Fuerteventura! Dlaczego warto?

Fuerteventura to nowość w naszej tegorocznej wakacyjnej ofercie. W 2013 roku  wyspa ta została wybrana na najchętniej odwiedzane miejsce w archipelagu wysp kanaryjskich wg rankingu  serwisu Trip Advisor. Zachęcamy do zapoznania się z opisem tej pięknej wyspy, a następnie do jej odwiedzenia.

Fuerteventura należy do archipelagu Wysp Kanaryjskich i jest drugą co do wielkości wyspą tego archipelagu. Historia tej wyspy rozpoczęła się aż 21 milionów lat temu. Jest to najstarsza wyspa tego archipelagu, położona  zaledwie 100 km od afrykańskich nabrzeży. Nazwa wyspy pochodzi od panującego tam klimatu – „fuerte” to silny, a „viento” to wiatr.

Powodem tego, że Fuerteventura jest uwielbiana przez turystów to niesamowite, dziewicze plaże. Jest to prawdziwy raj dla osób szukających długich plaż z jasnym piaskiem prosto z Sahary. Jeśli do tego dodamy krystalicznie czystą wodę oraz wspaniałe warunki do sportów wodnych, mamy pełen obraz tej fascynującej wyspy. Gdy wypoczniemy na plaży, warto ruszyć w głąb lądu. Choć krajobraz jest pustynny i dosyć monotonny, to w wielu miejscach znajdziemy niezapomniane widoki.

Na wyspie znajduje się około 150 plaż. Charakteryzują się one dużą szerokością oraz pięknym, białym piaskiem. Najpiękniejszą z nich jest plaża o nazwie „Sotavento” na południu wyspy. Jej długość to 9 km, a szerokość w niektórych miejscach to nawet 1 km! Z racji jej wielkości nie grozi nam tutaj tłok, a przepiękne widoki są gwarantowane.

Jeśli lubimy spędzać wakacje aktywnie, to warto skorzystać z jednego z pieszych lub rowerowych szlaków. Choć krajobraz jest tu stosunkowo płaski, to najwyższa góra na wyspie Pico de Jandia wznosi się na wysokość 807 metrów. Jest ona położona w południowej części wyspy w regionie Jandia. Jeżeli chcemy poznać historię wyspy, to punktem obowiązkowym musi być wizyta w mieście Betancuria.  Znajdziemy tam piękną katedrę oraz muzea. Warto wypożyczyć samochód, aby zobaczyć życie na wsi. W niektórych miejscach rolnicy korzystają z wielbłądów. Podczas takiej podróży warto zatrzymać się w jednej z okolicznych restauracji i zjeść lokalny specjał – jagnięcinę.  Jeden dzień warto poświęcić na rejs na pobliską wyspę Lanzarote. Jest to wulkaniczna wyspa warta naszej jednodniowej wizyty. Rejs promem trwa około jednej godziny.

Często występujące silne wiatry stwarzają świetne warunki do uprawiania sportów wodnych. Przez cały rok tłumnie przylatują amatorzy windsurfingu, aby skorzystać z wielu miejscówek na wyspie. Corocznie odbywa się tutaj puchar świata w windsurfingu. Również osoby uprawiające nurkowanie nie wylecą z wyspy zawiedzione. Od niedawna funkcjonuje park wodny Baku. Z miast Jandia, Costa Calma oraz Castillo codziennie jeżdżą autobusy, którymi tam dojedziemy.

Warunki, które panują na wyspie pozwalają na wypoczynek przez cały rok. Z powodu silnych wiatrów znad Sahary klimat jest suchy, a temperatura waha się pomiędzy 25*C a 30*C. Choć wyspa ta jest położna blisko wybrzeży afrykańskich, nie są wymagane żadne szczepienia, a z podstawowych świadczeń medycznych można skorzystać za pomocą Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), którą można uzyskać w oddziale NFZ.

Loty z Bydgoszczy na Fuerteventurę będą dostępne w nadchodzące wakacje w 2015 roku. Wycieczki są już w sprzedaży w biurach podróży.

 

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Sezon letnich podróży w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Moc czarterowych kierunków, sezonowe rejsy do Krakowa i regularne loty trzech przewoźników. Taki będzie rozpoczynający się w niedzielę 31 marca,...

Więcej…

2023 rok w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

366 067 Pasażerów odprawił w 2023 roku Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. Natomiast w sezonie letnim minionego roku pobiliśmy rekord odprawionych Pasażerów...

Więcej…

Do Krakowa na majówkę z wylotem z Bydgoszczy!

Połączenie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Kujaw i Pomorza ponownie, w sezonie letnim, dołączy do siatki połączeń Portu Lotniczego...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia