nasi Pasażerowie mogą korzystać z nowego punktu handlowego otwartego w hali ogólnodostępnej terminalu Lotniska Bydgoszcz. Tym samym ORLEN...

Więcej…

Informacja o składzie Zarządu Spółki

W dniu 27.07.2023 r. Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. dokonała zmian w składzie Zarządu Spółki. Pani Monika Mejsner-Hermelin dotychczasowy...

Więcej…

II KWARTAŁ 2023 ROKU W PORCIE LOTNICZYM BYDGOSZCZ S.A.

94 114 Pasażerów obsłużył w II kwartale Port Lotniczy Bydgoszcz S.A., co stanowi ponad 150% wykonania w porównaniu z analogicznym okresem...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia