Do Krakowa w niecałe 1,5 godziny

Dziś została podpisana umowa na promocję miasta poprzez połączenia lotnicze na trasie Bydgoszcz – Kraków. Bilet do Krakowa będzie można kupić już od 99 zł.  Samoloty kursować będą od 28 czerwca do końca września.

Do stolicy Małopolski będzie można polecieć trzy razy w tygodniu – w środę, piątek i niedzielę. Połączenie Bydgoszcz – Kraków to pożądany kierunek przez mieszkańców naszego regionu. Dotyczy to zarówno ruchu turystycznego jak i biznesowego. Udowodniło to uruchomione na tej trasie, w lipcu 2012 roku połączenie, które wykonywał przewoźnik OLT Express. W ciągu niespełna miesiąca z połączenia skorzystało ponad 3 tysiące pasażerów. Średnie wypełnienie samolotów wyniosło ponad 90%. Wtedy połączenie było realizowane codziennie,  a 3 razy w tygodniu loty były oferowane 2 razy dziennie. Rejs, który potrwa zaledwie 1,5 godziny, będzie stanowić atrakcyjną alternatywę dla trwającej prawie 7 godzin podróży autem lub ponad 8 godzinnej podróży pociągiem.

– Zależy nam na efektownej kampanii promocyjnej połączonej  z możliwością zaoferowania bydgoszczanom nowego kierunku lotniczego. Liczę, że nowe połączenie będzie cieszyło się wśród mieszkańców dużym zainteresowaniem – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

– Połączenia do Krakowa w 2012 były drugim najpopularniejszym kierunkiem z naszego lotniska, zaraz po połączeniach do Warszawy. Cieszymy się więc że pasażerowie będą mogli znów z tej możliwości korzystać.  Jestem przekonany, że podróżni z naszego regionu docenią możliwość szybkiego dotarcia do Krakowa i stanie się to bardzo popularna wakacyjna destynacja – powiedział Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Połączenie to obsługiwane będzie przez samolot typu Saab. 33 miejsca na pokładzie zapewniają wygodny i szybki transport. Gwarantowana cena biletu to 99 zł (obejmuje wszelkie opłaty).

 

Szczegółowy harmonogram lotów:

Środa

SRN701 BZG 7:30 – KRK 8:55

SRN702 KRK 17:30 – BZG 18:50

 

Piątek

SRN701 BZG 7:30  – KRK 8:55   

SRN702 KRK 17:30 – BZG 18:50

 

Niedziela

SRN704 BZG 16:00 – KRK 17:25

SRN705 KRK 18:10 – BZG 19:30

 

Rezerwacji lotów dokonać będzie można od 1 czerwca br. na stronie www.sprintair.eu. Połączenie lotnicze z Krakowem daje również możliwości dokonania wygodnych przesiadek na lotnisku w Krakowie im. Jana Pawła II. Poranne godziny przylotu umożliwiają kontynuowanie podróży w takich kierunkach jak: Madryt (Ryanair), Rzym (Ryanair), Paryż (Easy Jet) czy Wiedeń (Austrian Airlines).

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Sezon letnich podróży w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Moc czarterowych kierunków, sezonowe rejsy do Krakowa i regularne loty trzech przewoźników. Taki będzie rozpoczynający się w niedzielę 31 marca,...

Więcej…

2023 rok w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

366 067 Pasażerów odprawił w 2023 roku Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. Natomiast w sezonie letnim minionego roku pobiliśmy rekord odprawionych Pasażerów...

Więcej…

Do Krakowa na majówkę z wylotem z Bydgoszczy!

Połączenie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Kujaw i Pomorza ponownie, w sezonie letnim, dołączy do siatki połączeń Portu Lotniczego...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia