Gwiazdy na niebie, czerwonym dywanie i w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

29. Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCamerimage co roku przyciąga na Kujawy i Pomorze mnóstwo gwiazd kinematografii – między innymi reżyserów, aktorów, scenarzystów, czy operatorów kamer. Celebrytów na czerwonym dywanie nie zabrakło także podczas tegorocznej edycji, wszyscy bezpiecznie wylądowali w Porcie Lotniczym Bydgoszcz.

Joel Coen – czterokrotny laureat Oscarów, Bruno Delbonnel – operator filmowy pracujący między innymi przy produkcji Harrego Pottera, Haley Bennett – aktorka znana m.in. z filmu „Dziewczyna z pociągu”, czy Tanya Lapointe i Denis Villeneuve – którzy wyreżyserowali kinowy hit tego roku „Diuna”. To tylko część z gwiazd, które w ostatnich dniach odwiedziły region, korzystając z Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Festiwal EnergaCamerimage jest marką budowaną od lat, rozpoznawaną niemal na całym świecie. Co roku mieszkańcy regionu mogą spotkać się i porozmawiać z największymi gwiazdami kinematografii – mówi Kazimierz Suwała, dyrektor Europejskiego Centrum Filmowego EnergaCamerimage w Toruniu. – Przy organizacji Festiwalu współpracujemy z wieloma podmiotami – to hotele, restauracje, a także Port Lotniczy Bydgoszcz, który jest oknem na świat województwa kujawsko-pomorskiego i co roku wspiera nas podczas organizacji przelotów gości VIP.

Już w czwartek 18 listopada na galę EnergaCamerimage z lotniska w Londynie Luton przyleciało część uczestników festiwalu. Goście i Laureaci, a także uczestnicy warsztatów Festiwalu, korzystali z usług Lotniska Bydgoszcz przylatując samolotami general aviation, m.in. na pokładzie odrzutowca Challenger 850 Mitsubishi, tj. jednym z największych i najbardziej luksusowych samolotów w swojej klasie – zabierającym na pokład nawet 50 pasażerów.

Obsługa lotów typu General Aviation, czyli prywatnych rejsów wymaga od nas indywidualnego podejścia do Pasażera. Gwiazdy cenią sobie prywatność, szybką i profesjonalną obsługę oraz komfort. Doświadczenie naszych pracowników oraz ich profesjonalizm są wysoko oceniane przez kontrahentów Portu, czego efektem jest obsługa gości VIP. Od lat obsługujemy operacje lotnicze w ramach Festiwalu i wierzę, że ta współpraca będzie kontynuowana podczas kolejnych edycji – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

Na kolejną, już 30. edycję festiwalu i wizytę gwiazd kinematografii światowej sławy w naszym regionie musimy poczekać rok. W tym czasie zapraszamy na naszą stronę internetową oraz media społecznościowe, gdzie dzielimy się fotografiami z lądowań ciekawych maszyn. Zachęcamy również do skorzystania z oferty lotów rejsowych. W sezonie zimowym z Portu Lotniczego Bydgoszcz realizowane są połączenia do Londynu Luton, Londynu Stansted, Birmingham, Dublina, Kijowa oraz do Warszawy.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Sezon letnich podróży w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Moc czarterowych kierunków, sezonowe rejsy do Krakowa i regularne loty trzech przewoźników. Taki będzie rozpoczynający się w niedzielę 31 marca,...

Więcej…

2023 rok w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

366 067 Pasażerów odprawił w 2023 roku Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. Natomiast w sezonie letnim minionego roku pobiliśmy rekord odprawionych Pasażerów...

Więcej…

Do Krakowa na majówkę z wylotem z Bydgoszczy!

Połączenie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Kujaw i Pomorza ponownie, w sezonie letnim, dołączy do siatki połączeń Portu Lotniczego...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia