Gwiazdy na niebie, czerwonym dywanie i w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

29. Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCamerimage co roku przyciąga na Kujawy i Pomorze mnóstwo gwiazd kinematografii – między innymi reżyserów, aktorów, scenarzystów, czy operatorów kamer. Celebrytów na czerwonym dywanie nie zabrakło także podczas tegorocznej edycji, wszyscy bezpiecznie wylądowali w Porcie Lotniczym Bydgoszcz.

Joel Coen – czterokrotny laureat Oscarów, Bruno Delbonnel – operator filmowy pracujący między innymi przy produkcji Harrego Pottera, Haley Bennett – aktorka znana m.in. z filmu „Dziewczyna z pociągu”, czy Tanya Lapointe i Denis Villeneuve – którzy wyreżyserowali kinowy hit tego roku „Diuna”. To tylko część z gwiazd, które w ostatnich dniach odwiedziły region, korzystając z Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Festiwal EnergaCamerimage jest marką budowaną od lat, rozpoznawaną niemal na całym świecie. Co roku mieszkańcy regionu mogą spotkać się i porozmawiać z największymi gwiazdami kinematografii – mówi Kazimierz Suwała, dyrektor Europejskiego Centrum Filmowego EnergaCamerimage w Toruniu. – Przy organizacji Festiwalu współpracujemy z wieloma podmiotami – to hotele, restauracje, a także Port Lotniczy Bydgoszcz, który jest oknem na świat województwa kujawsko-pomorskiego i co roku wspiera nas podczas organizacji przelotów gości VIP.

Już w czwartek 18 listopada na galę EnergaCamerimage z lotniska w Londynie Luton przyleciało część uczestników festiwalu. Goście i Laureaci, a także uczestnicy warsztatów Festiwalu, korzystali z usług Lotniska Bydgoszcz przylatując samolotami general aviation, m.in. na pokładzie odrzutowca Challenger 850 Mitsubishi, tj. jednym z największych i najbardziej luksusowych samolotów w swojej klasie – zabierającym na pokład nawet 50 pasażerów.

Obsługa lotów typu General Aviation, czyli prywatnych rejsów wymaga od nas indywidualnego podejścia do Pasażera. Gwiazdy cenią sobie prywatność, szybką i profesjonalną obsługę oraz komfort. Doświadczenie naszych pracowników oraz ich profesjonalizm są wysoko oceniane przez kontrahentów Portu, czego efektem jest obsługa gości VIP. Od lat obsługujemy operacje lotnicze w ramach Festiwalu i wierzę, że ta współpraca będzie kontynuowana podczas kolejnych edycji – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

Na kolejną, już 30. edycję festiwalu i wizytę gwiazd kinematografii światowej sławy w naszym regionie musimy poczekać rok. W tym czasie zapraszamy na naszą stronę internetową oraz media społecznościowe, gdzie dzielimy się fotografiami z lądowań ciekawych maszyn. Zachęcamy również do skorzystania z oferty lotów rejsowych. W sezonie zimowym z Portu Lotniczego Bydgoszcz realizowane są połączenia do Londynu Luton, Londynu Stansted, Birmingham, Dublina, Kijowa oraz do Warszawy.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Przyjazd do Polski spoza strefy Schengen

Zasady dla podróżnych przybywających do Polski spoza Unii Europejskiej, spoza strefy Schengen oraz spoza Turcji Podróżni niezależnie od środka transportu...

Więcej…

Wylot do Wielkiej Brytanii – zmiany w przepisach!

Wszyscy podróżni przybywający do Wielkiej Brytanii od 30 listopada są zobowiązani do przystąpienia do testu PCR w dniu 2. lub...

Więcej…

Wakacje 2022 w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Letnie Wakacje w pięciu kierunkach! Trzy kraje, dwa z siedmiu cudów świata starożytnego, dziesięć połączeń tygodniowo i mnóstwo możliwości spędzenia...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia