Gwiazdy na niebie, czerwonym dywanie i w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

29. Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCamerimage co roku przyciąga na Kujawy i Pomorze mnóstwo gwiazd kinematografii – między innymi reżyserów, aktorów, scenarzystów, czy operatorów kamer. Celebrytów na czerwonym dywanie nie zabrakło także podczas tegorocznej edycji, wszyscy bezpiecznie wylądowali w Porcie Lotniczym Bydgoszcz.

Joel Coen – czterokrotny laureat Oscarów, Bruno Delbonnel – operator filmowy pracujący między innymi przy produkcji Harrego Pottera, Haley Bennett – aktorka znana m.in. z filmu „Dziewczyna z pociągu”, czy Tanya Lapointe i Denis Villeneuve – którzy wyreżyserowali kinowy hit tego roku „Diuna”. To tylko część z gwiazd, które w ostatnich dniach odwiedziły region, korzystając z Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Festiwal EnergaCamerimage jest marką budowaną od lat, rozpoznawaną niemal na całym świecie. Co roku mieszkańcy regionu mogą spotkać się i porozmawiać z największymi gwiazdami kinematografii – mówi Kazimierz Suwała, dyrektor Europejskiego Centrum Filmowego EnergaCamerimage w Toruniu. – Przy organizacji Festiwalu współpracujemy z wieloma podmiotami – to hotele, restauracje, a także Port Lotniczy Bydgoszcz, który jest oknem na świat województwa kujawsko-pomorskiego i co roku wspiera nas podczas organizacji przelotów gości VIP.

Już w czwartek 18 listopada na galę EnergaCamerimage z lotniska w Londynie Luton przyleciało część uczestników festiwalu. Goście i Laureaci, a także uczestnicy warsztatów Festiwalu, korzystali z usług Lotniska Bydgoszcz przylatując samolotami general aviation, m.in. na pokładzie odrzutowca Challenger 850 Mitsubishi, tj. jednym z największych i najbardziej luksusowych samolotów w swojej klasie – zabierającym na pokład nawet 50 pasażerów.

Obsługa lotów typu General Aviation, czyli prywatnych rejsów wymaga od nas indywidualnego podejścia do Pasażera. Gwiazdy cenią sobie prywatność, szybką i profesjonalną obsługę oraz komfort. Doświadczenie naszych pracowników oraz ich profesjonalizm są wysoko oceniane przez kontrahentów Portu, czego efektem jest obsługa gości VIP. Od lat obsługujemy operacje lotnicze w ramach Festiwalu i wierzę, że ta współpraca będzie kontynuowana podczas kolejnych edycji – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

Na kolejną, już 30. edycję festiwalu i wizytę gwiazd kinematografii światowej sławy w naszym regionie musimy poczekać rok. W tym czasie zapraszamy na naszą stronę internetową oraz media społecznościowe, gdzie dzielimy się fotografiami z lądowań ciekawych maszyn. Zachęcamy również do skorzystania z oferty lotów rejsowych. W sezonie zimowym z Portu Lotniczego Bydgoszcz realizowane są połączenia do Londynu Luton, Londynu Stansted, Birmingham, Dublina, Kijowa oraz do Warszawy.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

II kwartał w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Port Lotniczy Bydgoszcz podsumowuje wyniki za II kwartał 2024 roku. Bydgoskie lotnisko wciąż na fali wzrostu! Sezon wakacyjny również z...

Więcej…

Majorka z Bydgoszczy bliżej niż ci się wydaje!

Wakacje pod palmami? Leć z Bydgoszczy do Palmy! Majorka to kolejny letni kierunek, który dołączył do siatki połączeń regionalnego lotniska....

Więcej…

Goście z Azji w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Województwo Kujawsko-Pomorskie gościło przedstawicieli Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej, któremu przewodniczy prezes Hu Xinyuan. Wizyta w ramach Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, była również...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia