Gorąca Linia- podsumowanie


Oto odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, które usłyszeliśmy podczas 4 dni z 'Gorącą Linią’ dedykowaną nowemu połączeniu do Rzymu. Pamiętajcie, że cały czas do waszej dyspozycji jest nasz Punkt Informacji (Tel: +48 52 365-47-00) oraz Kasa Biletowa (Tel: +48 52 365-46-86)!

Gdzie można rezerwować bilety?

Rezerwacji można dokonywać w kasie biletowej Portu Lotniczego Bydgoszcz (kasa@bzg.aero, 52 365-46-86) w biurach podróży oraz na stronie przewoźnika: mistralair.it

Jakie są limity bagażowe?

W cenie biletu otrzymują państwo możliwość podróży z bagażem podręcznym o wadze max. 5kg i wymiarach 55x35x25cm oraz bagażem rejestrowanym o wadze do 15kg.

Gdzie można dokonywać rezerwacji grupowych?

Zapytania dotyczące rezerwacji grupowych należy kierować na adres: mistralbooking@posteitaliane.it

Od kiedy będzie można polecieć z Bydgoszczy do Rzymu?

Pierwszy lot na trasie Bydgoszcz-Rzym odbędzie się 16 czerwca.

Jakie są godziny i dni operowania?

Samolot linii MistralAir będzie wykonywał loty w poniedziałki i czwartki. Samolot z Rzymu Fiumicino będzie startował o godzinie 11:55. Lądowanie w Bydgoszczy przewidziano na godzinę 14:25. W podróż powrotną maszyna wyruszy o godzinie 15:10 i wyląduje na lotnisku Rzym-Fiumicino o godzinie 17:35.

Czy dostępna jest odprawa on-line?

W tym momencie odprawa on-line nie jest możliwa. W związku z tym prosimy o przybycie na lotnisko z odpowiednim wyprzedzeniem, gwarantującym odprawę przy stanowisku check-in.

Jakim samolotem będzie obsługiwane połączenie?

Pasażerowie do Rzymu będą podróżować samolotem Boeing 737-300 ze 148 miejscami na pokładzie.

Czy podróżując z dzieckiem do 2 lat poniosę  dodatkowe koszty?

Tak, do biletu opiekuna zostanie doliczona dopłata 5,25 euro (w jedną stronę).

Jak dojadę z Lotniska Fiumicino do Rzymu?

Dojazd autobusem

Z lotniska do Rzymu oraz okolicznych miast jeździ wielu przewoźników autobusowych. Autobusy firmy Cotral zatrzymują się naprzeciwko wyjścia z hali przylotów terminala nr 2.  Aby dojść do przystanku należy iść za znakami „Regional Bus Station”. Cotral zatrzymuje się w Rzymie m.in. w Piazza dei Cinquecento (naprzeciwko Muzeum Narodowego), przy stacji metra A Cornelia oraz stacji metra B Eur-Magliana. Bilety można kupić na pokładzie autobusu lub w kioskach. SIT Bus Shuttle to przewoźnik, który jeździ do Rzymu (Roma Termini), Watykanu, Grosseto, Orbetello Scalo, Paganico i Sieny. Autobusy zatrzymują się naprzeciwko wyjścia z terminala nr 3. Terravision również zatrzymuje się w pobliżu wyjścia terminala nr 3. Przystankiem końcowym jest stacja kolejowa Termini przy ulicy Marsala. Koszt przejazdu to 4 euro.

Dojazd taksówką

Postoje taksówek znajdują się przyjściu z terminali nr 1, 2 oraz 3. Orientacyjne ceny: przejazd do centrum Rzymu 45-55 euro, targi rzymskie 25 euro i lotnisko Ciampino 50 euro. W cenę wliczone są przewóz bagażu oraz maksymalnie 4 osoby. Zwracamy uwagę, aby korzystać tylko i wyłączenie z oficjalnych taksówek zatrzymujących się w wyznaczonych do tego miejscach.

Dojazd samochodem

Międzynarodowe lotnisko im. Leonardo da Vinci jest zlokalizowane około 30 km od centrum Rzymu i łatwo dostępne poprzez obwodnicę Rzymu GRA (Grande Raccordo Anulare) i następnie autostradę A91 Rzym – Fiumicino.

Na lotnisku funkcjonuje kilkanaście wypożyczalni samochodów. Największe z nich to Avis, Europcar, Hertz i Sixt. Ich biura zlokalizowane są w Torre Uffici 2. Miejsce to jest łatwo dostępne poprzez pieszy tunel, który jest łącznikiem z terminalem. Znaki kierujące do biur są zlokalizowane w hali przylotów.

Dojazd pociągiem

Najszybszym sposobem dotarcia z lotniska do miasta jest pociąg. Stacja kolejowa znajduje się tuż obok terminalu lotniska w Rzymie. Włoskie koleje Trenitalia oferują dwa typy pociągów: Leonardo Express oraz regionalny pociąg FL1. Pierwszy z pociągów jedzie tylko do stacji Termini i bilet kosztuje 14 euro, pociąg regionalny zatrzymuje się na innych stacjach, takich jak Rzym Tiburtina. Oba pociągi odjeżdżają co 15 minut.

Czy dziecku przysługuje bagaż podręczny i rejestrowany? 

 Tak, warunkiem jest ukończenie 2 roku życia. 

Czy mogę zabrać w podróż wózek dziecięcy?

Tak. Przed samym wejściem do samolotu wózek zabierany jest przez pracownika lotniska i chowany w luku. Do samolotu dziecko trzeba wnieść na rękach. Po wylądowaniu wózek oddawany jest natychmiast po opuszczaniu pokładu, by umożliwić swobodne poruszanie się po lotnisku.

Jak przewozić płyny w bagażu podręcznym?

Do bagażu podręcznego można zabrać maksymalnie 1 litr płynów w pojemnikach do 100 ml. Dotyczy to m.in. szamponu, płynu do płukania ust, płynnych balsamów do ciała, napojów, alkoholu. Jeśli chcesz zabrać na pokład coś do picia, najlepiej kup napój w hali odlotów, już po odprawie. 
 

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Początek wakacyjnych podróży i słoneczna niespodzianka na zimę z wylotem z Bydgoszcz

Bydgoskie lotnisko zaczęło wakacje – pierwsi turyści polecieli do tureckiej Antalyi! Goście oglądali Port od kuchni. Zimą polecimy z Coral...

Więcej…

Sezon letnich podróży w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Moc czarterowych kierunków, sezonowe rejsy do Krakowa i regularne loty trzech przewoźników. Taki będzie rozpoczynający się w niedzielę 31 marca,...

Więcej…

2023 rok w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

366 067 Pasażerów odprawił w 2023 roku Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. Natomiast w sezonie letnim minionego roku pobiliśmy rekord odprawionych Pasażerów...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia