Gorąca Linia- podsumowanie


Oto odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, które usłyszeliśmy podczas 4 dni z 'Gorącą Linią' dedykowaną nowemu połączeniu do Rzymu. Pamiętajcie, że cały czas do waszej dyspozycji jest nasz Punkt Informacji (Tel: +48 52 365-47-00) oraz Kasa Biletowa (Tel: +48 52 365-46-86)!

Gdzie można rezerwować bilety?

Rezerwacji można dokonywać w kasie biletowej Portu Lotniczego Bydgoszcz (kasa@bzg.aero, 52 365-46-86) w biurach podróży oraz na stronie przewoźnika: mistralair.it

Jakie są limity bagażowe?

W cenie biletu otrzymują państwo możliwość podróży z bagażem podręcznym o wadze max. 5kg i wymiarach 55x35x25cm oraz bagażem rejestrowanym o wadze do 15kg.

Gdzie można dokonywać rezerwacji grupowych?

Zapytania dotyczące rezerwacji grupowych należy kierować na adres: mistralbooking@posteitaliane.it

Od kiedy będzie można polecieć z Bydgoszczy do Rzymu?

Pierwszy lot na trasie Bydgoszcz-Rzym odbędzie się 16 czerwca.

Jakie są godziny i dni operowania?

Samolot linii MistralAir będzie wykonywał loty w poniedziałki i czwartki. Samolot z Rzymu Fiumicino będzie startował o godzinie 11:55. Lądowanie w Bydgoszczy przewidziano na godzinę 14:25. W podróż powrotną maszyna wyruszy o godzinie 15:10 i wyląduje na lotnisku Rzym-Fiumicino o godzinie 17:35.

Czy dostępna jest odprawa on-line?

W tym momencie odprawa on-line nie jest możliwa. W związku z tym prosimy o przybycie na lotnisko z odpowiednim wyprzedzeniem, gwarantującym odprawę przy stanowisku check-in.

Jakim samolotem będzie obsługiwane połączenie?

Pasażerowie do Rzymu będą podróżować samolotem Boeing 737-300 ze 148 miejscami na pokładzie.

Czy podróżując z dzieckiem do 2 lat poniosę  dodatkowe koszty?

Tak, do biletu opiekuna zostanie doliczona dopłata 5,25 euro (w jedną stronę).

Jak dojadę z Lotniska Fiumicino do Rzymu?

Dojazd autobusem

Z lotniska do Rzymu oraz okolicznych miast jeździ wielu przewoźników autobusowych. Autobusy firmy Cotral zatrzymują się naprzeciwko wyjścia z hali przylotów terminala nr 2.  Aby dojść do przystanku należy iść za znakami „Regional Bus Station”. Cotral zatrzymuje się w Rzymie m.in. w Piazza dei Cinquecento (naprzeciwko Muzeum Narodowego), przy stacji metra A Cornelia oraz stacji metra B Eur-Magliana. Bilety można kupić na pokładzie autobusu lub w kioskach. SIT Bus Shuttle to przewoźnik, który jeździ do Rzymu (Roma Termini), Watykanu, Grosseto, Orbetello Scalo, Paganico i Sieny. Autobusy zatrzymują się naprzeciwko wyjścia z terminala nr 3. Terravision również zatrzymuje się w pobliżu wyjścia terminala nr 3. Przystankiem końcowym jest stacja kolejowa Termini przy ulicy Marsala. Koszt przejazdu to 4 euro.

Dojazd taksówką

Postoje taksówek znajdują się przyjściu z terminali nr 1, 2 oraz 3. Orientacyjne ceny: przejazd do centrum Rzymu 45-55 euro, targi rzymskie 25 euro i lotnisko Ciampino 50 euro. W cenę wliczone są przewóz bagażu oraz maksymalnie 4 osoby. Zwracamy uwagę, aby korzystać tylko i wyłączenie z oficjalnych taksówek zatrzymujących się w wyznaczonych do tego miejscach.

Dojazd samochodem

Międzynarodowe lotnisko im. Leonardo da Vinci jest zlokalizowane około 30 km od centrum Rzymu i łatwo dostępne poprzez obwodnicę Rzymu GRA (Grande Raccordo Anulare) i następnie autostradę A91 Rzym – Fiumicino.

Na lotnisku funkcjonuje kilkanaście wypożyczalni samochodów. Największe z nich to Avis, Europcar, Hertz i Sixt. Ich biura zlokalizowane są w Torre Uffici 2. Miejsce to jest łatwo dostępne poprzez pieszy tunel, który jest łącznikiem z terminalem. Znaki kierujące do biur są zlokalizowane w hali przylotów.

Dojazd pociągiem

Najszybszym sposobem dotarcia z lotniska do miasta jest pociąg. Stacja kolejowa znajduje się tuż obok terminalu lotniska w Rzymie. Włoskie koleje Trenitalia oferują dwa typy pociągów: Leonardo Express oraz regionalny pociąg FL1. Pierwszy z pociągów jedzie tylko do stacji Termini i bilet kosztuje 14 euro, pociąg regionalny zatrzymuje się na innych stacjach, takich jak Rzym Tiburtina. Oba pociągi odjeżdżają co 15 minut.

Czy dziecku przysługuje bagaż podręczny i rejestrowany? 

 Tak, warunkiem jest ukończenie 2 roku życia. 

Czy mogę zabrać w podróż wózek dziecięcy?

Tak. Przed samym wejściem do samolotu wózek zabierany jest przez pracownika lotniska i chowany w luku. Do samolotu dziecko trzeba wnieść na rękach. Po wylądowaniu wózek oddawany jest natychmiast po opuszczaniu pokładu, by umożliwić swobodne poruszanie się po lotnisku.

Jak przewozić płyny w bagażu podręcznym?

Do bagażu podręcznego można zabrać maksymalnie 1 litr płynów w pojemnikach do 100 ml. Dotyczy to m.in. szamponu, płynu do płukania ust, płynnych balsamów do ciała, napojów, alkoholu. Jeśli chcesz zabrać na pokład coś do picia, najlepiej kup napój w hali odlotów, już po odprawie. 
 

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Marzec na bydgoskim lotnisku

W marcu z Portu Lotniczego Bydgoszcz SA obsłużone zostały 296 operacje lotnicze. Lotnisko odprawiło 638 Podróżnych. Pasażerowie przylecieli do Bydgoszczy...

Więcej…

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Więcej…

Wznowienie lotów do Warszawy

Polskie Linie Lotnicze LOT od poniedziałku 29 marca wznawiają rejsy na trasie Bydgoszcz-Warszawa. Loty odbywać się będą 3 razy w...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia