Dziennikarze z Ukrainy odwiedzają nasz Region

Dziennikarze z Ukrainy odwiedzają Kujawsko-Pomorskie. Zwiedzą najciekawsze atrakcje regionu, spotkają się też z przedstawicielami biznesu i edukacji. Wizyta studyjna jest elementem promocji województwa.

We wtorek samolotem z Kijowa do Bydgoszczy przyleciała grupa przedstawicieli czołowych mediów Ukraińskich. W ciągu 5 dni zwiedzą Bydgoszcz, Toruń, Chełmno i Ciechocinek, zobaczą wybrane atrakcje turystyczne, spotkają się również z kluczowymi bydgoskimi firmami, m.in. PESA i Abramczyk oraz z władzami Wyższej Szkoły Gospodarki. Efektem wizyty będą publikacje i artykuły w ukraińskich portalach biznesowych i turystycznych.

Jest nam niezmiernie miło gościć dziennikarzy z Ukrainy w naszym regionie. Pokażemy im najciekawsze miejsca na Kujawach i Pomorzu – atrakcje Bydgoszczy, Torunia, Chełmna i piękno lokalnej agroturystyki. Jesteśmy przekonani, że w swoich materiałach po wizycie pokażą województwo, jako niezwykłe miejsce, którym można się zachwycić – mówi marszałek Piotr Całbecki.

– Połączenia lotnicze z Ukrainy do Portu Lotniczego Bydgoszcz SA, w tym realizowane przez Ryanair loty z Kijowa-Boryspol, zwiększają dostępność komunikacyjną do naszego województwa, zwiększają również jego atrakcyjność, zarówno pod kątem ruchu turystycznego, jak i rozwoju współpracy biznesowej. – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA

„Bardzo cieszę się z wizyty przedstawicieli mediów ukraińskich w naszym mieście. Jako konsul honorowy Ukrainy w Bydgoszczy, widzę ogromny postęp i potencjał w dalszym budowaniu relacji pomiędzy naszymi krajami. W codziennej działalności staramy się zacieśniać kontakty Ukraińców z Polakami, także w dziedzinach kultury, gospodarki i nauki. Trwająca właśnie wizyta studyjna z pewnością przybliży Ukraińcom nasz Region i pozwoli stwierdzić, że jest on niezwykle przyjazny dla przedstawicieli innych narodów i kultur. Jako Prezydent Wyższej Szkoły Gospodarki, uczelni o bardzo wysokim stopniu umiędzynarodowienia, cieszę się, że będą mogli Państwo zobaczyć nasz kampus i warunki, jakie stworzyliśmy m.in. Ukraińcom do studiowania i adaptowania się w naszym środowisku. Mamy bardzo wielu studentów, ale także pracowników z Ukrainy. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy wraz z Konsulatem Honorowym Ukrainy aktywnie tworzy także sieć powiązań gospodarczych poprzez m.in. analogiczne wyjazdy studyjne naszych przedstawicieli nauki, biznesu i kultury do Lwowa, Kijowa i innych miast Ukrainy. Jako jedyna Uczelnia w Polsce WSG ma oficjalne przedstawicielstwo w Kijowie. Bardzo aktywnie współdziałamy także z władzami Regionu. Podsumowując – serdecznie witam Państwa w Bydgoszczy i życzę wielu zachwytów i wrażeń, ale także ogromu praktycznej wiedzy o naszym Mieście i Regionie i o tym, że więcej nas łączy niż dzieli.” – mówi Krzysztof Sikora, Konsul Honorowy Ukrainy w Kujawsko-Pomorskim.

– Cieszy nas, mieszkańców Torunia, jak i blisko 2,5 miliona turystów, odwiedzających rocznie perełkę średniowiecznego gotyku, jakim jest Toruń,  możliwość dogodnego połączenia lotniczego, które tak otwiera nas na świat jak i świat sprowadza do nas. Obyśmy tę szansę współpracy z Ukrainą wykorzystali maksymalnie – mówi Michał Zaleski, Prezydent Miasta Torunia.

– Miło mi gościć  podczas wizyty studyjnej dziennikarzy z Ukrainy. Cieszę się, że uwzględnili Państwo w swoich wojażach  przyjazd do naszego pięknego miasteczka. Chełmno, jak zawsze gościnne,  gwarantuje atrakcyjny pobyt i liczy na przyjazne wspomnienia, promujące nasze miasto. – mówi Artur Mikiewicz, Burmistrza Miasta Chełmna.

“Trasa z Bydgoszczy do Kijowa realizowana jest od 28 października 2018 roku i cieszy się olbrzymią popularnością zarówno po stronie polskiej jak i ukraińskiej. Połączenie jest realizowane 2 razy w tygodniu i jest częścią letniego rozkładu lotów Ryanaira z Bydgoszczy. Pasażerowie Ryanaira mają do dyspozycji 6 tras z Bydgoszczy – do Birmingham, Dublina, Glasgow, Londynu Stansted oraz Londynu Luton. Bilety w promocyjnej cenie od 39 zł na podróż z Bydgoszczy do Kijowa w lipcu dostęne są na Ryanair.com jedynie do czwartku (20 czerwca) do północy. Aby zdążyć z rezerwacją, najlepiej wejść na stronę www.ryanair.com już teraz.” – mówi Olga Pawlonka, Sales and Marketing Manager CEE & Balkans Ryanair.

 

 

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Sezon letnich podróży w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Moc czarterowych kierunków, sezonowe rejsy do Krakowa i regularne loty trzech przewoźników. Taki będzie rozpoczynający się w niedzielę 31 marca,...

Więcej…

2023 rok w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

366 067 Pasażerów odprawił w 2023 roku Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. Natomiast w sezonie letnim minionego roku pobiliśmy rekord odprawionych Pasażerów...

Więcej…

Do Krakowa na majówkę z wylotem z Bydgoszczy!

Połączenie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Kujaw i Pomorza ponownie, w sezonie letnim, dołączy do siatki połączeń Portu Lotniczego...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia