Dziennikarze z Ukrainy odwiedzają nasz Region

Dziennikarze z Ukrainy odwiedzają Kujawsko-Pomorskie. Zwiedzą najciekawsze atrakcje regionu, spotkają się też z przedstawicielami biznesu i edukacji. Wizyta studyjna jest elementem promocji województwa.

We wtorek samolotem z Kijowa do Bydgoszczy przyleciała grupa przedstawicieli czołowych mediów Ukraińskich. W ciągu 5 dni zwiedzą Bydgoszcz, Toruń, Chełmno i Ciechocinek, zobaczą wybrane atrakcje turystyczne, spotkają się również z kluczowymi bydgoskimi firmami, m.in. PESA i Abramczyk oraz z władzami Wyższej Szkoły Gospodarki. Efektem wizyty będą publikacje i artykuły w ukraińskich portalach biznesowych i turystycznych.

Jest nam niezmiernie miło gościć dziennikarzy z Ukrainy w naszym regionie. Pokażemy im najciekawsze miejsca na Kujawach i Pomorzu – atrakcje Bydgoszczy, Torunia, Chełmna i piękno lokalnej agroturystyki. Jesteśmy przekonani, że w swoich materiałach po wizycie pokażą województwo, jako niezwykłe miejsce, którym można się zachwycić – mówi marszałek Piotr Całbecki.

– Połączenia lotnicze z Ukrainy do Portu Lotniczego Bydgoszcz SA, w tym realizowane przez Ryanair loty z Kijowa-Boryspol, zwiększają dostępność komunikacyjną do naszego województwa, zwiększają również jego atrakcyjność, zarówno pod kątem ruchu turystycznego, jak i rozwoju współpracy biznesowej. – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA

„Bardzo cieszę się z wizyty przedstawicieli mediów ukraińskich w naszym mieście. Jako konsul honorowy Ukrainy w Bydgoszczy, widzę ogromny postęp i potencjał w dalszym budowaniu relacji pomiędzy naszymi krajami. W codziennej działalności staramy się zacieśniać kontakty Ukraińców z Polakami, także w dziedzinach kultury, gospodarki i nauki. Trwająca właśnie wizyta studyjna z pewnością przybliży Ukraińcom nasz Region i pozwoli stwierdzić, że jest on niezwykle przyjazny dla przedstawicieli innych narodów i kultur. Jako Prezydent Wyższej Szkoły Gospodarki, uczelni o bardzo wysokim stopniu umiędzynarodowienia, cieszę się, że będą mogli Państwo zobaczyć nasz kampus i warunki, jakie stworzyliśmy m.in. Ukraińcom do studiowania i adaptowania się w naszym środowisku. Mamy bardzo wielu studentów, ale także pracowników z Ukrainy. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy wraz z Konsulatem Honorowym Ukrainy aktywnie tworzy także sieć powiązań gospodarczych poprzez m.in. analogiczne wyjazdy studyjne naszych przedstawicieli nauki, biznesu i kultury do Lwowa, Kijowa i innych miast Ukrainy. Jako jedyna Uczelnia w Polsce WSG ma oficjalne przedstawicielstwo w Kijowie. Bardzo aktywnie współdziałamy także z władzami Regionu. Podsumowując – serdecznie witam Państwa w Bydgoszczy i życzę wielu zachwytów i wrażeń, ale także ogromu praktycznej wiedzy o naszym Mieście i Regionie i o tym, że więcej nas łączy niż dzieli.” – mówi Krzysztof Sikora, Konsul Honorowy Ukrainy w Kujawsko-Pomorskim.

– Cieszy nas, mieszkańców Torunia, jak i blisko 2,5 miliona turystów, odwiedzających rocznie perełkę średniowiecznego gotyku, jakim jest Toruń,  możliwość dogodnego połączenia lotniczego, które tak otwiera nas na świat jak i świat sprowadza do nas. Obyśmy tę szansę współpracy z Ukrainą wykorzystali maksymalnie – mówi Michał Zaleski, Prezydent Miasta Torunia.

– Miło mi gościć  podczas wizyty studyjnej dziennikarzy z Ukrainy. Cieszę się, że uwzględnili Państwo w swoich wojażach  przyjazd do naszego pięknego miasteczka. Chełmno, jak zawsze gościnne,  gwarantuje atrakcyjny pobyt i liczy na przyjazne wspomnienia, promujące nasze miasto. – mówi Artur Mikiewicz, Burmistrza Miasta Chełmna.

“Trasa z Bydgoszczy do Kijowa realizowana jest od 28 października 2018 roku i cieszy się olbrzymią popularnością zarówno po stronie polskiej jak i ukraińskiej. Połączenie jest realizowane 2 razy w tygodniu i jest częścią letniego rozkładu lotów Ryanaira z Bydgoszczy. Pasażerowie Ryanaira mają do dyspozycji 6 tras z Bydgoszczy – do Birmingham, Dublina, Glasgow, Londynu Stansted oraz Londynu Luton. Bilety w promocyjnej cenie od 39 zł na podróż z Bydgoszczy do Kijowa w lipcu dostęne są na Ryanair.com jedynie do czwartku (20 czerwca) do północy. Aby zdążyć z rezerwacją, najlepiej wejść na stronę www.ryanair.com już teraz.” – mówi Olga Pawlonka, Sales and Marketing Manager CEE & Balkans Ryanair.

 

 

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Dobry początek roku na bydgoskim lotnisku

Port Lotniczy Bydgoszcz ogłosił wyniki z pierwszego miesiąca roku. W styczniu lotnisko odprawiło 31 077 Pasażerów, czyli o 4,5 %...

Więcej…

Pierwszy lot do Tel Awiwu

Komplet pasażerów wyleciał z bydgoskiego lotniska do Tel Awiwu. Rejsy zaplanowano również na jesień. To pierwsza z nowości w tym...

Więcej…

Przeniesienie przystanku autobusowego

Drodzy Pasażerowie Od dnia 16 stycznia przystanek autobusu nr 80 zostaje czasowo przeniesiony przed główne wejście do terminalu pasażerskiego.  ...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK